Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość dexq

Zegarek do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dexq

Witam serdecznie :) Znalazłem się tutaj na forum z zapytaniem, ponieważ chciałbym sobie sprawić swój pierwszy "bardziej sensowny" zegarek w cenie pewnie dla Was śmiesznej, a dla mnie maksymalnej - około 1000zł (choć nie musi to być też od razu tysiąc :P), lecz nie mam pojęcia gdzie go szukać, do jakich firm/marek zaglądać. Na stronach internetowych brakuje dokładnych filtrów, a wizja przeglądania kilkunastu tysięcy modeli nie jest zbyt przyjemna. Moją "pierwszą poruszycielką" do zakupu była wystawa Frederique Constant na lotnisku w Bułgarii konkretniej - Burgas. Styl ten mnie zachwycił, a cena jeszcze bardziej :P. Wiem, że nie ma zegarków uniwersalnych, ale chciałbym aby pełnił on funkcję urządzenia codziennego w trochę bardziej eleganckim stylu jak i wieczorowego. I tutaj też nasuwa się pytanie, czy typ który mi się podoba, w ogóle wypada tak nosić. Precyzując poszukuję męskiego średniej wielkości (mała ręka), ale też nie małego okrągłego zegarka bez ogromnie wystających nastaw ("ładnie okrągły" z raczej jednym pokrętłem) z cyframi rzymskimi/indeksami: cyfry rzymskie, tylko białą tarczą i tzw przez amatora "czymś jeszcze" aby nie były to jedynie wskazówki godziny/minuty i indeksy na białej tarczy. Nie mogę zdecydować się na kolor koperty, podoba mi się bardzo złoty wchodzący w różowe złoto, ale chyba bardziej uniwersalny jest srebny? Do smokingu? Nie odpowiada mi kolor "żółtego złota". Zegarki te sprawiały takich pięknie lekkich, płaskich, ale z głębią chyba przez wypukłe szkiełko. Reasumując coś koło takich modeli: https://frederiqueconstant.com/watch-finder/manufacture/manufacture-classics-fc-710mc4h4/ : https://frederiqueconstant.com/watch-finder/manufacture/slimline-perpetual-calendar-fc-775mc4s9/   : http://www.aerowatch.pl/m-skie-1942-szczegoly-287.html  . I tutaj pytanie - czy jakiekolwiek firmy w tej cenie produkują takie zegarki, czy może lepiej odpuścić :P? Dziękuję serdecznie za opowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Po pierwsze nie ma zegarków w śmiesznej dla nas cenie. Każdy zegarek, jeśli nie jest podróbką, nawet taki który kosztuje 100 zł jest dobry - każdy kupuje taki na jaki go po prostu stać.

Jeśli ma to być zegarek maksymalnie uniwersalny wybrałbym zegarek ze stali - bez żadnej powłoki, lepiej się dopasowuje do każdej stylizacji i przy codziennym użytkowaniu będzie bardziej trwały. Każda powłoka po czasie zaczyna się ścierać.

W budżecie do 1000 zł szukałbym albo wśród japońskich marek typu Seiko, Citizen, Orient, albo wśród szwajcarskich typu Tissot, Atlantic, Certina - tutaj będzie o wiele mniejszy wybór w tym budżecie, ale można znaleźć coś ciekawego.

Prosty zegarek, taki który pokazałeś warto kupić na bransolecie. Na codzień, szczególnie na lato jest to wygodniejsze rozwiązanie.

Możesz to dowolnie modyfikować dzięki zabawie z paskami, ładny czarny lub granatowy skórzany pasek będzie dobry do garnituru, koszuli, a brązowy, czy jakiś kolorowy typu nato, albo perlon świetnie nada się do sportowego stroju, podobnie jak bransoleta.

 

Jeszcze jakąś propozycja ode mnie :) Takie Seiko Kinetic. Ciekawy zegarek mechaniczny, nie jest nudny przez fajne rozwiązanie ze wskazaniem dnia tygodnia. Występuje też w wersji z jasną tarczą. Będzie bardzo uniwersalny.5139fa69ecdf78a25b66ec54fe5a4d06.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że podobają Ci się gliszowane tarcze. Na bazarku znajdziesz coś takiego:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/148646-s-adriatica-a1072-automat/

 

Powiedziałbym że "elegancko-prosty". Z tym że pewnie dla Ciebie zbyt mało się na tarczy dzieje.

 

Osobiście mi podobają się to Seiko:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-ssa303j1

 

Ale jednak cena "ciut" przewyższa budżet, także OT z mojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dexq

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale chyba już znalazłem swojego wybrańca wśród Zeppelinów. Pozdrawiam i temat do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.