Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość pawel28

zamierzam kupic zegarek na aukcji moze ktos mi pomoze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam serdecznie.

Radziłbym ostrożność przy zakupie zegarków, zwłaszcza na aukcji internetowej. Od tanich "podrób" aż się roi. Zapytaj czy sprzedający posiada jakąś dokumentację do tego zegarka poświadczającą oryginalność oraz legalność jego pochodzenia. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, to możesz liczyć na moją pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakiś bubel :!:

Po pierwsze Bulova to amerykańska firma a nie szwajcarska

Po drugie:

Zegarek nigdy nie zakladany na reke

Nie wierzę. Po prostu nie. Zresztą na skraju paska widać syf.

Po trzecie nie ufam ludziom, którzy mówią "mię"

u mie znacznie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś bubel :!:

Po pierwsze Bulova to amerykańska firma a nie szwajcarska

A to ciekawe. Ja mam oryginalną Bulove i jest jak najbardziej szwajcarska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Bulova jest w Federacji Szwajcarskich Producentów

http://www.fhs.ch/en/links.php

Mimo, że firma jest teoretycznie amerykańska (to byl jeden z jej argumentów podczas wyboru zegarków dla NASA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaraz. Firma jest amerykańska, ale zegarki produkuje w szwajcarii. Dlatego może napisać na tarczy "swiss made".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel28
Witam serdecznie.

Radziłbym ostrożność przy zakupie zegarków, zwłaszcza na aukcji internetowej. Od tanich "podrób" aż się roi. Zapytaj czy sprzedający posiada jakąś dokumentację do tego zegarka poświadczającą oryginalność oraz legalność jego pochodzenia. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, to możesz liczyć na moją pomoc.

Pozdrawiam

 

no dobrze zeby byla podroba musi byc oryginal do podrobienia a ja nie moge znalezc takiego modelu moze masz jakies linki z zegarkami bulovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel28
... a co on taki złoty , jak na deklu pisze stainless steel ?

 

piotrek

 

a co jak bedzie taki napis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ pawel28

Jak zwykle warto skorzystać z wyszukiwarki google. Ja w ten sposób znalazłem sklep z zegarkami marki Bulova, proszę link:

http://www.worldlux.com/cgi-bin/navigate.c...t=&collect=

 

Teoretycznie masz rację, że jak jest "podróba", to musi też być oryginał. Niestety, to wszystko nie jest takie proste. Bardzo często zdarza się, że złodzieje, którzy chcą naciągać klientów na zakup kopii oryginalnych zegarków, pozwalają sobie podczas ich wykonywania na pewną dowolność czego efektem jest niezbyt dokładne odwzorowanie oryginału. Generalnie zasada jest taka, że bez dokumentacji czy też wnikliwej analizy mechanizmu, nie ma sensu dokonywać jakichkolwiek transakcji. Jeżeli chcesz, to możemy spróbować polecić jakiś dobry, nowy zegarek ze sklepu. Również i tutaj istnieje możliwość negocjacji ceny. Co o tym myślisz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel28
@ pawel28

Jak zwykle warto skorzystać z wyszukiwarki google. Ja w ten sposób znalazłem sklep z zegarkami marki Bulova, proszę link:

http://www.worldlux.com/cgi-bin/navigate.c...t=&collect=

 

Teoretycznie masz rację, że jak jest "podróba", to musi też być oryginał. Niestety, to wszystko nie jest takie proste. Bardzo często zdarza się, że złodzieje, którzy chcą naciągać klientów na zakup kopii oryginalnych zegarków, pozwalają sobie podczas ich wykonywania na pewną dowolność czego efektem jest niezbyt dokładne odwzorowanie oryginału. Generalnie zasada jest taka, że bez dokumentacji czy też wnikliwej analizy mechanizmu, nie ma sensu dokonywać jakichkolwiek transakcji. Jeżeli chcesz, to możemy spróbować polecić jakiś dobry, nowy zegarek ze sklepu. Również i tutaj istnieje możliwość negocjacji ceny. Co o tym myślisz :?:

 

wiesz gosc jest z wroclawia tak jak ja i zgadza sie na pojscie do zegarmistrza tylko pytanie gdzie znajde we wroclawiu takiego ktory naprawde sie na tym zna.

Czlowiek z dokumentacji ma rachunek zakupu w lombardzie

wlasnie jest moze ktos z wroclawia kto poleci zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

We Wrocławiu jest znakomity zegarmistrz, który na 100% powie Tobie czy to jest oryginał czy też podróba. Nie pamiętam jego nazwiska .... daj mi chwilę czasu. Zaraz spróbuję się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel28

na zegarku sa nastepujace napisy z tylu:

steinless steel, 5 atm waterresistant jest numer serii 46761

Na pasku wytloczenia bulova

na mechanizmie znak bulova i napis 21 jewels swiss

i tyle dostalem w mailu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel28
We Wrocławiu jest znakomity zegarmistrz, który na 100% powie Tobie czy to jest oryginał czy też podróba. Nie pamiętam jego nazwiska .... daj mi chwilę czasu. Zaraz spróbuję się dowiedzieć.

 

jasne czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam ponownie.

Znalazłem link zawierający kontakty do zegarmistrzów z Wrocławia.

http://branze.teleadreson.com.pl/wroclaw/zegarmistrz.html

 

Niestety, nie mogę sobie przypomnieć nazwiska tego zegarmistrza, o którym wcześniej pisałem. To jest starszy człowiek, który dorabia części do zegarków, zajmuje się konserwacją, czyszczeniem wysokiej klasy czasomierzy. Jak sobie dzisiaj nie przypomnę tego nazwiska, to postaram się ustalić je jutro.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można również poprosić sprzedającego o podanie numerów seryjnych i wysłać je do producenta z prośbą o informacje (czy np. zegarek nie został skradziony)

 

przykładowe zapytanie Artur umieścił tu :

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....30f8f4bf9a29d72

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ pawel28,

zegarmistrz z Wrocławia, który potwierdzi autentyczność zegarka ma na nazwisko Doliński. Cenną uwagę też podał Piotrek. Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić czy zegarek nie był kradziony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666

Znalazłem Twoja Bulove

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=5015392315

 

To ten sam koles, cos mu nie chce schodzic ten towar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666

Aha, znalazłem jeszcze cos takiego, ceny w CHF.

 

http://www.yellys.ch/103/2138.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

Ja radziłbym nie kupować zegarków na aukcji. Pełno jest podrób. Nie wierze ze ktos sprzedaje za taką cenę zegarek który kosztowal 1050 euro na aukcji :). Ja tez mam zegarek który jest podróbą i nie znajdziesz takiego u producenta... (TEMAT: CZY MÓJ ZEGAREK JEST AUTENTYCZNY? ML)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel28
@ pawel28,

zegarmistrz z Wrocławia, który potwierdzi autentyczność zegarka ma na nazwisko Doliński. Cenną uwagę też podał Piotrek. Na pewno nie zaszkodzi sprawdzić czy zegarek nie był kradziony.

Pozdrawiam

 

 

Pan Dolinski potwierdzil autentycznosc zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.