Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marek JP IV

Skóra na paski- czy się nadaje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do kolegów paskarzy

Czy skóra zamszowa nadaje się do zrobienia pasków. Mam całą kurtkę do przerobienia w kolorze oliwka/khaki z takiego zamszu

Pomierzyłem skórka ma ok 1,2mm grubości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wróżyć z fusów. Zależy to od metody garbowania, ciagliwosci, wykończenia itp. Zwykle skóry galanteryjne średnio nadają się na produkty takie jak paski.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak była garbowana, kurtka jest uszkodzona na rękawie szkoda jej wyrzucić, więc tak sobie pomyślałem bo to kawał skóry na plecach bez żadnych przeszyć, szwów etc

Jak nie nadaje się na same paski to może się nadać na podszycie od wewnątrz, bo jest gładka i miękka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej sie nadaje . Mysle ze pasek robic bedziesz sam . Wiec sam sie czegos nauczysz metoda prob i bledow .

Powinienes podejsc do jakiegos kaletnika lub cholewkarza i zapytac ich o skore podszewkowa taka do wyscielania wnetrza obowia i ja podszyc pasek . Dobrze zeby byla to licowka . Daj znac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił, zapytałem z ciekawości. Mogę oddać całość za jakiś fajny pasek skórzany.

Wprawny strapmaker może zrobić sporo z tej skóry pasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szu

Pasek pewnie da się z tego zrobić, ale raczej pod spodem i tak trzeba będzie wkleić coś "grubszego", cienki jucht chociażby, żeby pasek trzymał jako taką formę.

 

Jak już napisano - skóry galanteryjne / odzieżowe nie za bardzo nadają się na tego typu wyroby, gdyż zawsze są garbowane chromowo, by nadać im miękkości / elastyczności (czasem mogą uczulać, co w przypadku paska do zegarków ma znaczenie).

 

Myślę, że możesz się sam z tym zabawić w ramach eksperymentu. Jak zepsujesz 10 cm kurtki świat się nie zawali, a może urodzi się z tego coś więcej ;) Zawsze możesz potem komuś podesłać jeśli jednak nie zapałasz miłością do "skóroróbstwa"  :wub:  chętni pewnie się znajdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.