Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekk

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka na aukcji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spatz

Fake!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda oryginał:

 

022.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake!

Bylem tego pewny na 99.9 procent ale sam mechanizm bardzo podobnie wyglada do oryginalu. dziekuje za pomoc

Juz jest blisko 4000 USD a to nie koniec aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake!

To chyba najdrozszy fake jaki widzialem. Poszedl za 9700$ Szczerze mowiac ze zjecia mechanizmu po porownaniu ja nie widzialem roznicy? Po czym poznales , ze to fake? 

Tak wygląda oryginał:

 

 

Nagorsze jest, ze ja porownywalem zdjecia mechanizmow tej podrobki i oryginalu i nie widzialem roznicy. Gdzie Ty ja widzisz? To chyba najdrozsza podrobka jaka widzialem bo poszla za 9700$ Bardzo interesuje mnie jak to rozpoznales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najdrozszy fake jaki widzialem. Poszedl za 9700$ Szczerze mowiac ze zjecia mechanizmu po porownaniu ja nie widzialem roznicy? Po czym poznales , ze to fake? 

Nagorsze jest, ze ja porownywalem zdjecia mechanizmow tej podrobki i oryginalu i nie widzialem roznicy. Gdzie Ty ja widzisz? To chyba najdrozsza podrobka jaka widzialem bo poszla za 9700$ Bardzo interesuje mnie jak to rozpoznales?

 

 

Spójrz na obszar mechanizmu obok koronki, który zaznaczyłem na czerwono, mechanizmy są inaczej zbudowane, w fake inna jest ilość kół zębatych, są odkryte, dodatkowo pomiędzy płytą główną a wahnikiem jest okrągła płyta pośrednia (której nie ma w oryginale) widać to wyraźnie w miejscu w którym jest wcięcie na śrubę montażową koła zębatego - centralnie u góry nad łożyskiem wahnika, dodatkowo inna jest szerokość i ilość okrągłych pasów genewskich tj dekorowania płyty głównej, to tylko różnice tak na szybko:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

 

 

 

       


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus śrubki od dekielka krzyżak/płaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej, w fake jest inne łożysko wahnika - średnica i budowa, brak fazowanych krawędzi, w innym miejscu umieszczone sa śruby od spodu uszu koperty ...


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na obszar mechanizmu obok koronki, który zaznaczyłem na czerwono, mechanizmy są inaczej zbudowane, w fake inna jest ilość kół zębatych, są odkryte, dodatkowo pomiędzy płytą główną a wahnikiem jest okrągła płyta pośrednia (której nie ma w oryginale) widać to wyraźnie w miejscu w którym jest wcięcie na śrubę montażową koła zębatego - centralnie u góry nad łożyskiem wahnika, dodatkowo inna jest szerokość i ilość okrągłych pasów genewskich tj dekorowania płyty głównej, to tylko różnice tak na szybko:

 

 

 

 

 

To sie nazywa profesjonalizm. Dziekuje bardzo. Ktos sie niezle nacial 9700 usd to powazna suma ale przy okazji postanowilem sobie go kupic po mniej okazyjnej cenie. 

 

       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.