Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

4kolka

Automat czy kwarcowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Rozglądam się za pierwszym zegarkiem po dłuższej przerwie od noszenia jakiegokolwiek zegarka. Moje doświadczenia z zegarkami zakończyły się na etapie prostego Casio z lat dziewięćdziesiątych.

 

Chciałbym kupić coś nowego, trochę na zasadzie męskiej biżuterii, bo jaki jest inny sens kupowania zegarka w czasach, kiedy godzinę widzę na zegarze w biurze, na komputerze, komórce, desce rozdzielczej, itd.

W związku z tym zastanawiam się też jaki jest sens kupowania zegarka automatycznego do 1200-1400 zł zamiast podobnie wyglądającego (estetycznie i pod względem jakości wykonania - nie liczą wewnętrznych mechanizmów) zegarka automatycznego? Tak sobie myślę, że nawet kupując zegarek za 10 000 zł i więcej (o ile nie jest w kopercie z widocznym mechanizmem) nie daje właścicielowi nic poza tym miłym poczuciem, że w środku jest super precyzyjny zestaw trybików, których nigdy nie zobaczy.

 

Jakie Wy macie podejście do zakupu zegarków, kwot które jesteście w stanie na nie wydać, do których modeli bardziej się skłaniacie - automatycznych czy kwarcowych - dlaczego?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Kwarc, czy automat... Odwieczne pytanie i problem, na który nie ma jednoznacznej i prawidłowej odpowiedzi.

 

Słuszność wyboru zależy od wielu czynników, np. od częstotliwości użytkowania zegarka, wykonywanej pracy, aktywności, okazji, stroju itp.

 

Poczytaj forum, setki razy Koledzy wypowiadali się na ten temat.

 

Napisz trochę więcej informacji a postaramy się pomóc Ci podjąć tę trudną decyzję.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na baterię najprawdopodobniej masz już w telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że z jednej strony zegarek na baterie już mam.

 

Chcę kupić coś co ubiorę do pracy (garnitur) i na piwo do stroju casual'owego. Pracę mam biurową, a zegarka nie ma być do sportu (nie będę w nim biegał, pływał, czy jeździł na rolkach - endomondo mam w telefonie). Ma to być bardziej coś co dopełni strój - taka biżuteria, ale z paskiem skórzanym. Zależy mi na szkiełku szafirowym, bo trudno je zarysować. Miłe jest poczucie, że w środku pracują trybiki mechanizmu automatycznego, ale z drugiej strony myślę sobie, że skoro nie widać (na oko) różnicy, to po co przepłacać - a znowu płacenia za zegarek na baterię 1200 zł uważam za przesadę i przy kwarcowych raczej chciałbym ograniczyć się do 600-800 zł.

Jak do tej pory to spodobał mi się Orient Classic Automatic FET0P003W0. Podobają mi się też Zeppelin'y, np. Zeppelin Graf ZE_7656_5. Dziadkowy urok Zeppelinów jest fajny, ale chyba dla osoby w wieku 35 lat, to trochę zbyt staromodny zegarek i ten Orient wygląda bardziej młodzieżowo. W Zeppelina, w tym przedziale cenowym (do 1200 zł) trudno o szafirowe szkiełko w automacie, a obawiam się porysowania szkiełka, więc tu też plus dla Orienta. A może coś innego proponujecie?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuknij na steinharta. Nie drogie a dobre. Polskie firmy też oferują niezły asortyment. Balticus, vratislawia gerlach.To tak na początek a zdecydować o sam musisz.Ale jak się już kolega wypowiedział zegarek na baterie już masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xicorr'a też sprawdź, ma fajne zegarki inspirowane polską motoryzacją. Jeżeli ma być to zegarek na okazyjne wyjścia to może być mechaniczny, niekoniecznie automatyczny- raz na jakiś czas ustawisz, nakręcisz i duszę mieć będzie. Zastanów się też nad Seiko, np. Presage ssa303j1 robi dobrą robotę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu Orient Bambino? :) do garnituru w sam raz, a jak pobawisz sie z paskami to tez wyjdzie fajny zestaw casualowy.

Ze swojej strony tez moge polecić Citizeny z serii NH8350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuknij na steinharta. Nie drogie a dobre. Polskie firmy też oferują niezły asortyment. Balticus, vratislawia gerlach.To tak na początek a zdecydować o sam musisz.Ale jak się już kolega wypowiedział zegarek na baterie już masz.

Steinhart nie jest zły to prawda, ale moim zdaniem Seiko bije go na głowę i moim zdaniem wcale nie są tanie.

Xicorr'a też sprawdź, ma fajne zegarki inspirowane polską motoryzacją. Jeżeli ma być to zegarek na okazyjne wyjścia to może być mechaniczny, niekoniecznie automatyczny- raz na jakiś czas ustawisz, nakręcisz i duszę mieć będzie. Zastanów się też nad Seiko, np. Presage ssa303j1 robi dobrą robotę :)

Polskie zegarki na chińskich mechanizmach za ponad tauzena to jednak trochę przesada...gdzie Invicta na Seiko NH35 jest za 4 do 5 stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart nie jest zły to prawda, ale moim zdaniem Seiko bije go na głowę i moim zdaniem wcale nie są tanie.

Polskie zegarki na chińskich mechanizmach za ponad tauzena to jednak trochę przesada...gdzie Invicta na Seiko NH35 jest za 4 do 5 stów.

Może i bije ale steinhart to taka niszowa marka.Ja miałem dwa steinharty i złego słowa nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię niejako zmartwić - ten Orient co podałeś średnio nadaje się zarówno do pierwszego jak i drugiego stylu. Gwoli ścisłości - wyróżnia się trzy główne style ubioru:

 

1. casual (codzienny),

2. smart casual / business casual, PRZYKŁAD

3. formal, PRZYKŁAD

 

Ten Orient Classic Automatic FET0P003W0 pasuje w sam raz do opcji nr 2, no może 1 (jeżeli nie jest to ubiór typowo młodzieżowy - np. dziurawe spodnie, t-shirty z przeróżnymi nadrukami, to ok) , ale do nr 3 to już nie wypada. Zegarek garniturowy cechuje prostota i minimalizm i mówiąc to mam na myśli zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz (cyferblat). Zegarek powinien być cienki aby bez problemu schować się pod mankiet koszuli oraz nie przytłaczać swoją masywnością - to ma być uzupełnienie stroju, które nie będzie przytłaczać swoją masywnością, czy ilością posiadanych funkcji. Co do cyferblatu, to im mniej tym lepiej, funkcje typu chronograf, fazy księżyca, "otwarte serce" itp. nie są mile widziane, to samo tyczy się użytych kolorów. Przykładem zegarka, który nada się do garnituru jest Orient FUG1R003W6, który jest dostępny w paru wersjach kolorystycznych. Odpowiednikiem mechanicznym (automat) jest np. Orient Bambino.

 

Jeżeli jednak się pomyliłeś i pisząc garnitur miałeś na myśli coś w kierunku stylu nr 2 lub jesteś uparty i zależy Ci na tym Oriencie, to od siebie zaproponuje coś, za nad czym sam się zastanawiam i może spodobać Ci się bardziej niż Twój - Orient Sun&Moon ver. 2. Jest dostępny TUTAJ za bardziej przyzwoite pieniądze. ;)

 

Jeżeli chciałbyś głębiej zapoznać się z zasadami dobierania zegarków odsyłam do specjalisty TUTAJ

 

Jeśli coś przekręciłem, to przepraszam z góry, mam nadzieję że pomogłem.  :rolleyes:


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.