Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

borsla

Dziwne odgłosy mechanizmu ETA 2824-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój zegarek z mechanizmem ETA 2824-2 Elabore wydaje czasami dziwne dźwięki, wystarczy go jednak lekko przechylić i znowu słychać tylko wskazówkę sekundnika. Może ktoś podpowie co może być tego przyczyną, zaznaczam, że zegarek jest nowy i był już dwa razy u zegarmistrza na regulacji. Regulacja miała poprawić jego dokładność i w sumie prawie się udało bo jak spóźniał się około 20 - m35 sekund na dobę to teraz ma - 4,5-5 sekundy na godzinę. Moim zdaniem nie jest to normalne i chyba mechanizm ma jakąś wadę. Zegarek szanuję, choć noszę cały czas. Proszę o jakąś podpowiedź.

Załączam pliki z nagraniami tych dziwnych dźwięków.

download.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On spóżnia czy spieszy? Bo jedyne, co słyszę na tych nagraniach to jakieś stukanie nie do rytmu, to tak ma być :) ?

Opisz te dźwięki, może to coś więcej wniesie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek późni około 5 sekund na godzinę (jest to wartość raczej stała). Odgłosy to właśnie takie stuki nieregularne, raz głośniejsze raz cichsze, czasami słychać też głośne tykanie ale brzmi to jakby coś ocierało w środku. Gdy przechylę zegarek (strona przechyłu nie ma znaczenia) to odgłosy milkną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić jak pracuje w różnych pozycjach - to pewnie coś wyjaśni. Na pewno musi trafić do zegarmistrza, tylko prawdziwego, który naprawdę umie serwisować mechaniczne zegarki, co w epoce kwarców nie jest już regułą. Spora cześć "zegarmistrzów" umie wymieniać baterie w kwarcowych mechanizmach, ew całe mechanizmy, bo popularnych kwarców raczej się nie serwisuje tylko wymienia  :)

 

BTW - sam fakt, ze zegarek "robi" 2 minuty na dobę w zasadzie o niczym nie świadczy - przestaw regulator w idealnym mechanizmie i też będzie miał 2 minuty na dobę, pracując poza tym idealnie. Bardziej niepokojące jest, ze stuka i nie daje się wyregulować.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek był już dwa razy (tryb gwarancyjny) u zegarmistrza. Niestety wraca i dalej lipa. Chociaż przedostatnim razem przez dwie doby chodził dobrze tzn raz -5sek/doba a na drugi dzień +8 sek/doba.

Zostaje mi w takim wypadku wysłać raz jeszcze do dystrybutora, tylko poproszę aby albo zajął się nim ktoś inny albo niech zegarek idzie do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz - niewątpliwie jeśli raz ma kilka sekund, a raz kilka minut to jest niewątpliwie niesprawny.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszą noc zegarek leżał tarczą do dołu i średnia na godzinę wyszła - 3,5 sekundy. W tej pozycji nie było także tych dziwnych odgłosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sześć godzin dzisiejszej nocy na boku (strona koronki) średnia na godzinę 1,8 sekundy. Co ciekawe po przechyleniu na bok z zegarka słychać tylko płynącą wskazówkę sekundnika, w normalnym położeniu słychać głośne tykanie. Dzięki Waszym podpowiedzią wiem, że coś nie tak jest z mechanizmem, mój stary Orient w jakim położeniu by nie był odgłos jest ten sam czyli cichy płynącej wskazówki sekundnika.

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po siedmiu godzinach na boku koronką do góry ponad minuta spóźnienia. Odgłos sekundnika zmienił się na głośniejszy. Mam nadzieję, że da się coś z tym zrobić bo będę sobie pluł w brodę, że uległem opinii, w której jasno stwierdzono, że dokładności chodu nie sprawdzano (przypadek?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedy zegarek był ostatni raz serwisowany? Zapewne to kwestia braku oliwy w wychwycie i czopach balansu. "Stukot" może być związany z uderzaniem kamienia przerzutowego o widełki. Sugeruję, jak Koledzy wyżej, zanieść zegarek do zegarmistrza.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest nowy, dwa razy był u zegarmistrza. Za każdym razem jest drobna poprawa, ale nie taka żeby uznać ją za zadowalającą.

Zobaczę co powie dystrybutor tej marki, który zaproponował wysłanie czasomierza do producenta ale jakoś kontakt się urwał.

Dziękuje za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz skąd jesteś i jaka to marka, to koledzy doradzą dobry serwis gwarancyjny.

 

Wysłane z mojego F5321 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żagań, Steinhart. Jest jeszcze szansa na załatwienie sprawy przez dystrybutora zegarka, który obiecał wysłać go do producenta. Nie chciałbym stracić czasomierza bo to seria limitowana i bardzo mi się podoba, ale w takim stanie to on mi działa tylko na nerwy.

Raz jeszcze dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby przy skladaniu pominieto jeden punkt do nasmarowania.

Jeszcze napisz ze to sellita:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.