Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Niebieska Tarcza Casual ? Vintage vs Nowe - Orient Bambino

niebieska tarcza orient bambino

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 rather_d

rather_d
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 14:41

Witam Drogich Forumowiczów !  ^_^

Od zakupu pierwszego zegarka  Victorinox INOX Professional minęło już ponad pół roku i myślę o powiększeniu kolekcji :)
Tym razem szukam zegarka pod styl casual / garniturowiec. Ostatnio zaczęła podobać się niebieska tarcza ale nie wykluczam białej, szarej i czarnej.. Szkło szafirowe to dla mnie priorytet. Moje Propozycje na daną chwilę :

Strasznie spodobał mi się Orient Bambino Version 4 z niebieską tarczą - wypukłe szkło mineralne <3 

Może drodzy koledzy doradzicie jakieś opcje. Czy warto, czy może jakiś inny model etc ? Niewykluczone, że przy każdej propozycji pasek OUT zamówię od JFS Szymaniak, kogo jeszcze polecacie od pasków ? :)
Niestety zegarek będzie noszony sporadycznie wyjście weekend, wesele, święta 1-3 dni na tydzień. Kwarc jest lepszym wyjściem czy się mylę ?

Czekam na sugestie i z góry dziękuje za pomoc  :P

• 0

#2 Friedrich

Friedrich
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 17:31

Według mnie Bambino i Lacroix jako garniturowiec sprawdzą się najlepiej - minimalizm, prostota, elegancja.

Odrzucam Hamiltona bo jak dla mnie ma zbyt "agresywny" design (kły na cyferblacie), a Glycine dlatego, że ma niepotrzebne oznaczenia na tarczy oraz zielone znaczniki (luminowane?) przy godzinach - nie będzie to dobrze współgrało ze strojem formalnym.

Kwarc czy automat? - ja osobiście przy tak rzadko noszonym zegarku wybrałbym kwarc, bo nie jest wymagany wtedy rotomat, który do tanich nie należy oraz prąd żeby to zasilić. Jeżeli nie masz pociągu do "duszy" zegarków mechanicznych to wybrałbym właśnie kwarca i zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na mechanika, który byłby często noszony.

Do bambino istnieje "kwarcok", który jest do niego baardzo zbliżony designem i którego sam posiadam - Orient FUG1R003W6. To tak jak byś szukał. ;)

Użytkownik Friedrich edytował ten post 09 lipiec 2017 - 18:28

• 0

#3 Gość_danon_*

Gość_danon_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2017 - 19:28

Jakbyś jednak chciał się skusić na automat to odsyłam do fajnej oferty http://zegarkiclub.p...haumburg +watch

• 0

#4 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 4971 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 19:54

Jaki budżet ?
  • 0

#5 rather_d

rather_d
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 22:02

Według mnie Bambino i Lacroix jako garniturowiec sprawdzą się najlepiej - minimalizm, prostota, elegancja.

@Friedrich Dokładnie tak jak mówisz !  Ostatnia propozycja odpada za bardzo przekombinowany! Hamilton "agresywny" jednak podoba mi się ten ostry pazur ;)

Walka trwa między Bambino i Lacroixem. Tylko... Zdecydować się na Bambo Automat nosić 1-3 dni, jakie może nieść za sobą konsekwencje ? Usterki lub spóźniony czas ? Nie mam pojęcia jak to wygląda  :wacko:  A Lacroix kwarc + tylko do wymiany ma bransoletkę. Szczerze powiem, jak kupowałem Victorinox w ciemno bez przymierzania od razu wpadliśmy sobie w oko^^ Teraz nie wymieniłbym na żaden zegarek :P  Z Bambino mam podobne uczucie, niestety automat mnie wstrzymuję :(

Możecie coś powiedzieć o marce Maurice Lacroix ?

Kogo lub jaki sklep polecacie do pasków ?

@proki1971 Budżet max 2 tyś. W tym roku mocno zaciskam pasa i ograniczam moją wyobraźnie heh ;) W następny rok chciałbym uderzyć w górne widełki i poszaleć ostro z markami  :rolleyes:

Jeszcze jedno pytanie. Jakie prestiżowe marki są Waszym zdaniem z górnej półki ?  ;)

Użytkownik rather_d edytował ten post 09 lipiec 2017 - 22:08

• 0

#6 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 4971 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 05:11

Daj spokój z tym prestiżem i górnymi półkami, tym bardziej nie w tym budżecie :) ;)
I nie sugerując się powyższa opinia, ze jak automat j rzadko noszony to musisz kupić rotomat. To bzdura. Miałem / mam zawsze kilka lub kilkanaście i nigdy takowego nie posiadałem , tak samo zreszta jak wielu kolegów na forum .
  • 0

#7 Friedrich

Friedrich
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 06:15

Zgodzę się z prokim1971 - jak większość użytkowników tego forum dostałeś zegarkowego "bakcyla", widziałeś parę ładnych, drogich zegarków i już masz ochotę sięgać tam, gdzie ręce ledwo dostają. ;)

Skoro nie "śmierdzisz groszem" w tej chwili to ja radziłbym zostać przy aktualnym budżecie, który jest w sam raz na tzn. "początek".

Co do rotomatu (może się niejasno wyraziłem) - nie jest to rzecz obligatoryjna, ale jeśli użytkownikowi zależy na jak najdłuższej żywotności zegarka bez większych awarii / problemów / wizyt w serwisie, to powinien się w takie cuś zaopatrzyć. Sprężyna naciągowa cały czas pracuje, więc się nie deformuje tak jak podczas "postoju" (ma to przełożenie na odchyłki dobowe) oraz smarowanie nie zaschnie. Poza tym pełni funkcję ekspozytora, więc jak ktoś chce się pochwalić zegarkiem, to rotomat jest odpowiednim do tego narzędziem. ;)

Czytam to forum już jakiś tydzień i tyle udało mi się przez ten czas dowiedzieć o eksploatacji zegarków mechanicznych, jak zrobiłem gdzieś błąd to przepraszam.  ;)

• 0

#8 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 3971 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 19:50

Jeśli budżet to 2k, wybór jest tylko jeden - Seiko SARB065 lub 035. Przy 3k kupisz już Seiko SDGM001 lub 003. Nie ma nic lepszego w tym budżecie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niebieska tarcza, orient bambino

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych