Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

B737

EDC - Automat do 6000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po wieloletniej przygodzie z moją kwarcową Certiną i przy okazji nadchodzących lada dzień 30. urodzin postanowiłem przesiąść się na automat - zegarek ma być dla mnie prezentem, który mam nosić co najmniej do 40stki ;)

Na początek najważniejsze informacje:

 

- budżet: 6.000 PLN (co nie znaczy, że odrzucam zegarki tańsze)

- stan: preferowany nowy, ale używka też OK

- mechanizm: automat

- komplikacje: chciałbym datę (bez dnia tygodnia)

- nadgarstek: 17 cm

- rozmiar koperty: max. 42mm

- dekiel: przeźroczysty będzie sporą zaletą

- zegarek do: z racji pracy biurowej najczęstszym strojem są u mnie koszule, czasem koszulki polo - chciałbym coś, co mogę ubrać do obu. do garnituru przeznaczony będzie inny zegarek.

- preferowany szwajcar :)

- bardzo lubię dużą, płynącą wskazówkę sekundową w automatach, więc chronografy w drugiej kolejności.

- moja Certina przyzwyczaiła mnie do wytrzymałości szafirowego szkła, więc raczej takie.

- pasek lub bransoleta: bez preferencji.

 

Marki, które raczej odrzucam, bo mi zwyczajnie design nie podchodzi to m.in. Eterna (Kon-Tiki), Edox, Orient/Orient-Star, Roamer, Festina, Adriatica, Atlantic.

Jak zacząłem szukać zegarków, to ku mojemu rozczarowaniu okazało się, że założony budżet jest w kij dmuchał - z jednej strony mieści się w nim np. sporo nowych Certin i Tissotów, ale marki typu Tag Heuer czy Alpina już niekoniecznie - tutaj ratunkiem mogą być używki.

 

Co mi się podoba i nad czym dumam:

  • Alpina AL-710S4E6 od kolegi Hiroki wystawiona na bazarku - ślicznie zdobiony mechanizm in-house i ogólnie zegarek zdaje się najbardziej spełniać moje założenia (tylko nie wiem, jak mi będzie leżał na ręce...).
  • Tag Heuer WAS2110 od kolegi Lexxus wystawiony na bazarku - do Taga mam słabość, wydaje się jednak na zdjęciu z wątku sprzedażowego wyjątkowo duży na nadgarstku jak na 39 mm.
  • Alpina AL-750B4E6B od kolegów mazik77 i mehoo na bazarku - mierzyłem: http://i.imgur.com/9tz0aWs.jpg Sąobecnie dwie do sprzedania na forum, mierzyłem w salonie i jest tak, no, hm - okej?
  • Longines Conquest L3.677.4.58.6 z salonu - mierzyłem: http://i.imgur.com/hYQu6ZD.jpg Do wzięcia za 3.800 PLN, chyba najnudniejszy zegarek ze stawki. Co do mnie w nim przemawia to fakt zakupu nowego, z salonu z gwarancją i, nie ma co ukrywać, marka.
  • Seiko SSA293K1 z salonu za ~1.200 PLN - mierzyłem w dwóch wersjach, z bransoletą i czarną tarczą oraz parcianym paskiem i granatową tarczą: http://i.imgur.com/IyJqCIi.jpg i http://i.imgur.com/ysYBbkm.jpg Ogromna niespodzianka, na ręce zrobiła na mnie większe wrażenie niż np. Longines!

Certina DS-1 jakoś nie leży mi dobrze na nadgarstku. Le Locle za klasyczny.

 

Prośba o Wasze porady.

Stacjonarnie mogę coś kupić w Katowicach / Krakowie.

 

Ufff, to chyba tyle. Naprodukowałem się, ale lepiej chyba napisać więcej ;)

 

EDIT - zwiększyłem budżet z 5k do 6k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpiny fajne. Wskazany chronograf można trafić w USA za grosze (600-700 USD). Z kodami rabatowymi jeszcze taniej.

 

TH to przede wszystkim chronografy i Aquaracery (nowe). Bazowe modele to bieda. Dałbym sobie spokój.

 

Longines - tylko linia Heritage. Opcjonalnie Master. Reszta przeciętna.

 

Jeśli chodzi o Seiko, szukaj SDGM. Bezlitośnie rozprawia się z konkurencją w tym budżecie. Za 3k spokojnie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Alpinami mocno się zszokowałem!  :blink: Czyli za cenę używki z Polski (~4k PLN) mogę mieć nowy zegarek z USA - z wliczoną przesyłką, cłem i VAT? W takim razie chyba nie będę się tak spieszył z zakupem, bo w zasadzie przenigdy tej opcji nie brałem pod uwagę. 

 

Z resztą propozycji natomiast trochę mnie zmartwiłeś.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu:

 

https://www.certifiedwatchstore.com/watch-brands/alpina-watches/alpina-alpiner-grey-dial-leather-strap-men-s-watch-al750vg4e6.html

 

Z kodem na 10 USD i przy obecnym kursie, wychodzi 2,5k. Czy naliczą Ci VAT, nie wiem. Nawet jeśli, płacisz niecałe 3100.

 

Jeśli poszperasz trochę, znajdziesz wiele innych zegarków po okazyjnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest haczyk? Skąd takie rozbieżności? Dziś miałem chronograf na ręce w jednym z naszych salonów za 9.300? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma haczyka. Tak wygląda handel dobrami luksusowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpiny fajne. Wskazany chronograf można trafić w USA za grosze (600-700 USD). Z kodami rabatowymi jeszcze taniej.

 

TH to przede wszystkim chronografy i Aquaracery (nowe). Bazowe modele to bieda. Dałbym sobie spokój.

 

Longines - tylko linia Heritage. Opcjonalnie Master. Reszta przeciętna.

 

Jeśli chodzi o Seiko, szukaj SDGM. Bezlitośnie rozprawia się z konkurencją w tym budżecie. Za 3k spokojnie kupisz.

 

Chciałem tu coś mądrego napisać, ale w zasadzie Istvan pozamiatał :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a oprocz modeli wymienionych przeze mnie i Seiko rekomendowanych przez Ivastana cos jeszcze spelnialoby zalozenia? (Te seiko sa gdzies stacjonarnie dostepne do przymiarki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym przedziale zobacz też ofertę orisa i Hamiltona. Mają wiele modeli nadających się jako EDC. Żeby bardziej pomóc, musiałbyś sprecyzować, czy wolisz bardziej stylistykę pilota, nurka, czy np. klasyczną. Czy jasna, czy ciemną tarczę,ewentualnie komplikacje typu data, dzień tygodnia itp...

Nie spiesz się tylko. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient odrzucony na wstępie, ale zaproponuję Orient Star WZ0071DJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpowiadając po kolei:

 

wieloryb: ciężko powiedzieć, pewnie będzie tak, że jak sam zobaczę ten zegarek to będę wiedział, że to ten zegarek ;) tarcza raczej ciemna, najlepiej czarna, bo będzie najbardziej uniwersalna jak na EDC. Co do komplikacji - potrzebuję tylko jednej, mianowicie dnia miesiąca. chociaż mam słabość do rezerwy chodu. I żebyś wiedział - nie spieszę się... zegarek miałem sobie kupić na urodziny, które były prawie miesiąc temu a do dziś siedzę i oglądam chrono24 i bazarek + fora tematyczne :)

 

maverick_mk - u Śliwińskiego w Galerii Katowickiej, mają ok. 10 modeli

 

tomek.wzr - nie podoba mi się kolor, no i OS to dla mnie też Orient.

 

Budżet podniosłem w zasadzie do 6000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Orientem to masz rację. Tylko dlaczego mój kolega nie chce zrozumieć że jego Bentley to VW76b11edb2fe05dc3d5df34ddaa78df49.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, ze to jest dokladnie to samo, ale dla mnie to ten sam producent za ktorym nie przepadam, no sorry :)

 

Eterna rzeczywiscie jest bardzo ladna, przygladalem sie tej ofercie, ale jest bardzo gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok, 6 tyś. znajdziesz TH aquaracer z 2 ręki. To świetny EDC. I na kajdanie i gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.