Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GoLYone

countshop allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Znalazłem takiego sprzedawce na allegro http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=15979653&order=pd, ma dużą ofertę plus jeden konkretny zegarek którym się interesuje.

Ktoś już u niego kupował? Znacie go? Ma oryginały? Komentarze są ok, ale to że wysyła z Amsterdamu średnio mnie przekonuje. Dzięki za jakiekolwiek info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany, oryginały.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany, oryginały.

Dziękuje bardzo za pomoc eye_lip! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Podepnę się pod temat. Znalazłem interesujący mnie zegarek w atrakcyjnej cenie u tego sprzedawcy. Jako lokalizacja podany jest Amsterdam na allegro. Tutaj pada pytanie czy zegarki wysyłane są już z Holandii, czy jak to dawniej było z Hong Kong'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jest taka fajna opcja na allegro....pytanie do sprzedającego. Będzie chyba najprościej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Jest taka fajna opcja na allegro....pytanie do sprzedającego. Będzie chyba najprościej :)

Dzięki, nie znałem tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartek a tak serio powinno Cie walić skąd wysyłają skoro jest napisane Amsterdam to dla Ciebie jedzie z Amsterdamu a jeśli nie to nie twój problem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Bartek a tak serio powinno Cie walić skąd wysyłają skoro jest napisane Amsterdam to dla Ciebie jedzie z Amsterdamu a jeśli nie to nie twój problem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Jash to, że piszą lokalizacja Amsterdam nie oznacza, że towar jest wysyłany z tego miejsca tylko tam może być siedziba, oddział, filia firmy.

Wysyłka z Hong Kongu, a wysyłka z Amsterdamu na dzień dzisiejszy to praktycznie 1/4 różnicy ceny, więc sorry ale post w stylu "powinno Cię walić skąd wysyłają" jest w tym wypadku nietrafiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No to pozwól, że rozwinę. Siedziba jest prędzej w HK, bo jak kilka lat temu kupowałem u nich zegarki to stamtąd przychodziły. Dodam, że w kopertach bąbelkowych, o zgrozo, ale za to bez dodatkowych opłat.

Nie za bardzo też wiem, co masz na myśli pisząc "Wysyłka z Hong Kongu, a wysyłka z Amsterdamu na dzień dzisiejszy to praktycznie 1/4 różnicy ceny" - koszt wysyłki jest podany wyraźnie i nie ma rozróżnienia na wysyłkę z różnych miejsc. Chyba, że chodzi Ci o to, że jak ci wyślą z HK to płacisz cło i VAT. No to wtedy Cię to wali, jak już wspomniałem, bo po pierwsze lokalizacja produktu jest podana - Amsterdam, a w danych firmy jest wyraźnie napisane:

Plus Group B.V

OMVAL 399

1096 HR Amsterdam

NIP: NL855200467B01

Jeśli zatem przyjdzie z innego miejsca spoza EU i dojdą Ci jakieś koszty to dziękujesz za transakcję, bo zostałeś wprowadzony w błąd. Szanowani sprzedawcy, że tak dodam zaznaczają już w aukcjach o ewentualnych dodatkowych kosztach, bo później to oni mają w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

No to pozwól, że rozwinę. Siedziba jest prędzej w HK, bo jak kilka lat temu kupowałem u nich zegarki to stamtąd przychodziły. Dodam, że w kopertach bąbelkowych, o zgrozo, ale za to bez dodatkowych opłat.

Nie za bardzo też wiem, co masz na myśli pisząc "Wysyłka z Hong Kongu, a wysyłka z Amsterdamu na dzień dzisiejszy to praktycznie 1/4 różnicy ceny" - koszt wysyłki jest podany wyraźnie i nie ma rozróżnienia na wysyłkę z różnych miejsc. Chyba, że chodzi Ci o to, że jak ci wyślą z HK to płacisz cło i VAT. No to wtedy Cię to wali, jak już wspomniałem, bo po pierwsze lokalizacja produktu jest podana - Amsterdam, a w danych firmy jest wyraźnie napisane:

Plus Group B.V

OMVAL 399

1096 HR Amsterdam

NIP: NL855200467B01

Jeśli zatem przyjdzie z innego miejsca spoza EU i dojdą Ci jakieś koszty to dziękujesz za transakcję, bo zostałeś wprowadzony w błąd. Szanowani sprzedawcy, że tak dodam zaznaczają już w aukcjach o ewentualnych dodatkowych kosztach, bo później to oni mają w plecy.

 

Przecież to logiczne, że chodziło mi o opłaty celne :huh:

Liczy się, miejsce z którego towar został wysłany, nie lokalizacja podana w aukcji, bo ta jak wcześniej pisałem może być tylko filią firmy. Wysyłka może odbywać się z innego miejsca niż np. późniejszy zwrot. 

Piszesz "no to wtedy Cię to wali..."-udowodnienie nieścisłości podanej przez sprzedającego z późniejszym stanem faktycznym może zająć nawet dużo czasu.

Dlatego pytałem czy ktoś miał do czynienia z tą firmą w ostatnim czasie bo mogę wyrwać zegarek taniej o prawie 800pln przy założeniu, że zostanie wysłany z terenu UE. 

Dochodzenie prawdy przy późniejszym sporze ze sprzedawcą jest dla mnie bez sensu i tylko stratą czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dlatego Bartku, aby uniknąć wątku długiego i nudnego i zaoszczędzić czasu Tobie i wszystkim innym zaproponowałem w swoim pierwszym wpisie najprostsze rozwiązanie, czyli kontakt ze sprzedawcą. A co do reszty o czym piszesz to wszystko jest prostsze niż Ci się wydaje, ale to nie ważne. Napisz do nich to będziesz wiedział na 100% jak to wygląda. Ja obstawiam wysyłkę z HK i przepakowywanie w Holandii dla klientów z UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.