Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mirek 1969

Laco Erbstuck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Ostatnio tak zacząłem przeglądać piloty.No na Zenita lub IWC nie starczy ale na takiego Na Laco jak bym się sprężył to bym dał radę. Divery na razie mi przeszły.Ale są dwie wersje jeden to ma stal taką sztucznie postarzaną  i ten mi się podoba i dwa rozmiary.To taki nowy wintydż jak np.Longines Legend diver .Jest historia jest klimat i nie jest to jakiś homarek. Może się ktoś wypowie na temat tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pilot, firma z tradycjami. Mialem limitke DC-3, bardzo porzadnie wykonany zegarek. Jak sie tylko podoba to bierz. Będziesz zadowolony:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek ok.17,5 więc ten 42mm powinien być ok,bo 45mm to już chyba za duży.Zegarki bez bezela wydają się być większe. Mialem kiedyś Eternę Kontiki 42mm a bylem zaskoczony jak taki rozmiar a potrafi wyglądać na dużo większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na długość uszu.

42 będzie ok, jak lubisz większe zegarki. Ja mam podobny nadgarstek i dla mnie 42 to wartość graniczna. Wolę mniejsze, ja kupiłbym 36mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenia z "normalnymi" pilotami od Laco. Wykonanie jest w porządku, ale dziedzictwo firmy dodaje +100 punktow do każdego lotnika od nich:-)

 

Ten, który prezentujesz jest kwintesencją pilota, ale zapewne nie dla każdego i na każdą okazję. Wymaga pewnej odwagi. I jeżeli sie ja już ma, to najlepszy wybór to ten blizej oryginału: czyli 45mm i mechanik, a nie automat:-). Jednak przez wzglad na specyfike koperty chyba trzeba by wczesniej przymierzyć.

 

Przez Ciebie chyba znow mam kolejnego "króliczka":-(

Czy sprawdzałaś może, gdzie można w Polsce je zobaczyc i kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem ale myślę że dla chcącego nic trudnego byle kasa będzie.Mechanik czemu nie bo zegarek i tak na co dzień do tyrania by to nie był a nakręcić to sama uciecha ale rozmiar 45mm to muszę to ciężko przemyśleć.Tak jak wyżej pisałem zegarki bez bezela wydają się dużo większe a 45 to już chyba za dużo.Ale mam czas pochodzę po sklepach i popróbuję takich rozmiarów.W końcu to jednak pilot.Niech go widać :) Szkoda tylko że Wr to tylko 50.Tak Stówka by mogła być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pilot też mi się bardzo podoba, choć wersja podstarzana sporo droższa od "cywilnej".

 

Co do rozmiaru to trzeba uwzględnić charakterystyczy kształt uszu, które wychodzą z koperty na prosto.

O ile dobrze pamiętam to w wersji 42mm L2L wynisi 51,5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat to też mechanik :)

A 45mm to się chyba tylko na budzik na biurko nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazany przez Ciebie zegarek to B Uhr Baumuster B (były również produkowane wcześniej B Uhry Baumuster A z inną tarczą).

 

Laco, podobnie jak IWC,Stowa,Wempe i Lange und Sohne, to jedna z pięciu firm, które podczas wojny produkowały zegarki dla Luftwaffe. Każda z tych firm w montowała w produkowanych przez siebie zegarkach własne mechanizmy, które miały spełniać określone w zamówieniu normy, jednak nie umieszczała na tarczy zegarka własnego logo, gdyż wszystkie B Uhry, niezależnie od producenta miały wyglądać tak samo. Poza tym logo zmniejszałoby czytelność zegarka.

Współczesne repliki drugowojennych B Uhrów produkowanych przez w/w firmy, są przez wielu cenione bardziej, niż repliki innych firm, nie będących historycznymi dostawcami zegarków dla Luftwaffe. 

 

Mam od roku Laco Aachen, czyli B Uhra Baumuster B, podobnie jak pokazany przez Ciebie zegarek. Zegarek wykonany jest bardzo dokładnie i jestem z niego bardzo zadowolony, chociaż mój zegarek to zdecydowanie niższa półka, niż zegarek pokazany przez Ciebie.

 

Pokazany przez Ciebie zegarek należy do linii Erbstück (dziedzictwo), czyli zegarków sztucznie postarzanych, sprawiających wrażenie znacznie starszych, niż są w rzeczywistości, wyglądających tak, jak zegarek, odziedziczony po dziadku weteranie.

Wg. informacji producenta, każdy zegarek linii Erbstück postarzany jest ręcznie w indywidualnym procesie, dlatego nie ma dwóch takich samych zegarków.

 

Zegarki linii Erbstück bardzo mi się podobają, lecz ze względu na ich cenę muszę niestety zadowolić się oglądaniem ich zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Dortmund i mogę powiedzieć, źe koperty w linii no logo są świetne więc postarzane pewnie też są fajne. Mam nadgarstek 17,5 i uważam, że zegarek układa się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat to też mechanik :)

A 45mm to się chyba tylko na budzik na biurko nadaje.

... powinienem bardziej precyzyjnie: "ręczny naciąg" :-)

 

Sam noszę nawet koperty 47mm i bynajmniej to nie mój budzik ;-), a zdarza sie u także 33mm...

 

Polecam szczegółowy przeglad modeli Erbstuck:

https://youtu.be/yqnaU_bj9xM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten model budzi negatywne skojarzenia. Bo albo "dziadek z Luftwaffe" albo "dziadek zdjął zestrzelonemu, tylko pasek musiał póżniej wymienić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób stosuje argument o złych konotacjach zegarków Laco, podczas gdy dla Luftwaffe produkowały rownież: Wempe, Stowa, IWC oraz A.Lange & Sohne.

 

Na portalu fratellowatches był niedawno fajny artykuł o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy się na niego zdecyduję ale siedzi mi w głowie już ok. miesiąca.Niektóre zegarki przeszły mi po tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ale jeszcze muszę poczekać myślę że do października.jak mi do tego czasu nie przejdzie to się na niego szarpnę. diverów to już miałem że bym ich ani nie policzył a ten Laco to całkiem inny klimat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parki chowają się lepiej :)

post-69167-0-59581900-1500580358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na forum zawsze dobrze doradzą :D
Ja też radzę i głosuję na: BIERZ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa ma promocję na zegarki, także buhr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym wolał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.