Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

DOXA dziadka

doxa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 EdwinKolanko

EdwinKolanko
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:00

Dzień dobry, 

Proszę o radę gdzie powinienem oddać do renowacji zegarek, którego zdjęcia załączam poniżej. Zegarek należał do mojego Dziadka i mimo, że jest w kiepskim stanie i ktoś zdążył umieścić w nim fatalne wskazówki to jestem zdesperowany by doprowadzić go do stanu jak najbliższego perfekcji :) Czy uda mi się ta sztuka w Krakowie cy powinienem powierzyć czasomierz specjalistom w stolicy lub może w Szwajcarii? Bardzo proszę również o jakiekolwiek informacje o tej maszynie, zauważyłem oznaczenie DOXA SA więc urządzenie powstało po 1948 roku.

Dziękuję i pozdrawiam!

Załączone miniatury

• 20170716_203221.jpg
  • 20170702_164745.jpg
  • 20170702_164836.jpg

• 0

#2 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2408 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:04

Wskazówki ma jakby od ruskiego rakiety lub poljota...

Możesz się zapytać w dziale sprzedam-kupię o części do niej (myślę o wskazówkach) albo kupić takiego samego ale trupa na allegro.

Jak już będziesz miał wszystko to można oddać do np. Głowackich - na pewno zrobią Ci dobrze. Przy tym niestety będzie drogo. Czyszczenie tarczy, ponowne chromowanie, serwis, wymiana szkła etc.

Chyba taniej by było kupić Doxę w dobrym stanie i np przełożyć jej ten mechanizm i oddać na serwis.

• 0

#3 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Stowarzyszenie
  • 13582 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:08

Uszy koperty tez są uszkodzone.

• 0

#4 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 3090 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:16

Chyba nie opłaca się reanimować tego zegarka. Jedyne co bym zrobił to przegląd, zmiana wskazówek i zakup paska. Może spróbowałbym delikatnie przemyć tarczę, ale nie wiadomo, co się może z nią stać.

A zegarek, sądząc po numerze z dekielka pochodzi z 1950 roku.

Użytkownik Walter_87 edytował ten post 17 lipiec 2017 - 12:17

• 0

#5 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 17322 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 13:31

Uszy koperty tez są uszkodzone.

Jak slusznie zauwazyl Piotr, wyrobione uszy, trzeba by bylo wlutowac stale sztyfty...
  • 0

#6 EdwinKolanko

EdwinKolanko
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 14:00

Dziękuję za Wasze opinie, co sądzicie o wskazówkach, kopercie i elementach które ewentualnie mógłbym wymienić a znajdujących się w zegarku którego zdjęcia załączam? Jest to rocznik 1949 i jest dostępny na aukcji internetowej. Różni się małymi detalami od mojego. Przesyłam też zdjęcie cudeńka z 1952 roku w świetnym stanie :)

Załączone miniatury

• fbcb2c864f119059f6798ef99452.jpg
  • 11d09e4542c699374e8d4701de09.jpg
  • 397694cd4953a422ddf69665021f.jpg

• 0

#7 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 8342 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 18:37

Ten w świetnym stanie czyli górne zdjęcie ma wszystko w oryginale oprócz koronki jednak kopertę i tarczę ktoś poddał renowacji - czyli był to oryginalny zegarek który został odnowiony jednak ma wszystko tak jak powinno być

Ten dolny (brzydki) wskazówki oryginalne oprócz sekundnika powinien być taki jak u góry - koperta styrana ale oryginalna - koronka zjechana i  nie oryginalna - mechanizm prawidłowy 

Jeśli bardzo chcesz zrobić ten zegarek to kup trupka z oryginalnymi wskazówkami 

weź z niego kopertę i wskazówki i wyslij do renowacji

Koszty orientacyjnie

- koperta 70 do 150zł zależy jak robiona

- tarcza około 150-200zł

- wskazówki 30-50zł (odnowienie)

- szkło 10zł

- serwis mechanizmu 60-80zł

- koronka 15zł 

plus koszty przesyłek około 20-30zł 

• 1

#8 EdwinKolanko

EdwinKolanko
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 20:54

Dzięki, chciałbym zachować koronkę, mechanizm ze starego zegarka i może udałoby się fajnie odnowić tarczę. Czy ten stary trupek, którego pokazałem powyżej nadaje się na pozyskanie wskazówek i koperty (kosztuje obecnie ok. 50 zł) czy powinienem szukać dalej lepszej koperty i wskazówki sekundnika  ?

• 0

#9 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 8342 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:28

Dzięki, chciałbym zachować koronkę, mechanizm ze starego zegarka i może udałoby się fajnie odnowić tarczę. Czy ten stary trupek, którego pokazałem powyżej nadaje się na pozyskanie wskazówek i koperty (kosztuje obecnie ok. 50 zł) czy powinienem szukać dalej lepszej koperty i wskazówki sekundnika  ?

Myślę że ten trupek za 5 dych może się nadać - u ciebie sekundnik jest oryginalny tylko pomalowany czerwoną farbą przy renowacji to usuną i pozłocą - pytanie w jakim stanie jest ta koperta z aukcji bo nie więcej zdjęć oby tez nie była zajechana 

• 0

#10 EdwinKolanko

EdwinKolanko
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 14:41

Myślę że ten trupek za 5 dych może się nadać - u ciebie sekundnik jest oryginalny tylko pomalowany czerwoną farbą przy renowacji to usuną i pozłocą - pytanie w jakim stanie jest ta koperta z aukcji bo nie więcej zdjęć oby tez nie była zajechana 

Wspomniany trupek już mi umknął więc szukam dalej :)

Pozdrawiam!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: doxa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych