Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuku

Zmiana G-Shock Gw-4000 na...?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

Zanim coś chłopaki doradzicie, to chciałbym, tak na szybko przedstawić Wam dlaczego padała decyzja o zmianie G-Shocka, więc już śpieszę z wytłumaczeniem, gw-4000 mam od ok. 2 lat i powiem tak szczerze, że z dodatkowych funkcji jakie ten zegarek oferuję nie skorzystałem ani razu, pisząc "dodatkowe funkcję" mam tu na myśli użycie choćby stopera, no chyba, że coś przypadkowo nacisnąłem, ale wtedy znowu był problem by to wyłączyć, nie wspomnę o pozostałych funkcjach, bo po prostu nie wiem jakie jeszcze są, nie było jakiegoś przymusu ich używania, głównie dlatego, że w moim odczuciu obsługa ich była jak dla mnie dość problematyczna, może za rzadko ich używałem i nie było jak nauczyć się obsługi, nieważne. GW-4000 kupiłem ze względu na wygląd wizualny i tu trafiłem w 100 bo moim skromnym zdaniem prezentuję się naprawdę przednio i to właśnie było głównym kryterium wyboru. No ale minęło już trochę czasu gust mi się zmienił i chciałbym teraz zmienić GW-4000 ale na co ? Na pewno na jakiś większy model i moim cichym faworytem jest Rangeman gw-9400, tak wiem, ma jeszcze więcej funkcji niż GW-4000 ale wydaję mi się, że obsługa jest chyba bardziej czytelna, więc może częściej byłaby okazja do skorzystania z dodatkowych funkcji. Nie miałem okazji go jeszcze przymierzać, ale Waszym zdaniem na nadgarstek 19cm. będzie ok. ?

Na zakończenie chciałbym podpytać o funkcję Waveceptor, czy w każdym modelu G-shocka działa tak samo, chodzi mi tu głównie o zasięg ? Mojego gw4000 muszę odkładać na parapet tarczą do okna aby zaktualizował godzinę, może w innych modelach ten cały moduł posiada jakiś lepszy zasięg ?

Z góry dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

GW-9400 jest o wiele łatwiejszy w obsłudze od analoga. Powiedział bym że dziecinnie prosty, jeden przycisk do czujników, przycisk szybkiego powrotu itd. Za to analog jest dużo czytelniejszy jeżeli chodzi o pokazywanie godziny, coś za coś  <_<

Natomiast co synchronizacji to różnie bywa w budynkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-9400 jak najbardziej mogę polecić, noszę go na codzień i również nie wykorzystuję w praktyce sensorów i większości funkcji - zegarek ten kupiłem głównie dlatego, że mi się po prostu podoba. Nadgarstek 18,5cm, zapinam na piąte dziurki licząc od teleskopu. Co do synchro to musisz sobie znaleźć w domu miejsce, w którym zegar będzie się synchronizować i tego się trzymać. Mi na nocnym stoliku zegarki synchronizują się raz na 10 nocy, za to na półce na regale synchro łapią zarówno każdej nocy, jak i manualnie wymuszone o dowolnej porze dnia. Reasumując: jeśli tylko Ci się podoba, to śmiało bierz Romana.

A tak Romek leży na moim nadgarstku:

 

https://youtu.be/oA0LYkiF2Dk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży, bez zbędnych bajerów, to może KING?


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King spoko, tylko wizualnie nie trafia w mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży, bez zbędnych bajerów, to może KING?

Tylko King raczej łatwo dostępny nie jest, szczególnie w wersji GXW ;)

 

GW-9400 jak najbardziej godny uwagi, ewentualnie GW-9300 też jest świetny, moim zdaniem nawet bardziej niż 9400 tyle że też się trzeba postarać żeby kupić wersję z WC bo w Polsce to chyba jedynie wersja CM była/jest dostępna, chyba że bez WC to już można za 500 - 600 znaleźć

 

Co do WC to TomG80 wyjaśnił - wszystkie "G" raczej tak samo tutaj działają, a jeśli są jakieś różnice to raczej niewielkie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć analoga z bajerami łatwymi w obsłudze to Mudmaster. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John np. jaki model jest wart zainteresowania według Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GWG-1000 wersja kolorystyczna do wyboru. Zegarek ze wskazaniem godziny analogowym i wyświetlaczem w negatywie bardzo czytelnym, bardzo prosta obsługa przyciskami przypisanymi do poszczególnych sensorów, wartości wyświetlają się na wyświetlaczu. 

Tu masz cały wątek poświęcony temu modelowi:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123120-gwg-1000-mudmaster/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za zaangażowanie się w temat, bardzo mi Wasze odpowiedźi pomogły dokonać prawidłowego wyboru i zdecydowałem, że postawię na Romka 9400, po prostu chciałbym coś "innego" niż analog, a 9400 uważam że jest klasykiem i się sprawdzi. GWG-1000 wygląda obłędnie, ale po zobaczeniu ceny trochę mnie zakuło, mnie zależy na takim robolu, gdzie nie będę musiał się z nim cackać, martwić o kontakt z błotem itp. i sprawdzać, czy czasem nie ma ryski.

Niestety aby zakupić romka 9400 zmuszony jestem sprzedać mojego Gw-4000 chyba, że będzie ktoś z Was lub z Waszych znajomych zainteresowanych zamianą na mojego pomarańczowego gw-4000 dla zainteresowanych prześlę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.