Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eye_lip

Seiko SLA017 aka 8LMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem okazję przyjrzeć się dokładnie SLA017.

Ogólnie zegarek jest bardzo fajny, rozmiarowo, grubościowo, wintydżowy wygląd na plus.

 

To co mi się nie podoba, biorąc oczywiście pod uwagę to, że zegarek jest spozycjonowany na 3800 euro, podchodzę krytycznie do poniższych detali:

-bransoleta – w sumie można o niej powiedzieć tyle, że jest. Nic specjalnego, wykończona jak w Seiko za kilkaset euro, maskownice od wewnątrz niewykończone, surowe, podobnie krawędzie dziury w zapięciu, nie ma żadnej szybkiej regulacji.

-pasek na zdjęciach wyglądał słabo, ale na żywo nie ma tragedii – nie sprawia wrażenia silikonu za 30zł, posiada metalową szlufkę bardzo ładnie wykończoną, z logiem Seiko. Na plus. Niestety skoro coś jest na plus u Japończyków to musi i być na minus – klamerka w tym pasku, to zwykła wytłoczka jak w paskach Seiko do zegarków za kilkaset złotych. Tragedia, finezja klamry w żółwiu jest dużo wyższa ;)

-między uchami widać  - jak padnie światło - kiepsko wykończone powierzchnie po frezowaniu

-dekiel – płytki laser wali tanizną. Rozumiem , że to reedycja itp. bla bla bla a skoro tak chcieli pójść trzeba było dać 4 czy 6r i sprzedawać zegarek za 1500 euro. W tej cenie jakieś ładne logo a la Gs by  robiło robotę.

- koronka mogłaby się zakręcać aby napis Seiko był poziomo, jest byle jak, pierdoła, ale wszyscy wiemy że można to zrobić aby było ok.

-indeksy – jak spojrzymy pod kątem i w powiększeniu na boki indeksów widać na wszystkich krawędziach jakiś syf, klej itp. Rozumiem, że nie jest to GS, ale patrz wyżej.

-koronka po wyciągnięciu ma zbyt duży luz na boki – może nie jak w amfibii, ale za duży.

-datownik wewnątrz nie jest idealnie wykończony.
 
Z rzeczy fajnych:

-bezel wygląda super, świetnie się kręci – minusem jest jedynie niezabezpieczona luma, po prostu wlana do dziury

-koperta poza uchami jest bardzo ładnie wykonana

-wypukły szafir robi robotę

-duża koronka jest wygodna

-świetne pudełko

Ogólnie zegarki są od tego aby się podobać, a ten zegarek jest fajny, po prostu wygodny, ma klimat, także summa sumarum będzie pewnie pozytywnie wspominany. Jak komuś nie przeszkadzają pierdoły, a ma radochę z zegarków polecam. W innym przypadku typu syndrom Raphaela, omijać szerokim łukiem.

Parę fotek ode mnie:

 

K7Ui2ak.jpg

 

wQNDKxF.jpg

 

Rf9E5qJ.jpg

 

VDzUDRJ.jpg

 

asEB0ug.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli fajny zegarek, ale mógłby być bardzo fajny jak za taką kupę kasy.

Podoba mi się, ale nie aż tak bym oszalał i musiał go mieć.

Na moje szczęście ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się trochę obawiałem - w GS zakręcona koronka też nie ustawia napisu na niej tak jak trzeba ale poza tym wykończenie każdego detalu włącznie z bransoletą jest takie że nie ma lupy pod którą można znaleźć jakieś fuszery. Tutaj wygląda że trochę bajer i historia zamiast rzeczywistej jakości - szkoda.

Mechanizm jest wysokiej klasy ale dla mnie chyba nie wystarczy żeby zaakceptować taką cenę, GS kosztuje zbliżone a czasem mniejsze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Jak komuś nie przeszkadzają pierdoły, a ma radochę z zegarków polecam. 

 

To jakby o mnie ;)

Mam ten zegarek od wczoraj i jestem zachwycony, ale ja nie mam w domu lupy i mam wadę wzroku :)  :)  Na nadgarstku wygląda po prostu świetnie i jest bardzo wygodny. Do plusów również zaliczę: szkło, bezel i vintydżowy klimat.

No i ja mam szlufkę z plastiku, nie ze stali…może jakaś podróbka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niedokładnie się przyjrzałem szlufce ;) ale to na plus skoro plastik takiej jakości robią;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip, ja trochę rozumiem Raphaela - za 16k PLN to już mi niestety pierdoły przeszkadzają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz trzeci?

W tym tempie to bedzie ich wiecej na forum niz Monsterow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip miales w rękach oryginał?, jesli tak to jak bys porównał z reedycja?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem w rękach tylko następcę czy 6105.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz trzeci?

W tym tempie to bedzie ich wiecej na forum niz Monsterow ;)

I pewnie niedlugo w podobnej cenie.... :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Może niedokładnie się przyjrzałem szlufce ;) ale to na plus skoro plastik takiej jakości robią ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Filip, przepraszam za zamieszanie, ale rzeczywiście mam wadę wzroku, bo jak się dobrze przyjrzałem to ta szlufka jest zdecydowanie ze stali ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do koronki to rozmawialiśmy dziś o tym z Filipem. Imo naturalnie się nie da. W Perrelecie nauczyłem się w jakim ustawieniu loga na koronce zacząć nakręcać na gwint, aby na końcu było równo :) nie mniej od dłuższego czasu nie zwracam na to uwagi. Miałem zegarek chwilę w ręku, nie oglądałem tak szczegółowo, pewnie dlatego nadal jestem nim oczarowany. Oczywiście są rzeczy, które mogli zrobić lepiej jak dekiel czy zapinka silikonu, ale moim zdaniem czego by nie zrobili inaczej zawsze znajdzie się jakieś ale. Dla mnie na tę chwilę zegarek roku 2017r. Bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Technicznie się nie znam, ale tak ja pisałem potrafię nakręcić równo i jak popadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak, ( w pionie) innaczej nie da rady

post-48316-0-90071800-1500487601_thumb.jpgpost-48316-0-21020300-1500487736_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krótkich gwintach w wielu zegarkach zawsze jest prawidłowo.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że gwint zaczyna łapać zawsze w tym samym momencie (przecież tylko jeden frez wewnątrz koronki/na zewnątrz tubusu dochodzi do ich końca i się "zazębiają" w tym samym miejscu), więc i końcowe położenie koronki po dokręceniu będzie zawsze takie samo?

 

Dawno temu myślałem, że jak człowiek się szarpnie w końcu na zegar za kilka-kilkanaście tysięcy zł to koronka będzie poziomo jak na renderach i zdjęciach w sieci. Dopiero później załapałem, że to ustawiane zdjęcia były  :P

Dokładnie jak piszesz - jeżeli jest jeden zwój gwintu to inaczej nie da rady co innego pokrywka w słoiku która ma 4 albo 6 i można sobie zmieniać położenie końcowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się własnymi odczuciami. Fotki zdecydowanie na plus.

Mi się podoba, choć wolałbym pierwowzór.   :ph34r:  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foty super ale po przeczytaniu tego, co opisał Filip - patrząc na foto indeksów przyglądasz się na boczą ściankę i myślisz "rzeczywiście coś tutaj nie gra"  :P  góra indeksu super, napisy na tarczy czy markery na bezelu - super. Luma jak zwykle u seiko nie zawodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jak jest w końcu z tą bransoletą? W wątku wklejonym przez Bugsa zapięcie ma tylko stempel "st-steel-b", w innym wątku było zdjęcie "band china".

 

 

 

post-52978-0-84848900-1500645425_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic w tym dziwnego że pudełko jest chińskie, tak samo jak większość pudełek do zegarków na świecie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic w tym dziwnego że pudełko jest chińskie, tak samo jak większość pudełek do zegarków na świecie.

 

Jak i same zegarki:), od Malezji po Singapur.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co przesadzać, pudełka na ręku nie nosisz, a jedna z teorii mówi, że papier wynaleziono w Chinach. Tak, że może to zaleta nie wada ;), zapewniam Cię, że japońskie drą się tak samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.