Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tom777

Miesięczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. A mianowicie po jakimś czasie wreszcie odświeżyłem swojego pierwszego miesięcznego GB. Mechanizm umyłem, wyregulowałem, naoliwiłem złożyłem wszystko jak ma być. Po złożeniu w fazie testowej bez wskazówek i tarczy zegar chodził przez tydzień bez problemu założyłem mu wagę 1,7 kg bo taką posiadałem. Ale gdy założyłem wskazówki zegarowi zaczęło brakować mocy jak wskazówka minutowa zaczęła mieć pod górkę czyli od w pół do całej godziny i  się zatrzymuję. z górki chodzi jak trzeba.Dokładając obciążenia do około 2,2 kg zegar idzie też i pod górkę i jest ok. I teraz pytam może ktoś coś podpowie w czym jest problem bo mi to wygląda na to że obciążenie jest zbyt małe Na pewno macie podobne zegary i może ktoś się zechce podzielić wiedzą na temat obciążenia takich miesięcznych zegarów.A może problem jest gdzie indziej?. Według mnie zegar chodzi ładnie i nie ma zbyt dużych luzów, ale jestem tylko amatorem mogę się mylić.


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazowka ma przeciwwagę ?No i zdjęcia mile widziane Panie Tom.....


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka nie ma przeciwwagi przy secesji raczej rzadziej. Zegar był już na naszym forum, ale proszę zdjęcia

 

post-90891-0-06060000-1500559750.jpg

post-90891-0-29299800-1500559751.jpg

 


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, wszyscy na wakacje wyjechali, naprawdę nikt nic, no nie chcę mi się wierzyć że tak mało jest zegarów miesięcznych w naszym gronie :(  


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówka minutowa wygląda na delikatną i lekką więc przeciwwaga tu dużej roli nie powinna odgrywać. 


a wskazówki nie ocierają się o siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ocierają jak rozmawialiśmy wygląda na zbyt małą wagę, ale potrzebna konsultacja z bardziej doświadczonymi kolegami


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broumovskie Beckery miały cięższe wagi, do "zwykłych" ponad 1,5 kg. Miesięczny moim zdaniem (nie miałem nigdy takiego) musi mieć co najmniej 2,2 kg.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupiłeś, czyli przed myciem, odświeżaniem i regulacją zegar chodził z obciążnikiem 1,7 kg?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to miał jakąś standardową 1,25 kg i to mocno z fatygowaną myślę że  na sztukę ktoś założył. Jak dociążę wagę do 2,3 kg chodzi jak ta lala.


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi na wadze 1,2


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi na wadze 1,2

 

Ale jakiej firmy? Becker z Braunau?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fraenkl z Wiednia. Pytanie było o nasze zegary miesięczne...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Temat jest o wadze do miesięcznego GB z Braunau. My tu o DDR-owskim Wartburgu (z całym szacunkiem), a Pan Porsche przyrównujesz.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zegar zegarowi nie równy ale każdy komentarz nam coś podpowie bo mało jest na forum o tych zegarach


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, jeśli zegar nie ma luzów na łożyskach, ma wypolerowane czopy, palety i dobrze ustawiony wychwyt to musi iść na małej wadze, cudów nie ma...

Na 1,7 powinien chodzić bez problemu... IMO


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego co kolega @kiniol napisal

"...jesli zegar nie ma luzow na lozyskach, ma wypolerowane czopy, palety i dobrze ustawiony wychwyt..."

wazne jest to jakie sa przekladnie, napedu i chodu, poniewaz ciezar wagi napedu przeklada sie na sile uderzenia zebow kola wychwytowego w palety kotwicy i jezeli waga soczewki jest takze nieodpowiednia to bedziemy mieli problemy opisane powyzej. Tak mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, jeśli zegar nie ma luzów na łożyskach, ma wypolerowane czopy, palety i dobrze ustawiony wychwyt to musi iść na małej wadze, cudów nie ma...

Na 1,7 powinien chodzić bez problemu... IMO

 

Powinien, ale pod warunkiem ze cały czas będziesz mu grał to:

 

Byle nie tak:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee...

Moje najlepiej czują się przy tym:

 

https://www.youtube.com/watch?v=9sH3mjOsZY0

 

Bo mają długie wahadła :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracuję nad nim jeszcze i zobaczymy co z tego wyjdzie Ale nie odpuszczę mu będzie musiał chodzić Dzięki za informację


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.