Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dylemat przed zakupem

Dylemat przed ewentualnym zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem kupić sobie dla polepszenia samopoczucia zegarek. Miał to być automat i Longinus bo do tej klasy powinienem dać radę finansowo. Okazało się że wybór padł na Hydroconquest L3.741.4.56.6 który mogę kupić za 3650 zł. I było by po sprawie gdyby nie to ze pojawił się na horyzoncie Oris 733 7653 4155 MB za 4800 zł. I tu stanąłem przed wyborem który obecnie jest po nad moje siły! A do tego choć to najmniej możliwy wybór Longines L3.690.4.59.6 za 3500 zł. Wiem że takie wybory są zwykle subiektywne ale jeśli ktoś dorzuci trochę swoich informacji będzie mi zdecydowanie łatwiej ....a może i nie. Proszę o "pomoc".

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Orisa napisz do uzytkownika @ Jash, pomoze i moze rabatu udzieli :)

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś tego Orisa? Może od tego warto zacząć, bo w praktyce może się okazać, że zegarek jest dla Ciebie np. za duży. Dla mnie Orisy były sporo większe niż przymierzane Hydroconquesty (te w 41mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda Oris jest duży choć L jest też w większej kopercie czyli 44. Chyba mimo nie najlepszej opinii co do bransolety w L to się jednak na niego skuszę. Nowe L ma lepszy werk od paru miesięcy i rezerwę chodu ponad 60 h no i cena znacznie niższa. I będzie to raczej 41 rozmiar. Oris nowy model z 2017 jest ładniejszy ale cena znacznie ponad 7 tysięcy to moim zdaniem nie uzasadnione koszt. Mimo wszystko te zegarki są porównywalne w każdym aspekcie (prestiżu, jakości wykonania, zastosowania itp.) Pozdrawiam i mimo wszystko czekam na inne wypowiedzi. Może jednak powinienem coś jeszcze wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak a przy okazji tego planowanego zakupu jeszcze jedno pytanie. Wiadomo że prestiż to ważny aspekt przy wyborze tych zegarków. Od zawsze miałem takie przekonanie że Longines to prestiż o jedna klasę wyższy niż Luis Erard, Edox czy Oris. Od jakiegoś czasu częściej widzę jak w wielu miejscach gdzie tworzy się piramidę prestiżu te marki się zrównuje. Czy to wynika z tego że Longines traci czy tamte dwie marki zyskują. Czy może jednak jest tak jak mi się do tej pory wydawało? Może ktoś coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Powiem Ci tak. Kup to co Ci sie podoba. Piramida prestizu ta co byla na Forum n lat temu a potem powielono ja x razy na roznych stronach to tak naprawde subiektywne odczucia. Wiadomo, ze jakbys kupil PP czy VC czy AP czy inny tzw top to mialbys prestiz tak jak go rozumiesz tzn 90% zegarkofilow moczyloby sie na sam widok tego zegarka. Natomiast edox oris czy longines to i tak relatywnie wysoka polka, zegarki z klasa a mysle ze jakies 99% osob postronnych guzik tam wie o Longinesie wiec....i tak na nich nie zrobisz wrazenia.

Do czego zmierzam - prestiz to rzecz subiektywna a my pasjonaci horologii podchodzimy z rowna miloscia do molni za 30 zl jak do np Paula Picota czy innej marki. Amatorzy zas oceniaja zegarek glownie po wygladzie. Wiec facet z edifice za 400zl moze robic na nich wieksze wrazenie niz facet z zegarkiem za 20000 zl. Imo w ogole nie zaprzataj sobie glowy tzw prestizen. Longines robi zgrabne dobre eleganckie zegarki ktore ladnie ukladaja sie pod mankietem koszuli nie sa krzykliwe i ladne wygladaja. Podoba Ci sie to bierz i miej w nosie opinie innych. Znam ludzi co na spotkanie zarzadu spolki przychodza z oczojebnym sea dwellerem bo wg nich to prestiz a prezes ma na reku mido commander na pasku bo go po prostu lubi i oddaje plyny ustrojowe na to czy komus to sie podoba czy nie. Wg mnie jak dlugo zegarek pasuje do stroju nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym racji. Choć dla mnie jest pewna granica. Podobają mi się wzorniczo przykładowo Pulsary ale ich nie kupię. To dla mnie jest granica prestiżu a nie imponowanie innym. Pracowałem z pewnym dyrektorem który na co dzień do pracy nosił złotego VC. Ale zgadam się i na tym poziomie zwrócę uwagę na mój gust. Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś do czego chcesz używac tego zegarka. Swego czasu mierzyłem oba.

Jeśli szukasz rasowego nurka, to dla mnie bez dwóch zdań Oris.

Jeżeli jednak ma to być raczej "desk diver", to Longines według mnie jest lepszym wyborem, zwłaszcza w mniejszej kopercie.

 

PS> Odpuść dywagacje na temat prestiżu. Zawsze znajdzie się ktoś z bardziej "prestiżowym" na ręku, ale nie koniecznie stosownym do okazji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jeszcze co do prestiżu. Dla mnie to oznaka jakości, zaawansowania, historii, umiejętności, wiedzy, zaplecza itp, a nie imponowaniu innym. Nie wiem czemu tak mocno jest ten ostatni aspekt uwypuklający w temacie prestiżu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Oba zegarki (Oris i Longines) to twory firm posiadających przymioty które opisałes.

 

Tak jak napisałem wczesniej, prestiż jest sprawą subiektywną. Takie Casio czy Seiko mają gigantyczne doświadczenie i talent w zakresie zegarków, a jednakże wielu amatorów kręci na nie nosem. Ile osób widząc Grand Seiko zrozumie co za klase zegarmistrzostwa reprezentuje i ile kosztuje?

 

Nawet Timex jest marką na swój sposób prestiżową w tym kontekście, bo produkuje czasomierze od wielu lat i chwali się sloganem "takes a licking and keeps on ticking". 

 

Firmy których zegarków szukasz to nie firmy krzaki wiec kwestię doswiadczenia, wiedzy, klasy i historii masz rozwiązaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Dzięki.

Jeszcze co do prestiżu. Dla mnie to oznaka jakości, zaawansowania, historii, umiejętności, wiedzy, zaplecza itp, a nie imponowaniu innym. Nie wiem czemu tak mocno jest ten ostatni aspekt uwypuklający w temacie prestiżu.

 

Pozdrawiam.

Bo tzw. prestiż w pierwszej kolejności zaspokaja ludzką próżność. :wacko:

A ta jak wiadomo wiedzie prym przed wiedzą czy umiejętnościami :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to rezygnuję z zakupu. Mam już 5 zegarków w tym trzy szwajcarskie. Nie chcę być postrzegany jako ten który jedynie zaspokaja swoją próżność.


A i jeszcze mam zegarek w dwóch komórkach, tablecie, komputerze no i na pałacu kultury i nauki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jeśli tak to rezygnuję z zakupu. Mam już 5 zegarków w tym trzy szwajcarskie. Nie chcę być postrzegany jako ten który jedynie zaspokaja swoją próżność.

To tylko od Ciebie zależy co zaspokajasz. Ale przecież możesz to nazwać LOKATĄ KAPITAŁU i zakwalifikować do kategorii CEL UTYLITARNY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Będziesz i wg kalkulacji Twój poziom hipokryzji wyniesie 87,45%. Biorąc pod uwagę zniżkę zwiazaną z posiadaniem 5 zegarków Twoja hipokryzja wyniesie łącznie 56,10%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że popełniłeś kardynalny błąd w podstawianiu danych do algorytmu stosowanego do tego rodzaju obliczeń. Po korekcie skonsultowanej z państwową jednostką nadzorczą wynik to 49,9% a to diametralna zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Próg tzw hipokryzji wysokiej to 70% więc i tak i tak jesteś poniżej  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż to często dziś rzecz subiektywna, teraz to marketing.

Bywa że tuzy zegarmistrzostwa dziś znaczą mniej niż nowe firmy które kupiły logo i szczycą się historią...

Dziś grupy biznesu posiadają kilka, kilkanaście uznanych marek, którą przynosi większy zysk staje sie bardziej prestiżowa poprzez ww zabiegi ;) , np SG

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjz2O-3z6HVAhWFHpoKHVRZA2sQFggmMAA&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FSwatch_Group&usg=AFQjCNG3y4hap6c5lB3xeB4XTBA_cx7mtQ

 

Kup co Tobie odpowiada.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 5 zegarków w tym trzy szwajcarskie. Nie chcę być postrzegany jako ten który jedynie zaspokaja swoją próżność.

Jak zauważyłeś to forum "miłośników zegarów i zegarków" i nie sądzę,żeby większość z nas zaspokajała próżność swoimi zakupami :) Tymbardziej że ludzie tutaj potrafią cieszyć się zegarkami nawet za przysłowiową stówkę. Kupuj,ciesz się,podziel się z nami radością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barop
      Witam. Sprzedam w pakiecie dwa Orisy. Pierwszy to Oris Chronoris Movember Edition. Pełen set czyli skórzany pokrowiec, pasek nato.
      Świetny Stan wizualny. Jedynie zapięcie nosi ślady użytkowania. Stan 8/10.
      Oris Artelier 40mm w pakiecie z dodatkowym paskiem handmade z krokodyla. W zestawie oczywiście także oryginalna klamra oraz oryginalny brązowy pasek. Stan 9/10. 
      Cena jaka mnie interesuje to 11000. Odbiór osobisty Płock.


















    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez PaweelK
      Na sprzedaż wędruje zegarek oris aqius whale shark. 
      Kupiony w Polsce. Pełen set. Zegarek pudełka papiery i rachunki. Kupiony w 2021 roku. Wiec jeszcze na rozszerzonej gwarancji orisa. 
      Założony 2-3 razy. Kilka rysek na zapieciu. Reszta idealna.
      Stan oceniam 9/10
      Bezel i wskazówki centrują idealnie. 
       
      Opis tu:
      https://dolinski.pl/oris-aquis-whale-shark-limited-edition-01-798-7754-4175-set/
       
      Cena 8̶0̶0̶0̶pln. 7000 PLN
      Co do zamian. Na 99% sprzedaż. 
      Ale proponować. Może coś tańszego plus dopłata. 



       


       






       
       
    • Przez Jaspel
      Do redukcji Oris 65 diver  (ref na zdjęciu) w rzadko u nas spotykanym rozmiarze 42mm, w wersji z czarnym bezelem i atramentowa tarcza.
       
      Piękny zegar z vintage vibe, wypukłe szkło, bardzo ładne nakładane indeksy.
       
      Świetnej jakości i bardzo wygodna bransoleta, podwinięte uszy sprawiają że klei się do ręki.
       
      Stan zegarka i bransolety 8.5/10 - nic grubszego wartego odnotowania, normalne ślady użytkowania.
       
      Zegar po spa i serwisie u Pietrzaka w Watches Spa w połowie 2021r.
       
      Pod koniec stycznia sprawdzana szczelność i mechanizm - wydruki na zdjęciach.
       
      W komplecie :
       
      - zegar na bransolecie na około 18.5 
       
      - oryginalny pasek z klamrą Oris, raczej sama klamra użyteczna, pasek co najwyżej pod wymiar na nowy 
       
      - komplet pudełek i kart, dodatkowo rachunek z Watches Spa oraz wydruki ze szczelności i wibrografu 
       Poproszę 5509zl było jest 4999zl
      odbiór Łódź / okolice





















      idget span
    • Przez Seler
      Polska dystrybucja. Stan 9/10. Kupiony w lipcu 2021. 
       
      Referencja 733 7707 4357-07 4. Pasek gumowy.
       
      W zestawie 2 x świetnie z nim grające NATO od Crown&Buckle.
       
      5300zł z wysyłką paczkomatem lub odbiór osobisty w Warszawie.
       
       









       
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.