Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paranoid67

Calibre 16 - nadal wart swojej ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie.

Dawno mnie tu nie było ale powracam w wielkim stylu. Mianowicie w przededniu zakupu nowego zegarka :) Nie sprawiłem sobie w tym roku jeszcze przyjemności więc czas najwyższy! Ale przejdźmy do meritum...

Klasyka jest w mojej kolekcji od dawien dawna. Jest Certina DS Powermatic 80 (pfu! od razu się usprawiedliwiam - dostałem na prezent, zegarek piękny, werk do kitu), jest Doxa D-Light, jak i Roamer Competence na cudownej ecie 2892. Jedyna namiastka sportu to diver od Orienta z którego jestem najbardziej zadowolony, mimo braku "swiss made" i szafiru - Ray I z niebieską tarczą.

Widzicie Panie i Panowie, że do tej pory nie dorosłem do chronografu. Jednak nastała właśnie ta chwila, chwila dla mechaniki z chrono. Upatrzyłem sobie najnowszą Formułę od TAGa, 44 mm na calibrze szesnastym z ceramicznym bezelem. I teraz nasuwa się pytanie, ile wart jest ten mechanizm? Kiedyś był na bazie ETY Valjoux 7750, później gdy SG utrudniała dostęp do tego werku pojawiła się Sellita SW500. Jednak w najnowszej Carrerze Calibre 16, znowu pojawiła się ETA 7750, co potwierdzają  numery wybite na werku tuż nad balansem. Niestety jak to w sportowych zegarkach, Formuła ma pełny dekiel i nie jestem w stanie tego sprawdzić. Macie jakieś info odnośnie rodzaju mechanizmu stosowanego w Formułach? Carrera na calibrze 16 to katalogowo okolice 18k, a Formula 1 około 11. Więc obawiam się, że numery 7750 w Carrerze wcale nie muszą oznaczać, że Formula też je posiada.

Na koniec tradycyjne pytanie z innej beczki, jakimi markami można się zainteresować poza TAGiem? Oczywiście porównywalna półka cenowa oraz pozycja na rynku światowym (broń Boże Polskim... u Nas to nawet zegarki z Sochaczewa są swiss made). Dodam, że zegarek powinien być na bransolecie z racji tego, że wolę kupić kolejny niż wymieniać paski za 1k, a zamienniki przy tej klasie to już nie to samo co przy Certinie.

 

Nr ref. TH Formula One: CAZ2012.BA0876

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tylko przypuszczenia:

 

Formuła, Aquaracer i Carrera 41mm na SW500

Carrera 43mm na 7750

 

Potwierdzone przez jedna sytuację gdzie widziałem co siedzi w Formule a co zobaczyłem w Carrerach

 

Innymi słowy zakrywaja Selite, odkrywają VJ7750

 

Ale to tylko przypuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi to być zakup w salonie w Polsce, to na chrono spokojnie trafisz nowa Carrere 43mm za 12k. Jakościowo to model o klase lepszy niż Formuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi to być zakup w salonie w Polsce, to na chrono spokojnie trafisz nowa Carrere 43mm za 12k. Jakościowo to model o klase lepszy niż Formuła.

 

A dlaczego lepszy? 

 

Formula1 już do nabycia poniżej 2 tys dolarów, czyli wg dzisiejszego kursu dolara za ok. 7 tys złotych. Myślę, że cena całkiem dobra, tak dobra, że chyba sam kupię sobie taki zegarek. Jedyny dylemat jaki mam, to czy kupić  CAZ2012.BA0970 za $1800 - 2000, czy raczej CAZ2010.BA0876 za ok. 200 dolarów mniej. 

 

Calibre 16 to jest ETA 7750, albo jego klon, Today, Sellita SW500: https://www.calibre11.com/history-eta-7750-tag-heuer-calibre-16/

 

/edit/  Polazłem do jubilera i już wiem:  Chcę CAZ2012.BA0970, czyli tego z ciemniejszym bezelem. 

 

IMG-1282.jpg IMG-1280.jpg IMG-1284.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.