Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qlimaxzu

Rolex Submariner 16610

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie użytkownicy forum,

 

Mój przyszły teść kupił gdzieś za granicą Rolex'a 16610. Nie nosił go i mi go oddał.

 

Mam wątpliwości co do jego autentyczności - uzasadnione.

 

W czym problem?

 

Poprosiłem lokalnego zegarmistrza o rozebranie tego zegarka, po czym moim oczom ukazał się - według zegarmistrza - szwajcarski mechanizm ETA 2824.

 

Zegarmistrz stwierdził, że jest to najlepiej zrobiona podróbka Rolexa jaką kiedykolwiek widział - wagowo, rozmiarowo się zgadza, wszystkie czcionki się zgadzają itp, a mechanizm to nie Rolexowy tylko zwykła ETA.

 

Sprawdził dokładność zegarka w kilku pozycjach i ta nie przekracza +2/-2 sekund w każdej pozycji.

 

Co mogę zrobić z takim zegarkiem? Nie chcę go wyrzucać, bo chociażby ze względu na dokładny mechanizm ma jakąś tam wartość, a pieniądze nie leżą na ziemi. Nosić? Nie chcę świecić fejkiem na ręku.

 

Czy jakikolwiek zegarmistrz byłby w stanie to serwisować? W sensie taki zegarek z ETĄ 2824 ?

 

Dajcie znać. jeśli trzeba to wrzucę zdjęcia.

 

 

W dalszym ciągu szukam dla siebie 16610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobiona podróba to dalej podróba.Nic tego nie zmieni.

Pozbyć się i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś porobić, dajcie chwilę - edytuję ten post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od przyszłego teścia , to z taktycznych względów trzeba ponosić . Życie .

A ETA 2824 to bardzo dobry i powszechnie naprawialny mechanizm jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam linki do zdjęć, robione już wcześniej na potrzeby innych for, ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem.

 

https://ibb.co/dZd7uk
https://ibb.co/gB2YZk
https://ibb.co/iygAEk
https://ibb.co/cUzxuk
https://ibb.co/doMz75

 

Jedyne co zdołałem uzyskać, to na jednym z for dotyczących replik usłyszałem, że może to być wersja robione przez kogoś określanego jako "TC" z USA, która kosztuje ok. 600$, ale też nie mam potwierdzenia tego ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na okoliczności to fałszerstwo, i jako takie jest naganne.

Po wtóre, jakie to fora poświęcone replikom?, to zwykły wybieg oszustów, to są fora poświęcone podrabianym, fałszywym wyrobom mającym udawać coś czym nie jest.

Co to jest replika zegarka dowiesz się tu  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/109330-repliki-zegark%C3%B3w-prawdziwe/


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co to jest replika. Po prostu szukam pomocy w ustaleniu tego czegoś, czy to źle?

 

Czy jako moderator jesteś w stanie powiedzieć, czy zegarek jest OK, tylko ktoś sobie wyjął mechanizm i włożył ETĘ, czy cały jest fake?

 

Bo spotkałem się też z kradzieżami zegarków tylko po to, by sprzedać z nich mechanizm, a reszta idzie pod inny mechanizm, który "pasuje".

 

Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pudełko, papiery? Chyba że teść znalazł go na plaży, strychu, pod tapicerką kupionego samochodu itp.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co to jest replika. Po prostu szukam pomocy w ustaleniu tego czegoś, czy to źle?

 

Czy jako moderator jesteś w stanie powiedzieć, czy zegarek jest OK, tylko ktoś sobie wyjął mechanizm i włożył ETĘ, czy cały jest fake?

 

Bo spotkałem się też z kradzieżami zegarków tylko po to, by sprzedać z nich mechanizm, a reszta idzie pod inny mechanizm, który "pasuje".

 

Ktoś coś?

Moim zdaniem łudzisz się tylko.

To podróbka z ETA w środku, częsta praktyka u fałszerzy.

Zegarek prawdopodobnie włoski, lub chiński z klonem eta, zegarmistrz mógł nie poznać.

 

co do "porwań" zegarków o jakich piszesz, pierwsze słyszę...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 czy zegarek jest OK,

 

 

Ktoś coś?

 

Generalnie jak oryginał , niezbyt ładny ale starannie wykonany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to schował gdzieś do szuflady na wypadek gdyby teściu kiedyś pytał, i tyle.

@nicon, może ciężko fałszerzom ogarnąć ciągłe zmiany czcionek, grawerów, numerków czy czego tam jeszcze ale sam zegarek wykonaniem z butów nie wyrywa i nie sądzę żeby problemem było go podrabiać - no może materiał jak ktoś umie odróżnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za jakość zdjęcia ale na chwilę obecną tylko tym dysponuję.

 

https://ibb.co/mewo0Q

 

Pudełko dostał, takie jak jest na którymś ze zdjęciu, takie starsze, bo obecnie są takie drewniane, z kieszonką, a on dostał jakieś starsze. Papierów chyba brak - ja nie widziałem, nie pytałem - trochę mi głupio na obecnym etapie :o

 

 

//

 

Dzięki za liczne odpowiedzi!

 

 

#edit:

 

Sprawdziłem też jego wodoszczelność w Arkadii - przeszedł test 10 ATM.

 

Z tego co wiem, to posiada wszystkie uszczelki, na tubie jedną, w koronce jedną, w tubie jedną i przy deklu też widziałem uszczelkę jak zegarmistrz go rozbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ktoś Ci sprzeda BMW Combi, z siedzeniami z Łady, silnikiem z Trabanta, a w dowodzie rejestracyjnym bedzie napisane Porsche, to nadal będziesz pytał czy to oryginalny samochód bo jeżdzi?

To podrabiany zegarek, i dokładność chodu ani wodoszczelność tego nie zmieni.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak TC Sub. Żeby to sprawdzić skieruj zegarek przy oknie pod światłem. TC ma antyrefleks na całym szkle, szkło powinno mieć kolorowy odcień (widoczny antyrefleks) czego w oryginalnym Rolexie nie uświadczysz.

 

Po drugie perła na bezelu. Wczesne wersje TC nie miały jej dopracowanej.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest ten TC Sub, bo właśnie o tym mi pisano i było jeszcze coś w stylu V6, czy coś takiego :o

 

Nie mam zegarka pod ręką, ale sprawdzę na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest ten TC Sub, bo właśnie o tym mi pisano i było jeszcze coś w stylu V6, czy coś takiego :o

 

Nie mam zegarka pod ręką, ale sprawdzę na 100%.

Oznacza to że zegarek jest chińskim dziadostwem, nic więcej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co to jest replika. Po prostu szukam pomocy w ustaleniu tego czegoś, czy to źle?

Powiem tak - jak chcesz, to zaplacimy Ci za niego 20.000 pln - w samych setkach - tylko replikami - ok? Teraz rozumiesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;) Aczkolwiek nie tak do końca, z tego co widzę na tym forum podróbek ludzie płacą za niego po 600$ bo już podobno nie jest robiony przez tego TC czy jakoś tak :o

 

Więc nie do końca bez wartości.

 

Ale dzięki za pomoc! Teraz przynajmniej jestem czegoś pewny. Temat do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet w stanach składa podróbki z części wyselekcjonowanych od chińskich dostawców. Bierze z różnych źródeł koperty, bransolety, tarcze, wskazówki itd. Składa wszystko własnoręcznie w całość i robi prawdopodobnie "najlepsze" podróbki starego suba na rynku. V to oznaczenie wersji/edycji. Z każdą "edycją" coś tam ulepsza. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem. Czytam, że ludzie to kupują, potem wymieniają mechanizm na 3135 bo podobno pasuje bez żadnych przeróbek, wymieniają insert, szkiełko, tubę, koronkę, bransoletę i tak ten TC czy jak mu tam staje się oryginalnym zegarkiem.. :o

 

Śmieszna sprawa.

 

Dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smieszna, bo co to jest za przyjemnosc nosic cos takiego?? Rownie dobrze mozna samemu poszukac poszczegolnych czesci oryginalnych i zlozyc dowolny zegarek, tylko po co? Zeby taniej?

Byli tez kiedys tacy, co kupowali np. uzywanego Merca E-klase i naprawiali go czesciami "jakie pasowaly" - byle tanie byly - zenada... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ETA jaka jest, kazdy wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Niepojęta jest dla mnie determinacja niektórych ludzi do posiadania czegoś na co ich nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;) Aczkolwiek nie tak do końca, z tego co widzę na tym forum podróbek ludzie płacą za niego po 600$ bo już podobno nie jest robiony przez tego TC czy jakoś tak :o

 

Więc nie do końca bez wartości.

 

Ale dzięki za pomoc! Teraz przynajmniej jestem czegoś pewny. Temat do zamknięcia :)

Ci co kupują podróbki też pewnie nie widzą nic złego w tym że ktoś im napisze maturę, lub przepiszą z internetu, kupią prace magisterską..itd.

Wszystko ma swoją wartość, paser kupuje od bandytów zrabowane rzeczy i też płaci....a czy to moralne?, sam sobie odpowiedz...

Kradzież intelektualna jest takim samym czynem jak kradzież pieniędzy, telefonu, itd.

Ktoś, kto świadomie kupuje podrabiane rzeczy i świadomie wspiera ten proceder nie jest "mądry", "rezolutny", "przebiegły" czy "ogarnięty", to zwykły "leszcz" ;) , gorszy od innych bo.....oszukuje sam siebie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.