Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ArtiGarnek

Omega AT, Eterna Kontiki FH i podobne do 7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dylemat z pierwszym poważnym zegarkiem i liczę na Waszą pomoc :)

Szukam zegarka podobnego do Omegi Aqua Terra (za drogi jak na razie) lub Eterny Kontiki Four Hands (jest ok) do 6 000-7 000 PLN

Warunki:

-tylko nowy

-automat

-metalowa branzoleta

-uniwersalny czyli i na łódkę i do garnituru dlatego coś na wzór Tissota Powermatic 80 odpada bo za elegancki

-komplikacje to tylko data, reszty nie potrzebuję.

Jeśli coś Wam przychodzi do głowy to proszę dajcie znać.

Pozdrawiam

Artur

 

post-97761-0-87392900-1500902787_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką eternę kfh w b.stanie możesz kupić na bazarze ( jak się zdarzy) za 47.-5.5 k.

Czasami warto zaczekać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na TH Carrera Calibre 5, u AD to koszt 9770pln - ewentualny rabat ale możesz kupić na chrono24 nówkę właśnie za ok 7000pln lub nawet taniej. W maju sprzedałem właśnie taka Carrere na forum za niecałe 7k pln i był to zupelnie nowy zegarek w full secie.

Jako EDC bardzo fajny zegarek, dodatkowo z czasem możesz dokupić pasek i do garnituru tez będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na TH Carrera Calibre 5, u AD to koszt 9770pln - ewentualny rabat ale możesz kupić na chrono24 nówkę właśnie za ok 7000pln lub nawet taniej. W maju sprzedałem właśnie taka Carrere na forum za niecałe 7k pln i był to zupelnie nowy zegarek w full secie.

Jako EDC bardzo fajny zegarek, dodatkowo z czasem możesz dokupić pasek i do garnituru tez będzie super.

 

Dzięki za propozycje. Też o tym myślałem.

1. Myślisz że to lepszy wybór niż Eterna Kontiki FH?

2. Jak wyglądają zakupy na chrono24? Oczywiście mówię o zaufanych sprzedawcach z komentarzami. Czy portal daje jakąś gwarancję transakcji? Nie chciałbym wysyłać tyle kasy.... I ważne, czy jeśli zamawiam coś z terenu UE to nie płacę żadnych ceł itd.? Niby to oczywiste ale wolę się upewnić.

3. Czy może będziesz miał znowu taką na sprzedaż? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszy wybór niż Eterna, tego nie wiem, zależy co Ci sie bardziej podoba. Osobiście, zdecydowanie wybrałbym TH bo Eterna zwyczajnie mi sie nie podoba. Ponad to Carrera wydaje mi sie duzo bardziej zbliżona do Seamater AT niż Eterna. Jest jeszcze Seiko (o ile nie przeszkadzają Ci skojarzenia z ta marka ale wtajemniczeni w temat zegarków wiedza p co chodzi...) ale w Twoim budżecie ciężko bedzie o GS nawet w kwarcu.

 

Kolejnego takiego zegarka nie bede miał, ten ktory sprzedałem był prezentem na koniec udanego kontraktu od jednego z moich inwestorów, a ze mam co nosić i planuje zakup innego zegarka, to akurat Carrera poleciała na sprzedaż.

 

W kwestii chrono24 to polecam zakup u "Trusted Seller" czasami jest trochę drożej (aczkolwiek niekoniecznie...) ale wtedy masz gwarancje transakcji, a Twoje pieniądze trafiają na konto chrono24 i dopiero jak otrzymasz zegarek i stwierdzisz, ze wszystko jest nim ok wypełniasz "formularz" i kasa trafi do sprzedawcy. Niby dochodzi jakas tam prowizja ale wg mnie zawsze to bezpieczniejszy sposob zakupu, tym bardziej ze kupujesz cos co widzisz jedynie na zdjęciach za spore pieniądze.

Przy zakupie z UE oczywiście nie ma żadnych dodatkowych opłat, ważne żebyś zwrócił uwagę na walutę transakcji i najlepiej żebyś miał w takiej walucie subkonto zeby zrobić przelew bezpośrednio, bez przewalutowania przez bank. Wtedy kupując np EUR w kantorze internetowym sam wiesz po jakim kursie je kupiłeś i ile realnie kosztuje Cie zegarek.

 

Pierwszy lepszy: http://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-calibre-5-automatic--id4258328.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ten stary model FH, w porównaniu z tym Tagiem wygrywa bez problemu a użytkowo pasuje do wszystkiego,świetna bransoleta która w swoich latach produkcji mogła już wtedy uchodzić za wzór,tarcza indeksy po prostu miodzio, Tag natomiast za tą kasę to śmiech w dodatku bransoleta podwójny śmiech ,reszta rzecz gustu ,dla mnie słabizna,tylko pamiętaj ta wersja FH to stara wersja i jest już nie produkowana,widziałem jakiś czas temu taką nową w Jubitomie więc napewno jest szansa na nową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestia gustu, pisząc o podoba się/nie podoba się miałem na myśli ogólny design zegarka i głównie tarcze, która w Eternie mi osobiście w ogóle się nie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starą wersję FH można kupić do 7k za granicą.

nie wiem jak Ci się podoba Eterna 7661.41.46.1702 ale poważnie bym ją rozważył. własny mechanizm z rezerwą chodu 65h - ciężko będzie coś lepszego w podobnym budżecie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszy wybór niż Eterna, tego nie wiem, zależy co Ci sie bardziej podoba. Osobiście, zdecydowanie wybrałbym TH bo Eterna zwyczajnie mi sie nie podoba. Ponad to Carrera wydaje mi sie duzo bardziej zbliżona do Seamater AT niż Eterna. Jest jeszcze Seiko (o ile nie przeszkadzają Ci skojarzenia z ta marka ale wtajemniczeni w temat zegarków wiedza p co chodzi...) ale w Twoim budżecie ciężko bedzie o GS nawet w kwarcu.

 

Kolejnego takiego zegarka nie bede miał, ten ktory sprzedałem był prezentem na koniec udanego kontraktu od jednego z moich inwestorów, a ze mam co nosić i planuje zakup innego zegarka, to akurat Carrera poleciała na sprzedaż.

 

W kwestii chrono24 to polecam zakup u "Trusted Seller" czasami jest trochę drożej (aczkolwiek niekoniecznie...) ale wtedy masz gwarancje transakcji, a Twoje pieniądze trafiają na konto chrono24 i dopiero jak otrzymasz zegarek i stwierdzisz, ze wszystko jest nim ok wypełniasz "formularz" i kasa trafi do sprzedawcy. Niby dochodzi jakas tam prowizja ale wg mnie zawsze to bezpieczniejszy sposob zakupu, tym bardziej ze kupujesz cos co widzisz jedynie na zdjęciach za spore pieniądze.

Przy zakupie z UE oczywiście nie ma żadnych dodatkowych opłat, ważne żebyś zwrócił uwagę na walutę transakcji i najlepiej żebyś miał w takiej walucie subkonto zeby zrobić przelew bezpośrednio, bez przewalutowania przez bank. Wtedy kupując np EUR w kantorze internetowym sam wiesz po jakim kursie je kupiłeś i ile realnie kosztuje Cie zegarek.

 

Pierwszy lepszy: http://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-calibre-5-automatic--id4258328.htm

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestia gustu, pisząc o podoba się/nie podoba się miałem na myśli ogólny design zegarka i głównie tarcze, która w Eternie mi osobiście w ogóle się nie podoba...

Ja nie pisze o gustach tylko o faktach, mechanicznie podobne, bransoleta przepaść no korzyść Eterny, tarcza indeksy przepaść na korzyść Eterny, reszta jak pisałem rzecz gustu w odbiorze jeżeli ktoś szuka większego minimalizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.