Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Sprzedaż, kupno zegarka-wątek wydzielony z tematu Omegi

forumowy bazarek, portale aukcyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 2006 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 22:34

Reduced za 7.5? Toż to rozbój w biały dzień... A ja Moona za 11 nie mogę sprzedać, parodia...

Kwestia czasu. Poczekaj. Przy cenie 18k za nowkę z szafirem przy maks rabacie u AD Twoja cena jest ok. Na forumowym bazarku nie warto się spieszyć, trzeba poczekać. I nie mam na myśli tego, że trzeba wyszarpać każdą złotówkę, nawet sprzedając prze rok. Mam na myśli to, że czasami popularny model w cenie X sprzeda się w godzinę, a czasami ten sam model w takim samym stanie sprzedaje się kilka miesięcy. Po prostu zależy czy się trafi kupujący czy nie.

Wystaw go na Allegro, pomimo ich obecnej, chorej 8-10% prowizji na zegarki, osoby znające się na zegarkach, wiedzą o niej, i że cena przy odbiorze osobistym, będzie sporo niższa niż na aukcji. Od jakiegoś czasu z przykrością zauważyłem, że o ile jeszcze ok. 5 lat temu lepiej było sprzedać zegarek tu niż na Allegro czy OLX, bo i potencjalni klienci bardziej świadomi, o tyle obecnie kupujący u nas (oczywiście nie wszyscy) albo co dopiero skończyli gimnazjum albo żyją we własnym świecie. I nie jest to tylko moje zdanie, ale zdanie wielu osób z dużym stażem na forum, które często kupują i sprzedają (jako osoby prywatne, nie profesjonalni sprzedający). Dziwne propozycje zamian, rozliczeń, rat, negocjacje ceny od czapy, jak gdyby osoba sprzedająca nie miała co jeść albo miała komornika na głowie, teksty w stylu "w życiu go za tyle nie sprzedasz", nieparlamentarne epitety za odmowę sprzedaży po proponowanej cenie, oferty z chrono zegarków mocno odbiegających stanem, zestawem od oferty jako argument do negocjacji z opinią "przecież to taki sam jak Twój" etc. Quo vadis bazarku?

P.S.1 Miałem nawet zaproponować stworzenie czarnej listy kupujących pt. "janusze biznesu", ale wiem, że byłoby to niewykonalne. Ponadto w historii klubu bazarek bywał momentami mocno kontrowersyjnym działem pamiętacie możliwość pisania pod ogłoszeniem, kolejki rezerwacyjne, pokerowe 'biorę' i co się wtedy działo?  :D Jednak jakby nie patrzeć to jest tylko dodatek do klubu, a nie priorytet, więc należy cieszyć się z decyzji administracji, że cały czas go mamy  :)

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 28 lipiec 2017 - 22:57

• 0

#2 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 2910 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 22:45

Sprzedej mie za tysionc mam horom curke xD.
  • 1

#3 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 2006 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 22:48

O to to to  :D

• 0

#4 meehoo

meehoo
  • Użytkownik
  • 560 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 00:12

Kwestia czasu. Poczekaj. Przy cenie 18k za nowkę z szafirem przy maks rabacie u AD Twoja cena jest ok. Na forumowym bazarku nie warto się spieszyć, trzeba poczekać. I nie mam na myśli tego, że trzeba wyszarpać każdą złotówkę, nawet sprzedając prze rok. Mam na myśli to, że czasami popularny model w cenie X sprzeda się w godzinę, a czasami ten sam model w takim samym stanie sprzedaje się kilka miesięcy. Po prostu zależy czy się trafi kupujący czy nie.
Wystaw go na Allegro, pomimo ich obecnej, chorej 8-10% prowizji na zegarki, osoby znające się na zegarkach, wiedzą o niej, i że cena przy odbiorze osobistym, będzie sporo niższa niż na aukcji. Od jakiegoś czasu z przykrością zauważyłem, że o ile jeszcze ok. 5 lat temu lepiej było sprzedać zegarek tu niż na Allegro czy OLX, bo i potencjalni klienci bardziej świadomi, o tyle obecnie kupujący u nas (oczywiście nie wszyscy) albo co dopiero skończyli gimnazjum albo żyją we własnym świecie. I nie jest to tylko moje zdanie, ale zdanie wielu osób z dużym stażem na forum, które często kupują i sprzedają (jako osoby prywatne, nie profesjonalni sprzedający). Dziwne propozycje zamian, rozliczeń, rat, negocjacje ceny od czapy, jak gdyby osoba sprzedająca nie miała co jeść albo miała komornika na głowie, teksty w stylu "w życiu go za tyle nie sprzedasz", nieparlamentarne epitety za odmowę sprzedaży po proponowanej cenie, oferty z chrono zegarków mocno odbiegających stanem, zestawem od oferty jako argument do negocjacji z opinią "przecież to taki sam jak Twój" etc. Quo vadis bazarku?

P.S.1 Miałem nawet zaproponować stworzenie czarnej listy kupujących pt. "janusze biznesu", ale wiem, że byłoby to niewykonalne. Ponadto w historii klubu bazarek bywał momentami mocno kontrowersyjnym działem pamiętacie możliwość pisania pod ogłoszeniem, kolejki rezerwacyjne, pokerowe 'biorę' i co się wtedy działo? :D Jednak jakby nie patrzeć to jest tylko dodatek do klubu, a nie priorytet, więc należy cieszyć się z decyzji administracji, że cały czas go mamy :)

Święta prawda. Dlatego rzadko tu coś wystawiam, prędzej FB lub Olx.
  • 0

#5 radwakon

radwakon
  • Nowy Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 04:48

Święta prawda. Dlatego rzadko tu coś wystawiam, prędzej FB lub Olx.

Moze jestem staroświecki, ale jako potencjalny kupujący wole nasz bazarek niż allegro czy olx, przynajmnie w kwestii zegarkowej... Tworzymu tu grupe pasjonatów i przynajmnie w większości nie jesteśmy animowi. Wiedza i doświadczenie też nie jest bez znaczenia. Wszystkiego tego nie znajdziecie na ogólnych serwisach aukcyjnych.
  • 0

#6 meehoo

meehoo
  • Użytkownik
  • 560 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 07:21

Jako kupujący tak. My mówiliśmy o sprzedaży i niepoważnych pytaniach/propozycjach januszów biznesu.
  • 0

#7 Blunio

Blunio
  • Użytkownik
  • 690 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 07:33

Jako kupujący tak. My mówiliśmy o sprzedaży i niepoważnych pytaniach/propozycjach januszów biznesu.

Myślę że trzeba się z tym pogodzić. Jest wszędzie taki odsetek ludzi, którzy odstają od normy. Moje doświadczenie w tej materii to gość, który kupił ode mnie książkę a potem pretensja że treść mu nie odpowiada :wacko:
A sam bazarek fajnie się przegląda nawet jak nie ma zamiaru kupna. Kopalnia wiedzy :P
  • 0

#8 radwakon

radwakon
  • Nowy Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 08:10

Termin zegarkowego ADHD jest chyba wiekszości z nas nieobcy, a bazarek pozwala... Mozna sprzedawac, wymieniac, kupować nie martwiąc się tak bardzo o uczciwość drugiej strony, czego przy innych źródlach nie możemy być pewni. Zresztą tak samo działa to na innych forach, choć z doświadczenia wiem że tak jak mówice janusze znajdą się wszędzie.
  • 0

#9 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 17324 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 13:13

Wątek wydzieliłem z tematu Omegi-dla porządku, mając też nadzieję że tutaj będziemy się mogli podzielić uwagami, zasadami dotyczącymi sprzedaży, wymiany zegarków , akcesoriów  itp pomiędzy pasjonatami.

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 29 lipiec 2017 - 13:21

• 0

#10 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 17324 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 15:48

Wątek wydzieliłem z tematu Omegi-dla porządku, mając też nadzieję że tutaj będziemy się mogli podzielić uwagami, zasadami dotyczącymi sprzedaży, wymiany zegarków , akcesoriów  itp pomiędzy pasjonatami.

Dodam tylko że administracja forum nie bierze żadnej odpowiedzialności w związku z wymianą "towaru" pomiędzy użytkownikami.

Może natomiast pomóc, i pomaga w wyjaśnieniach.

• 0

#11 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 17324 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 20:10

Poproszę trochę spokojniej, i mniej personalnie.

• 0

#12 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4383 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 12:53

Mnie ostatnio jeden z forumowiczow probowal zrobic w wuja na olx.
Proponujac zegarek wart max 200zl za zegarek za okolo 7tys i wmawial ze moj to podrobka i jeszcze jest na tyle laskawy ze go ode mnie wezmie.
Skonczylo sie na wyzwiskach w moja strone ze nie chce sie zamienic.
Niestety jak widac na forum tez sa janusze zarejestrowani.
  • 0

#13 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4383 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 16:57

Straszono mnie nawet policja jak nie oddam zegarka:) ale to juz inny jan usz
  • 0

#14 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 17324 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 17:01

Panowie, proszę piszcie po "ludzku" :), " Janusze", wyrażenia jak w liceum....
  • 0

#15 lukebor

lukebor
  • Użytkownik
  • 2113 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 19:42

Marku, ależ to określenie wpasowalo się chyba na dobre do naszego ojczystego języka ;) https://sjp.pwn.pl/c...sz;5899758.html
A w temacie wątku - ja mam same dobre doświadczenia, jeśli chodzi na nasz "bazarek". Zdarzyło się kiedyś kilka dziwnych zapytań, ale szybko sobie z nimi poradziłem.
Cieszy, że jest spora grupa stałych, sprawdzonych sprzedawców, większość znam osobiście - i od tych staram się kupować.
Jedna zasada pozostaje jednak aktualna - zawsze trzeba zachować ostrożność, nawet na "bazarku".
  • 2

#16 Jorguś77

Jorguś77
  • Użytkownik
  • 293 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 20:40

Ja mogę się pochwalić doświadczeniem na olx
Kiedyś sprzedawałem zegarek ( wydaje mi się ze za niewielka kwotę, gościu pół wieczora wysyłał smsy i na końcu napisał ze ma nadzieje ze go nie zrobię w balona) dogadana kwota i opłata za kuriere, starannie i pieczołowicie zapakowałem nadałem, zapłaciłem za kuriera 20 płn, i jak zegarek miał dojść do faceta to dostałem smsa ze żona się z gościem pokłóciła i nie weźmie zegarka,
W taki sposób zapłaciłem 40 złotych za transport
A zegarek wrócił i już go nie sprzedaje
  • 0

#17 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4383 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 21:14

Dlatego ja biore zawsze 50zl zaliczki
  • 0

#18 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 17324 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 21:23

A ja na olx ( juz kiedys pisałem) znalazlem w ofercie... swoje zegarki ktore oddałem do naprawy....
  • 0

#19 Andrzej Zalewski

Andrzej Zalewski
  • Nowy Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:28

Pytania świeżaka  w przypadku kupowania używanej perełki o co warto zadbać?

- Spisywana jest umowa kupna - sprzedaży, tak aby gwarancja była uznana i nie posądzono o kradzież ? 

Czy ponowny rozruch zegarka po długiej przerwie rządzi się swoimi zasadami ?

Ewentualnie wszystkie dodatkowe rady mile widziane.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość,

Andrzej 

• 0

#20 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 17324 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 18:53

Wiele zalezy od kogo i gdzie chcesz kupić zegarek.

Czy ponowny rozruch zegarka po długiej przerwie rządzi się swoimi zasadami ?

To znaczy?, doprecyzuj pytanie.
Jak zegarek leżał 30 lat w szufladzie, to wskazane jest mycie i oliwienie, oraz ogólny przegląd przed pierwszym uruchomieniem.
Nowe vintage zawsze poddaje konserwacji zaraz po zakupie.

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 11 sierpień 2017 - 18:57

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych