Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekvintage

Longines Ultra Chrono 70's -

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam okazje kupić Longinesa jak w tytule.

Zastanawia mnie widoczny szary osad wewnątrz. Czym mógł być spowodowany i jakie może to mieć ewentualne znaczenie dla przyszłości tego prawie 50-latka? Dzięki za sugestie.

 

8105f5214ba0b1c88e2d6a26d7c011c5.jpg3ef31eda69481be539fff75018261a08.jpg5b2226bd7e22866ffbc43508e1f659f5.jpg949243b39531fa3c2a19e17736f43b02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Zadne znaczenie. Mechanizm jak i caly zegarek pieknie utrzymany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Ja bym bral

Caly czas sa dostepne czesci do tych zegarkow w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie jest prawdziwy Hi-Beat Ultra-Chron 36 000 Bph, tylko wersja spowolniona do 28 800 Bph.,Jeżeli chcesz cieszyć oko widokiem płynącej sekundy to musisz poszukać zegarka z cal 431.,Ten zegarek ma mech 6651 ,w tamtym okresie uważany był za High beat ,ale obecnie nawet zwykła ETA 2824 ma 28 800 Bph.,Ja bym nie kupił ,gdyż ten Longines ma tylko Ultra-Chron w nazwie ,a z prawdziwymi Ulta-Chronami łączy go najwyżej napis na cyferblacie.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ma skazę na tarczy na indeksem godziny 12 i jakieś brudy przy 2  - uwielbiam zegarki w tym stylu ale najdrobniejszy defekt tarczy mnie dobija poza tym są śruby z mocno obrobionymi gniazdami, pierścień ustalający mocno zjedzony i szlifowany - obstawiam że zegarek był zmęczony i został trochę na skróty zmontowany pod sprzedaż  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Paweł to nie jest nowy zegarek.

Napisz co było zmęczone i zmontowane na sprzedaż bo jak mam wyobraźnie to tego nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby trochę jeszcze "ożywić" dyskusje wrzucę jeszcze zdjęcia jakie mam:dfc6ee33a5b42a1e727f04e59edd5ea2.jpge29fba4d9a53b33a2c7a30cc3ca436aa.jpg31dcfbd01121e57686f2cedd23cbac0e.jpgfc8994af2dcfed61ba80313298a103fd.jpg0f0495aeafecf49fa3e89622af381b09.jpg74f4d3bf152cfeef7f6345fde4c60ea5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Dla mnie cacy. Przede wszystkim gdyby zegarek byl noszony bardzo intensywnie to koperta nie wygladalaby tak jak na prezentowanych zdjeciach. Mamy tutaj powloke i przy ew. zniszczeniach odnowienie czy kosmetyka nie jest juz taka latwa sprawa jak przy kopercie stalowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł to nie jest nowy zegarek.

Napisz co było zmęczone i zmontowane na sprzedaż bo jak mam wyobraźnie to tego nie widzę?

 

Zadrapania tarczy po obwodzie powstają zawsze gdy mechanizm wewnątrz ma luz a luz ma albo dla tego że przez jakiś czas nie miał pierścienia ustalającego wewnątrz, albo ma go zbyt luźnego bo się wyrobił, wygniótł itp... lub został dopasowany z innego zegarka i tak jest w tym przypadku ponieważ nie ma możliwości aby kolor i szlify na mechanizmie i pierścieniu tak bardzo się różniły tak na pewno nie wyszło i na pewno sam pierścień się tak nie spatynował jest dobrany z jakiegoś taniego zegarka poza tym podniszczony  - mechanizm swego czasu "latał" w kopercie i dla tego tarcza się porysowała na krawędziach - jest możliwość że "lata" nadal lub jest to już zrobione no ale ślad pozostał.

Druga sprawa to widoczne ślady nieumiejętnego odkręcania śruby przy samym wałku (trzecie zdjęcie) tak zawodowy zegarmistrz nie robi 

To nie jest aukcja ze spontanicznie zrobionymi zdjęciami a bo naszło mnie i jednak sprzedam ten zegarek - to przygotowana oferta pod sprzedaż z mocno doświetlonymi zdjęciami które często maskują prawdziwy stan przedmiotu 

Ogólnie zegarek jest ładny ale przy dokładniejszych oględzinach wychodzą ślady wielokrotnego składania i rozkładania oraz dopasowywania części 

Na handel jak najbardziej bym kupił ale dla siebie nie 

 

 

Tutaj zdjęcia omegi w której mechanizm właśnie "lata" i efekt na tarczy  :(

post-68206-0-84051000-1501999774_thumb.jpg

post-68206-0-96866900-1501999779_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

W mojej opinii jak na swoje lata jest ladnie zachowany. Wydaje mi sie, ze nasze spory moglaby rozwiazac cena. Tutaj albo ty zaraz zgodzisz sie ze mna albo ja z toba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cena ma tutaj znaczenie i dodam że zegarek jest na tyle interesujący że na pewno nie przeszedł bym obojętnie - wszystko kwestia ceny 

I jakie "spory" to tylko opinie różnych ludzi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Takie pozytywne spory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

No to całkiem wporzo moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle. Tylko to jest licytacja wiec dopiero za pare dni sie okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ultra chron z chronometrem to warto - 431 z certyfikacja jest bardzo rzadkim werkiem.

pozdrawiam

Rafal


Natomiast nie obejrzałem dokładnie pierwszego zdjęcia i niestety IMO ten zegarek miał albo transplantacje tarczy albo werku - ultrachron oznacza 431. Te w wersji chronometru są bardo rzadkie.

Zegarek który pokazujesz wczesniej byl sprzedawany na holenderskim chronocentric.

Pytanie za ile kupisz - ale dokupienie 431 w wersji chronometru na podmiane, bedzie trudne i kosztowne (za werk zaplacisz tyle co za zegarek)

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://chronocentric.com/forums/chronotrader/index.cgi?md=read;id=70646

Ale sprzedający pisze wyraźnie, ze jest to cal. 6651. Rafal: czyli werk to 6651, wahnik - 431 i tarcza tez z 431? Tak sie tylko zastanawiam nad tymi "papierami" podczepionymi do tej sprzedaży na chronocentric. "Nasz turecki dystrybutor z tamtych lat". Papier cierpliwy jest....45af9692c83c56ad6804a3f02a958341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez mnie to gnębi, natomiast jeśli to certyfikat Longinesa to nie ma co się martwić- mogli taki sprzedać. Wtedy fajna ciekawostka.

Nie można wykluczyć że tak było - Favre Leuba upychała mniej udane wynalzki w Indiach, a do turcji ogromne ilości eskportowal zenith - specjalnie na rynek turecki od lat 60 tych.

Ceny byly inne, przepisy i strategie marketingowe też więc może na turcje szły inne- mniej się przejmowali marką a bardziej ceną i tym aby miał złoty kolor.

Generalnie certyfikat od Longinesa jest ok a po co mieliby sciemniać,

Dziwne rzeczy działy się z markami a 77 to począteki zapasci na rynku - wszyscy zaczynali ratowac sie jak mogli.

 

warto:)

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznajmiam Panom, ze zegarek przed chwila wygrałem. Jak wrócę z wakacji to nie omieszkam wrzucić zdjęć tego "tureckiego" ultra chrona na forum. Dzieki za rady i opinie. Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :)

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł. Bardzo fajny zegarek. Chociaż "korzenie" tureckie :)

 

Ale wyrósł na szwajcarskiej ziemi. Gratuluję


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.