Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anis

Prośba o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Próbowałam poradzić sobie sama. Przejrzałam wiele stron w Internecie, linki, które zamieściliście w temacie "zanim zadasz pytanie" i prośby o identyfikacje na forum. Niestety nadal nie wiem, co za zegar trafił w moje ręce. Na mechaniźmie brak sygnatury czy jakiegokolwiek znaku, poza nr seryjnym. Tylna ściana obudowy zegara zastąpiona jest jakąś płytą pilśniową, dlatego brak jakiejkolwiek tabliczki znamionowej. Jedynie na kluczu jakieś "poszlaki", ale nie wiem, czy ten klucz od początku jest kompletem tego zegara, czy został "dokompletowany" przez wcześniejszych właścicieli. Na kluczu pod rozmiarem napis "kjag". Doczytałam, że tak sygnowała się firma Kollmar and Jourdan ag, problem w tym, że jedyne co odnajduje mi internet to małe zegarki kieszonkowe lub na rękę. Z drugiej strony klucza wybite "rf.". Takiej sygnatury nie odnajduję już w ogóle, nigdzie.

Skrzynkę zegara ktoś próbował "odświeżać", więc kolory nieoryginalne (zamierzam to zrdrzeć).

Proszę o pomoc w identyfikacji.

Z góry dziękuję.

Poniżej zdjęcia

 

942119bf6dc46d40med.jpg

 

b6c7ec9bca10d4d0med.jpg

71ea119dc5e40550med.jpg

fc580ae163e96c70med.jpg

 

550f3cb853fbc0b9med.jpg

 

aea06a5b4125c550med.jpg

 

762f1839889a245dmed.jpg

 

19eec51542b63968med.jpg

 

2e30179760c92a53med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Sam jestem ciekaw , bo niestety moja wiedza jest jeszcze zbyt mała . Sądzę , że inni , już po wskazówkach i tarczy będą mogli określić .

Oczywiście , najważniejszy jest mechanizm i przydały by się dodatkowe  jego zdjęcia ( czasem lepiej bez lampy błyskowej , byle wyraźne )  . Sądzę , że nie chce pani zdejmować wskazówek i tarczy , więc może zdjęcia z jego boków i góry !!!  Po szczegółach mechanizmu , koledzy na pewno określą producenta !!!

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią poniżej dodatkowe zdjecia

Na tylnej stronie tarczy poza grzybem i brudem niestety nic nie ma.

Dodam jeszcze, że skrzynia na froncie i bokach ma szybki, ale je wyjęłam przed renowacją.

 

c1b2bf9c99e56bb4med.jpg

 

73198a49d967033dmed.jpg

 

0a50c875f5105dbcmed.jpg

 

452304e96c6e6a03med.jpg

 

ff7193c7c7060b99med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie niesygnowanych mechanizmów pełnopłytowych z napędem sprężynowym i grzebieniowym systemem bicia jest dość trudne. Przede wszystkim dlatego, że w porównaniu do werków linkowych oraz ażurowych mechanizmów sprężynowych, wyprodukowano ich niewiele. Wskazówki mają rzadko spotykany wzór. Może wieszak komuś się skojarzy...

Z renowacją skrzyni nie będzie moim zdaniem prosto. Mam wrażenie, że oprócz pleców, gruntownej przebudowie uległy drzwiczki. Straciły łukowaty element u góry i bliżej nieokreślony u dołu. Mam nadto odczucie, że półkolumny są nowsze, raczej z lat 20 już. Mechanizm z osprzętem wygląda na ostatnią dekadę XIX wieku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o te elementy

 

d42679660eae8169med.jpg

 

6b9f0ffac9187ef4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia płyta podobna do mojego G. Beckera z 1898 roku . Załączam zdj. ( niestety nie pokazuje ono całej płyty , a w tej chwili nie chcę tego rozkręcać )

Widać podobieństwa i różnice . Zauważa się użycie innego numeratora ( inny kształt cyfr ) 

Może moje spostrzeżenie coś pomoże .

post-93729-0-86298400-1502032577_thumb.jpg

post-93729-0-89587600-1502032833_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant, Pm1122 - bardzo dziękuję za zainteresowanie:) mam nadzieję, że jeszcze ktoś dorzuci swoje spostrzeżenia i jakoś uda się ta identyfikacja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę , że na razie nikt się nie dopisał . A zegar ładny :) !!! . Ciekawy jestem , jak idzie z renowacją skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie idzie, no może poza zapuszczeniem środka na korniki, bo miałam awarię wodociągową w kuchni i to mnie odciągnęło od prac, niestety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) No , ale z kornikami .... , jak dłużej środek działa , to lepiej !!!

Spokojnie , nie ma co się spieszyć . Na pierwszym planie , to jednak życie . A ono dostarcza wiele niespodzianek .

Powodzenia !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.