Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piowa

35-lecie G-Shocka

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe zakrętki :)

 

 

gdzie są opisane te modele jakie oznaczenie ma ta kostka ? zdecydowanie  mi przypasowała już miałem zamawiać gw5000 ale może chwycił bym ten kwadrat gdzie kiedy będą dostępne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są opisane te modele jakie oznaczenie ma ta kostka?

 

DW-5035D

 

https://www.g-central.com/g-shock-35th-anniversary-d-collection-frogman-gf-8235d-dw-5035d-dw-5735d/


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeszcze sporo nie wiadomych kiedy za ile i gdzie a ja w gorącej wodzie kapany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam klapki na oczach inne modele mnie nie interesują gshock to tylko kwadrat ewentualnie zastanawiałem się nad kingiem ale i on przegrał z kultową kostką która koniecznie musi być zakręcana , taki fetysz :D poczekam jak nie wytrzymam kupię gw5000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam klapki na oczach inne modele mnie nie interesują gshock to tylko kwadrat ewentualnie zastanawiałem się nad kingiem ale i on przegrał z kultową kostką która koniecznie musi być zakręcana , taki fetysz :D poczekam jak nie wytrzymam kupię gw5000

Pamiętaj że kostki które podałem nie posiadają radia ani solara więc jak Ci na tym zależy to tylko gw-5000 lub rocznicowy gw-5035A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeśli  fetysz, to tu nie ma kompromisow,sam tez mam fetysz,ale odnośnie dokladnosci wskazan zegarka i jego..ceny,

nie kupie czegos co jest wg. mnie za drogie (albo czekam na okazje, albo rezygnuje) dlatego całkowicie zrezygnowałem ze wszystkich mechanikow i wskazowkowcow. a kostki mam dwie 5600 i m5610,ale nie zakrętki,bo sa za drogie,a funkcjonalnoscia roznia się niewiele, albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na solarze i atomie mi nie zależy  mniej do zepsucia się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, ta zasada sprawdza się prawie wszędzie.co do solara przekonałem się po długim czasie kupując citka ecodrive, siedem, albo i osiem lat chodzi i nic, raz do roku wystawiam go na slonce dosłownie na dwie trzy godziny i gitara, z atomem podobnie, ale najpierw kupiłem najtańszy zegarek z samym RC,bez solara czyli casio WV-59 z multibandem 5 ten mam chyba ze cztery lata i..jest dobrze noc w noc 1.02 kalibruje się lezac w szufladzie szafy przy samej podłodze, wiec w zeszłym roku m5610 kupiłem jak tylko trafila się cenowa okazja,teraz zachciało mi się mieć z samym solarem wiec już jedzie do mnie G2310, no a potem zobaczę który z nich będzie zyl najdłużej.reszta zegarkow jest bez niczego,za to maja w sobie to cos, co spodobalo mi się, w sumie mam około dwudziestu, w tym z tym który najdjedzie niebawem 10 G-shock-ow,acha i nic z nich nie sprzedam, będę je trzymal,az one padna..hi..hi..albo ja..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na solarze i atomie mi nie zależy mniej do zepsucia się :)

Też tak uważam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest wprost przeciwnie. Dzięki solarowi nie trzeba przez lata otwierać zegarka, aby zmienić baterie. Mniejsza szansa na rozszczelnienie czy uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest wprost przeciwnie. Dzięki solarowi nie trzeba przez lata otwierać zegarka, aby zmienić baterie. Mniejsza szansa na rozszczelnienie czy uszkodzenie.

każdy kupuje co uważa ale to już chyba przesada, serwisuje zegarki u zegarmistrza który zawsze wykonuje próbę szczelności i jak zachodzi potrzeba wymienia uszczelkę i nigdy nie miałem problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy kupuje co uważa ale to już chyba przesada, serwisuje zegarki u zegarmistrza który zawsze wykonuje próbę szczelności i jak zachodzi potrzeba wymienia uszczelkę i nigdy nie miałem problemów

Gwinty się wyrabiają w plastikowej kopercie i przykręcanie śrubek przez zegarmistrza lub samemu na oko to nie to co fabrycznie zamknięty raz kluczem dynamometrycznym :)

Ja tam nie lubię jak jest odkręcany fabrycznie zamknięty zegarek a w szczególności jak to jest nurek z WR200 lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek pewnie masz rację tylko czasami trzeba zajrzeć do zegarka. Ja staram się nie bawić ale ostatnio otworzyłem GDF-100-4ER a mój już ma 5 lat żeby wysuszyć środek bo mi parował. No ale jeszcze próby nie zrobiłem czy coś to dało. No a gwinty mocne chociaż raz był w serwisie i po serwisie ja go otwieralem bo mi źle go złożyli...


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwinty się wyrabiają w plastikowej kopercie i przykręcanie śrubek przez zegarmistrza lub samemu na oko to nie to co fabrycznie zamknięty raz kluczem dynamometrycznym :)

Ja tam nie lubię jak jest odkręcany fabrycznie zamknięty zegarek a w szczególności jak to jest nurek z WR200 lub więcej.

popraw mnie jak się mylę dlatego celuje w gw-5000 gdyż ma metalową kopertę i domyślam się że DW-5035D też będzie miał metalową więc problem o którym mówisz nie ma, nie bawię się też w rozkręcanie zegarka samemu a oddaje fachowcowi który się na tym zna, wszystko można schrzanić a jeżeli coś można rozkręcić aby to serwisować to nie trzeba się tego bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z fachowcami jest taki, że oddając mu swój zegarek nigdy nie masz 100% pewności że to fachowiec. Równie dobrze możesz trafić na specjalistę jak i amatora który przed otwarciem Twojego cacka bedzie oglądał filmy na youtube jak to się robi. Nie są to jakieś kosmiczne technologie, równe dobrze możesz zrobić to sam i nawet jak coś spieprzysz to przynajmniej będziesz wiedział co masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Tomek pewnie masz rację tylko czasami trzeba zajrzeć do zegarka. Ja staram się nie bawić ale ostatnio otworzyłem GDF-100-4ER a mój już ma 5 lat żeby wysuszyć środek bo mi parował. No ale jeszcze próby nie zrobiłem czy coś to dało. No a gwinty mocne chociaż raz był w serwisie i po serwisie ja go otwieralem bo mi źle go złożyli...

 

ale czemu mam tam zagladac jak mam zakrecany dekiel,solara i zegarek dziala i nie paruje...tak pytam bo mam GW5000 z 2009 i nawet przez glowe mi nie przeszlo by go otwierac bez potrzeby...a za chwile bedzie dekada jak jest ze mna i nie spedzil tego czasu na polce.

 

Co do parowania...to od dekady moj zapobiegawczy sposb dziala.Popierwsze wyrzucic wszystkie plastikowe koperty i zastapic to screwback'ami

A po drugie,to nie wciskac przyciskow gdy zegarek jest mokry

 

 

z tymi screwback'ami to tez nie jest tak prosto jak sie zamiast dloni ma dwa mlotki udarowe...w momencie gdy przekrecimy za bardzo dekilel,to mozemy zmienic wlasciwosci uszczelki i straci swoje elastyczne wlasciwosci,

lub zmienimy jej profil poprzez np zbyt duza sile przykrecenia i rozczelnimy zegarek nawet o tym nie wiedzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu solar i WC miałoby być bardziej awaryjne od braku synchronizacji i zwykłej baterii. Ja właśnie skreślam wszystkie G które nie mają solara i WC bo dla mnie G ma być pancerny i bezobsługowy. Brak solara - bujanie się z wymienianiem baterii. O specach i fachowcach był kiedyś taki program - usterka. W każdej branży, także w zegarmistrzostwie są fachowcy i "fachowcy". Były historie jak zegarmistrzowie uszkadzali zegarki podczas serwisu, czy to części mechaniczne czy na kopertach przybywało rys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko kolegom przypominam, że w swoich założeniach G-shock miał wytrzymać 10 lat na baterii. :)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej branży, także w zegarmistrzostwie są fachowcy i "fachowcy". Były historie jak zegarmistrzowie uszkadzali zegarki podczas serwisu, czy to części mechaniczne czy na kopertach przybywało rys.

Kiedyś był też taki co twierdził, że w zegarku się kwarc skończył. I że nawet jeśli uda mu się zegarek naprawić to i tak nie będzie działał. :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich założeniach? Mam aw-80 z 10 letnią baterią, nie wiem ile ma lat (ale już dycha mu minęła) i ciągle działa, chociaż kilka razy symulował brak paliwa, otwarłem, poruszałem i działa dalej. A w G spotkałem się z danymi o 3 latach na baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia G się kłania, czyli reguła 3x10. Gdy w 1983 Kikuo Ibe tworzył G-shocka uznał, że ma on spełnić trzy założenia: wytrzymać upadek z 10 metrów na twardą powierzchnię, mieć 10 atmosfer wodoszczelności i wytrzymać 10 lat na jednej baterii.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko to trochę chyba nieaktualne bo w większości modeli Casio się deklaruje na 2-3 lata, ale też na początku nie było illuminatorów tylko żaróweczka, i nowe moduły ze wskazówkami na pewno więcej energii zużywają. Aczkolwiek moje pierwsze kupione G-Shocki mają już trzy lata i dalej chodzą...zobaczymy jak długo jeszcze.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że tak było w założeniach. W jaką stronę poszły G-shocki to już temat-rzeka. Generalnie akumulatory są właśnie odpowiedzią na większą prądożerność coraz bardziej skomplikowanych mechanizmów. ;)

 

Choć na wus nadal są informacje, że włożona do pierwszych screwbacków (DW-5000, DW-5200, DW-5600C) bateria zgodna z fabryczną nadal wytrzymuje 10 lat.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie fachowców święte słowa najlepszy jaki mi się trafił to serwis jednej z sieci oszczędzę nazwy jest w każdej galerii zamówiłem oryginalna bransoletę do certiny i wymianę baterii,  pasek wymienił tak że mam piękna głęboka rysę na ramieniu od góry porostu masakra na szczęście od tamtej pory mam już speca nr 1 w Białymstoku robi wszystkie zegarki kolejki długie, Hamiltona ma umówionego na wizytę od pół roku na przegląd mechanizmu ale wiem że warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.