Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miłośnik zegarków

identyfikacja znaleziska

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny czasomierz. Stosunkowo rzadko spotykany.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

​Dziękuję za info.Dzisiaj będę u zegarmistrza i sprawdzi nr. werku. Powinno chyba być 2623 H  .Właściciel  chce za niego jakiś zegarek nakręcany. Myślę ,że warto.

​Przeczytałem na forum ,że Rosjanie używali ich na okrętach podwodnych aby wiedzieć kiedy wypłynąć na powierzchnię, inni twierdzili ,że były i są używane na Antarktydzie /noc polarna/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz potwierdził autentyczność werku .Nadal jednak nurtuje mnie po co  jest ta druga ustawiana pokrętłem tarcza 23 - godzinna. Może  ktoś podpowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz potwierdził autentyczność werku .Nadal jednak nurtuje mnie po co  jest ta druga ustawiana pokrętłem tarcza 23 - godzinna. Może  ktoś podpowie .

Może ściągnę Ciebie na ziemię. To zwykła Rakieta 24h robiona dla turystów pod koniec lat 80tych. Nie był to zegarek ani z łodzi podwodnych , ani z antarktydy. Pomysł zegarków 24h stworzony został dla zegarków polarnych , oraz z wiszących zegarków 24h z łodzi podwodnych...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/21416-polarna-raketa/

 

Po prostu dobrze się sprzedawały....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga tarcza też jest 24-godzinna. Naniesione są tylko nieparzyste indeksy godzin. Na głównej, białej są parzyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko jasne .Ja dopiero od b. niedawna zainteresowałem się zegarkami  Radzieckimi w szczególności Pobiedami .  Dziękuję za sprowadzenie mnie na ziemię z tą Rakietą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to? Mała wskazówka porusza sie dwa razy wolniej niż standardowa godzinowa?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to? Mała wskazówka porusza sie dwa razy wolniej niż standardowa godzinowa?

Mała robi jeden  obrót  na 24 godzina a duża jeden obrót na godzinę .Sekundnik jeden obrót na minutę. Tyle zauważyłem na tym udostępnionym na forum zegarku.

Mała wskazówka robi jeden obrót  na 24 godziny a duża jeden obrót na godzinę .Sekundnik jeden obrót na minutę .Tyle zauważyłem na udostępnionym zegarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez lionel
      Witam wszystkich, jest to mój pierwszy temat na forum. 
      Chciałbym uzyskać od szanownego grona poradę odnośnie renowacji zegarka po moim dziadku. W sumie słowo "zegarka" to w tym wypadku odrobinę nad wyraz – z czasomierza ostał się mechanizm i tarcza z jedną wskazówką. Na wstępie zaznaczam iż nie byłem z nim jeszcze u zegarmistrza - na potrzeby tematu załóżmy iż mechanizm będzie działał i ewentualne braki uda się uzupełnić. W sprawie zegarka dokonałem pewnego research'u i udało mi się ustalić następujące fakty: 
      * koperta zegarka wykonana była ze złota (co potwierdzają opowieści ojca oraz aukcje w internecie) 
      * mechanizm zegarka to 2616.2H na 23 kamieniach z naciągiem automatycznym i dokręcaniem ręcznym 
      * pochodzi z lat 70' XX wieku a wyrodukowany był w 1 Moskiewskiej Fabryce Zegarków 
      Zegarek należał do mojego dziadka- złoto było prawdopodobnie sprzedane w trudnych czasach. Teraz chciałbym uruchomić go   ponownie dla mojego ojca ponieważ posiada wartość pamiątkową i nie chciałbym się go pozbywać. Na popularnym portalu aukcyjnym znalazłem dwie aukcje tego modelu – w jednej kompletny zegarek kosztuje 2800 zł, w drugiej 2990 zł. Niestety mieszczą się one poza moim budżetem - nie określiłem jeszcze ile dokładnie chcę przeznaczyć na renowację ale nie ukrywam że kwota 
      będzie mocno poniżej 1000 zł, zależy mi na tym żeby nie wydać dużo ale przy tym nie stracić charakteru czasomierza. W związku z powyższym zacząłem zastanawiać się nad kopertą w której umieszczę mechanizm. I tutaj pytanie – czy mechanizm będzie pasował do każdej koperty w której znajduje się Poljot na werku 2616.2H? W internecie znalazłem kilka aukcji z takim właśnie modelem w której koperta nie jest złota co znacznie obniża wartość zegarka, tutaj przykładowy link: 
       
      https://allegro.pl/oferta/zegarek-poljot-23-automat-8133377375 
       
      Czy kupno takiego zegarka w celu wykorzystania koperty to dobry pomysł? Oczywiście taką kopertę musiałbym wypolerować i wymienić szkiełko. Czy istnieją może 
      jakieś uniwersalne koperty bądź koperty innych marek pasujące do tego mechanizmu? 
      Zdaję sobie sprawę z faktu iż mechanizmu nie widział jeszcze żaden zegarmistrz a od tego czy uda się go odratować bedzie zależało czy w ogóle będę w stanie zrobić coś z zegarkiem, chciałbym natomiast 
      wiedzieć już co nieco przed wizytą u fachowca. 
       
      Będę wdzięczny za sugestie co do powyższej sprawy. Pozdrawiam serdecznie 




       
       
    • Przez lookas2
      Rakieta ubrana w czarny gruby pasek z białym przeszyciem
    • Przez lookas2
      Pobeda, ZIM 2602, 15 jewels
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.