Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emck@poczta.fm

omega geneve cal. 1012 problem z datą

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 2 tygodnie temu zostałem właścicielem zegarke omega geneve cal. 1012. Zegarek ma uszkodzoną datę - nie pokazuje pełnej cyfry w okienku - jednak nic poza tym się nie dzieje, zegarek chodzi dobrze, pomiędzy godziną 22 a 24 zmienia datę ale też nie przesuwa datownika o całą cyfrę tylko "od połowy do połowy". Można to później skorygować koronką do pełnej cyfry. Nawet jak ustawię pełną cyfrę, na drugi dzień rano jest kolejna cyfra ale znowu w połowie. Co może być uszkodzone? Zegarek chciałem oddać do czyszczenia i przy okazji go naprawić, u renomowanych zegarmistrzów w Krakowie cena jest zaporowa - "bo to omega", mniejsi, jak pytałem - nie mają dostępu do części. Na ebayu znalazłem tarczę daty i "date finger" ale kompletnie się na tym nie znam.

 

http://www.ebay.pl/itm/OMEGA-CAL-1010-1012-DATE-DISK-GOLD-PVC-6H-NOS-/122619065840?hash=item1c8caa75f0:g:LlkAAOSwXeJYI5M-

http://www.ebay.pl/itm/OMEGA-CAL-1012-DATE-FINGER-/122604867203?hash=item1c8bd1ce83:g:R58AAOSwRQlXeTRY

 

poniżej zdjęcie mojego czasomierza z widocznym problemem

 

post-99218-0-38251000-1502316100_thumb.jpg

 

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję za zainteresowanie.

 

Maciek

 

ps. Tak przy okazji do kogo w Krakowie mógłbym się zwórcić w sprawie naprawy i konserwacji tego zegarka?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_5620.jpg


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez otwarcia zegarka nie dowiesz sie do konca co padlo.

Na pewno mechanizm zmiany daty.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dobre zdjęcie, niepomyślałem żeby tak to sprawdzić, dzięki! Z tego co widać oprócz tarczy daty zmianę reguluje gwiazdka pomiędzy 6 i 7 i bolec na sprężynie pomiędzy 15 i 16?. Skoro przy ruszaniu koronką wszystko jest ok i można skorygować nieprawidłowość tzn że gwiazdka działa dobrze, natomiast zauważyłem też że przy zmianie daty niektóre cyferki "wskakują same" a niektóre nie, na "chłopski rozum" to zadanie dla tego bolca na sprężynce? czyli wkazywałoby to na to że zęby tarczy są wyrobione przy niektórych pozycjach i wymiana samej tarczy daty zorwiązałaby problem? czy jeszcze jakiś inny element?

 

@CIESLUT właśnie byłem w tym tygodniu u zegarmistrza do którego zazwyczaj chodzę z moim A. Worldmasterem i spotkałem się z niemiłą odpowiedzią że on nie będzie rozkręcał zegarka tylko po to żeby zerknąć co się zepsuło bo dostępu do części nie ma. A gdzie indziej powiedzieli mi ceny zaporowe, więc pomyślałem że na forum spróbuję popytać. Jakby to była kwestia samej tarczy to na ebayu bym ją dokupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj fachowca co mu jest potrzebne do naprawy....części pewno mam..


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiejo3 dzięki, właśnie oddałem zegarek do zegarmistrza, rozkręci i da mi znać co jest nie tak, trochę ma terminy zajęte ale jak tylko dostanę info będę się kontaktował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, pomogło czyszczenie i podgięcie tej sprężyny króra powoduje "wskakiwanie" cyferek zegarek już drugi tydzień chodzi bez problemów z czego jestem niezwykle zadowolony. @wiejo3 dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.