Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vonziej

Wybór zegarka na co dzień (używka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chciałbym zasięgnąć Waszej porady co do wyboru zegarka. Aktualnie działam na Tissot t008.417 A, który swego czasu dostałem od ojca i jest dla mnie bardzo ważny sentymentalnie. Pomiędzy noszę jeszcze cienkie sportowe zegarki na pasku, ryżopodobne cosie.

 

Właśnie tutaj pojawia się problem, chciałbym wybrać zegarek ~200 zł. Tym razem chyba jakiś Automat, zapewne używany. Do użytku codziennego, na pasku, średni rozmiar ~40 mm, nie za gruby - max 12 mm. Nie chce typowo sportowych zegarków z milionem udziwnień, aktualny Tissot ma już tych opcji na styk. Nie chce także jakiś jaskrawych kolorów. NIE dla złotej koperty. 

 

Coś Orient, Seiko takie tematy.

 

1. Seiko 5

2. Lorus (kwarc) - dla pokazania czego mniej więcej szukam stylowo

3. Seiko 5 nr 2

4. Seiko 5 nr 3

5. Seiko 5 nr 4

 

Jak widać wstępnie patrzyłem na jakieś używki z Allegro, ale no nie wiem, dlatego poradźcie dobrzy ludzie, z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze Lorus to dobry wybor.Ewentualnie Seiko nr 1.Pozdrawiam.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jak masz na czym sprawdzić godzinę to bez sensu jest pchać się w używki będące zegarkową Rosyjską Ruletką. No i takiego zabytka będziesz musiał oddać do zegarmistrza na przegląd , circa za 100 PLN. Więc dołóż tę stówkę i kup nowe Seiko 5. Miej jednak na uwadze, że to są małe zegarki jak na współczesne standardy. Jak masz grubszy nadgarstek będzie cokolwiek dziwnie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na czym sprawdzić godzinę to bez sensu jest pchać się w używki będące zegarkową Rosyjską Ruletką. No i takiego zabytka będziesz musiał oddać do zegarmistrza na przegląd , circa za 100 PLN. Więc dołóż tę stówkę i kup nowe Seiko 5. Miej jednak na uwadze, że to są małe zegarki jak na współczesne standardy. Jak masz grubszy nadgarstek będzie cokolwiek dziwnie. :rolleyes:

A co konkretnie byś polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne z seiko 5 które widać w linkach nie jest godne zakupu

gdybym miał z nich wybierać to wybrałbym to z lombardu bo zawsze można oddać

takie seiko 5 jak się dobrze poszuka można kupić poniżej 100zł a za drugie 100zł zrobić serwis

więc jak się będzie cierpliwie czekało i obserwowało aukcje to za 200zł można mieć świetny zegarek

 

bywa że piątki jakieś starsze i mniej popularne chodzą po 30zł


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Jeżeli nie grzebiesz sam w mechanizmach, to taki zakup może Cię bardzo rozczarować, szczególnie jak kupisz gdzieś na aukcji. Ludzie robią cuda z zegarkami, a praca zegarmistrzów jest coraz trudniej dostępna i droższa. Gdzieś na forum było zdjęcie zaklejonego kamienia kawałkiem gumy  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli podoba Ci się taki Lorus, to idealnym wyborem będzie SNK803. Tyle, ze ten zegarek w konkretnym stanie kosztuje dwa razy więcej. Taniej nie kupisz ładnego automatu, jest to praktycznie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.