Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarek Moeris

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czeslawczerep

Czeslawczerep
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 17:54

Witam wszystkich serdecznie, niedawno znalazłem u siebie w domu stary zegarek firmy Moeris. Nie wiem jak długo jest u mnie w rodzinie, ani dokładnie skąd się wziął. Bardzo ciekawi mnie jaka jest jego historia, w którym roku został wyprodukowany, oraz z jakich materiałów. Mechanizm jest sprawny, po nakręceniu, przyjemnie cyka :) Jeśli ktoś mógłby napisać coś o tym zegarku to byłbym niesamowicie wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich i z niecierpliwością czekam na odpowiedz.

Załączone miniatury

• 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

• 0

#2 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 16846 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 18:08

Kilka słów o firmie

http://zegarkiclub.p...i/#entry1893572

• 0

#3 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9551 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 09:05

Zegarek w srebrnej kopercie, mechanizm, jak nabite, kaliber 17B, moim zdaniem z lat 20-tych.

• 0

#4 Czeslawczerep

Czeslawczerep
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 14:07

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi, już wiem mniej więcej co to za zegarek. Ciekawi mnie jeszcze co oznacza grawer na kopercie w środku, mógłby ktoś pomóc?
  • 0

#5 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9551 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 14:23

Punce probiercze potwierdzające że to srebro próby 900 i jeszcze cóś, ale bardzo nie wyraźne. 

• 0

#6 Czeslawczerep

Czeslawczerep
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 15:14

Dziękuje za odpowiedź Panie Piotrze, czy Pana zdaniem warto by było odnowić, odrestaurować ten zegarek, czy lepiej zostawić go w obecnym stanie? Nie chce go sprzedawać, interesuje mnie tylko czy na przykład poprzez odrestaurowanie nie straci on na wartości kolekcjonerskiej?
  • 0

#7 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9551 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 15:24

Zależy co rozumiesz przez to odrestaurowanie, konserwacja typu czyszczenie, oliwienie jak najbardziej tak, więcej to już może być ingerencja w oryginalność, no i wpada się w niepotrzebne koszty.

• 0

#8 Czeslawczerep

Czeslawczerep
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 15:55

Chodziło mi właśnie o czyszczenie i naoliwienie. Czy orientuje się Pan ile mogło by to kosztować i do kogo się z tym udać? Czy "zwykły zegarmistrz" nie zniszczy zegarka?
  • 0

#9 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 16846 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 16:18

Zależy od miasta i zegarmistrza...150-250pln.

Zegarmistrz nie zniszczy, ale w punkcie wymiany baterii z napisem "zegarmistrz" już mogą ....

• 0

#10 Czeslawczerep

Czeslawczerep
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 16:41

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, wrzucę kilka zdjęć po konserwacji zegarka, jeśli uda mi się to zrobić. Pozdrawiam :)
  • 0

#11 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7337 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 14:03

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi, już wiem mniej więcej co to za zegarek. Ciekawi mnie jeszcze co oznacza grawer na kopercie w środku, mógłby ktoś pomóc?

Chodzi Ci o "Ancre Precision 15 Rubis"? Wychwyt szwajcarski (kotwiczny) i 15 kamieni łozyskowych. A precision to sam wiesz ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych