Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arturnk

Naprawa Deep Blue Master 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rok temu kupiłem na forum zegarek Master 1000. 2 dni temu upadł mi na podłogę w domu i na drugi dzień stanął w miejscu. Próbując go nastawić, godzinowa wskazówka zahaczyła o indeks na godzinie szóstej i wygięła się. Prawdopodobnie uszkodził się mechanizm, oraz byłaby potrzebna nowa wskazówka.
Bardzo proszę o pomoc, lub o podpowiedź co mógłbym zrobić dalej w obecnej sytuacji? Zależy mi aby go naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Pacnij zegarek ręką kilka razy - jak nie ruszy to zanieś do zegarmistrza, w środku jest seikowskie nh35, każdy zegarmistrz je ogarnie.

Jeśli jednak trzebaby wymienić werk to ebay albo

http://www.startimesupply.com/merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=NH35&Store_Code=1&search=nh35&offset=&filter_cat=&PowerSearch_Begin_Only=

 

Zwróć tylko uwagę, żebyś kupił werk z koronką na godzinie 3ej a nie na 4ej.

 

Jeśli wskazówki nie da się wyprostować - z tego co wiem DP sprzedaje części:

For Parts, Repairs and Warranty information for your watch Only Email [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pacnięcie?

A koronka jest przecież zawsze w tym samym miejscu......

Arturnk w Polsce jest przedstawiciel DB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zamontuj do zegarka z natywna datą na godz 3ej mechanizm z koronką na 3.45/4ej to zobaczysz o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na serio? 

Data to tarcza z numerkami. Okienko na tarczy z umieszczasz w dowolnym miejscu. Co Ty piszesz, jaka "natywna"? Nie ma żadnej natywnej. W każdym mechanizmie z klasyczna data możesz umieścić okienko daty w niemal dowolnym miejscu na  tarczy.......Tak samo koronka - obracasz całym mechanizmem. Koronka jest zawsze w tym samym miejscu mechanizmu - a gdzie "wystaje z koperty to tylko fantazja projektannta. Kolego - 5 lat na forum....... :blink:  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ty widzę jesteś dużo dłużej na forum, ale jednak nie wiesz o różnych dyskach daty pomiędzy mechanizmami '3' i '4'.

Nie wymądrzaj się wybitny teoretyku. Życzę powodzenia w centrowaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O koronce pisałeś, ze na 3 ciej nie 4 tej....- Dysk daty nie ma znaczenia........Jeśli w datowniku na 3-ciej cyfry są poziomo są poziomo to niezależnie jak koronkę umieścisz - czyli obrócisz mechanizmem - to na 3 data zawsze będzie poziomo czyli prawidłowo ...... bo taki ma dysk. 

Pomieszałeś dwie rzeczy.

Oczywiście, że jeśli datownik jest np. na 6-tej to na dysku tak musza nadrukować cyfry by właściwie były ułożone. A koronka i tak może być na 3, 4tej czy innej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Po pierwsze robimy offtop, po drugie nie chce mi się z Tobą dalej gadać. Ja mam swoje zdanie, Ty swoje, nie musimy się zgadzać. Jeśli jesteś pewien tego co napisałeś to to po prostu zrób, zamontuj mech 4 do zegarka 3 (albo na odwrót), wrzuć gdzieś zdjęcia żeby było widać reference dysku i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wysłałem wiadomość do AtomicTime, w poniedziałek będę wiedział co i jak. Będę informował o sytuacji, może komuś w przyszłości przyda się informacja w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam zdjęcie.

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c9a164dde2ae30fb

 

Spójrzcie na minutową wskazówkę, jest również uszkodzenie idące środkiem luminu wzdłuż wskazówki. Możliwe że do zegarka dostała się wilgoć, lub również o coś zahaczyła uginając się wzdłuż. Gdzie mogę dostać kupić pasujące wskazówki do tego mechanizmu od np seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.