Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grigoris1

Zegarek Observatoire de Besançon Air

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zegarek z oznaczeniem (pod balansem i na półmostku) takim jak na zdjęciu - co to może oznaczać?

 

poinco10.jpg

 

 

Stan przed czyszczeniem oczywiście ;)

 

6debf25dc446a98dgen.jpg

 

 

Znalazłem Zenitha Type B (montre de bord) z podobnym oznaczeniem - wątek w jęz. francuskim jest tutaj:

 

http://forumamontres.forumactif.com/t114530-les-zenith-au-poincon-de-besancon-page-d-histoire-de-la-manufacture-vipere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie to jest najprawdopodobniej certyfikat z tego obserwatorium, coś na kształt pieczęci genewskiej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze :)

 

Szukam jednak wciąż czegoś więcej...

 

Air" i skrzydła z gwiazdą mogą oznaczać przeznaczenie lotnicze? W końcu to zegar pokładowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  jak napisano  na  forum  francuskim,tak  oznaczano  mechanizmy  unikalne,perfekcyjne  i  bardzo  dokładne  zlozone w  Besancon.To taka  nobilitacja  szczególnie  wysokiej jakości wykonania mechanizmow  chronometrycznych.

Przytoczony  Zenith  na  razie  nie  wiadomo  dlaczego  się  taki znak  znalazł,egzemplarz unikalny.Przyjeto  ze to  stosowano tylko i wyłącznie  do  mechanizmow  francuskich.Oni  maja  taka manie do  podwyższania  walorow  swoich produktów,Qualite  superieur,AOC,


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Mój ma nr. 754 - numerowany na werku i obudowie - inne egzemplarze, które znalazłem w necie mają niższe numery.

 

Nie siedzę w tematyce wojskowej - jak dużo produkowano takich zegarów?

 

Z lotniczych francuskich spotkałem tylko Lip-y i Geismar-y, no i Zenith-y z Besancon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.