Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomaszzt

Prośba o radę - wybór konkretnego mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Na wstępie - miał być polski semi-custom, ale fundusze się "posypały" i musi być coś tańszego. W grę wchodzi chińczyk automatyczny. Podstawowym kryterium jest rodzaj mechanizmu, który ma być sprawdzony i niezawodny, oraz umieszczony ze 100% pewnością w danym modelu zegarka. Czy będzie to Parnis, czy inny Debert. Poczytałem trochę o tych słynnych sea-gullach i wydaje się, że to najpewniejszy wybór. Nie znam się na mechanizmach, ich typach, stąd prośba o radę jaki model kupić. Reasumując kryteria: niezawodny i sprawdzony typ sea-gulla, dobre wykonanie (naturalnie ujmując zależność jakość/cena), przyzwoity materiał koperty (nie wykluczam tytanu, który w Chinach jest stosunkowo tani). Kwestię urody zegarka zostawiam swojemu gustowi jak będę szperał po alliexpress, wyszukując modele, które mi polecicie. Zastanawiałem się jeszcze nad chrono, ale to już kwarce a 2 chronografy Timexa, które miałem zaskakująco szybko przestały funkcjonować. Zakupów na alliexpress się nie boję, boję się tylko nad wyborem 2 bliźniaczych modeli zegarka, gdzie w jednym będzie faktycznie sea-gull a w drugim jakiś badziew - na forum wyczytałem takie sygnały.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem niedawno podobne modele. Na pewno wszystkie mechanizmy mają opinie niezawodnych, jednak, jak to u chinczyka bywa zależy jak to zostanie złożone. W tym pułapie cenowym nie masz co się zastanawiać. Bierz ten, który Ci się bardziej podoba.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek ma być do codziennego użytku, to brałbym z Miyotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hrabia - czyli ten Debert jest droższy ze względu na Miyotę ? Generalnie jak wyglądają te Deberty na tle Parnisów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyota jest po prostu japońska i stąd przeświadczenie o jej "lepszosci".

A to po prostu dobry wół roboczy który długo posłuży i łatwo go będzie naprawić.

 

Nie zmienia to faktu że st25 jest bardzo dobrze skonstruowany klonem ety. Ja sobie go cenie w szczególności z doświadczenia - miałem przynajmniej z dwoma do czynienia i fabrycznie opuściły Chiny z dokładnością jeden +1s/24h drugi +12s/24h.

 

Gdzie Miyota raz mi się trafiła taka, której fabryka dała +32s/24h (chociaż oczywiście mieścilo się to w fabrycznym przedziale i mnie nie przezzkadza. Wyznaje zasadę że mechanik (budżetowy) nie musi być COSC. Inna już przyszła -8s/24. A kolejna +4s/24.

 

O trzecim się nie wypowiem ponieważ go nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinkazki - dziękuję za informacje, a tak mocno subiektywnie w Twojej ocenie, który chiński automat poleciłbyś do codziennego noszenia ? Naturalnie nie chodzi mi o wygląd, tylko producenta/brand z danym rodzajem mechanizmu. 

 

 

Wyznaje zasadę że mechanik (budżetowy) nie musi być COSC.

Co to jest COSC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinkazki - dziękuję za informacje, a tak mocno subiektywnie w Twojej ocenie, który chiński automat poleciłbyś do codziennego noszenia ? Naturalnie nie chodzi mi o wygląd, tylko producenta/brand z danym rodzajem mechanizmu. 

Co to jest COSC ?

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr

 

Ja noszę takiego deberta:

5626ea40640ac9b759b70605056226bf_big.jpg

 

 

Ale ja lubię klasykę, proste wzornictwo i elegancję.

 

Przede wszystkim zastanów się jak wielki ma być zegarek. Bo dla przykładu kupiłbym sobie 44mm+ ponieważ wiele jest świetnych (kilka nawet miałem). Ale każdy wyglądał śmiesznie na moim nadgarstku. Maksymalnie co mogę założyć, żeby dobrze wyglądało to 41-42mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinkazki - dziękuję za informacje, a tak mocno subiektywnie w Twojej ocenie, który chiński automat poleciłbyś do codziennego noszenia ? Naturalnie nie chodzi mi o wygląd, tylko producenta/brand z danym rodzajem mechanizmu. 

Co to jest COSC ?

 

Poszukaj na forum, możesz też przeczytać -> https://ch24.pl/slownik/c/cosc/.

Odnośnie mechnizmów, skłaniałbym się przy ST25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyota jest po prostu japońska i stąd przeświadczenie o jej "lepszosci".

A to po prostu dobry wół roboczy który długo posłuży i łatwo go będzie naprawić.

 

Lubię, kiedy ktoś wyjaśnia, skąd moje przeświadczenie. Naprawdę lubię...

Sam napisałeś, dlaczego Miyota to dobry werk: sprawdzony, trwały, naprawy podejmie się każdy zegarmistrz (z chińczykami, jak wiadomo, potrafią wybrzydzać). Więc do codziennego noszenia - imo - wybór pewniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź również pod uwagę rozmiar zegarka, jak słusznie zauważył kolega rinkazki, gdyż 47 mm na małym nadgarstku nie będzie dobrze wyglądać. Z budżetowych chińczyków mogę polecić Parnisa pilota s6 na chińskim Unitasie, który okazuje się w przypadku mojego egzemplarza bardzo punktualnym i niezawodnym (na razie) mechanizmem. Nie jest to automat lecz mechanik, takie piloty występują z seagullem ST 25 w rozmiarze 47 mm

post-67969-0-18493300-1503217572_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię, kiedy ktoś wyjaśnia, skąd moje przeświadczenie. Naprawdę lubię...

Sam napisałeś, dlaczego Miyota to dobry werk: sprawdzony, trwały, naprawy podejmie się każdy zegarmistrz (z chińczykami, jak wiadomo, potrafią wybrzydzać). Więc do codziennego noszenia - imo - wybór pewniejszy.

 

To nie było skierowane do Ciebie hrabio :) Sam miałem takie przeświadczenie, do póki nie kupiłem kilku "dobrych" chińskich mechanizmów.

W klasie budżetowej moim zdaniem nie ma co wybrzydzać i brać to co się podoba - ale rzeczywiście to słuszny punkt, że większość "zegarmistrzów" może nie chcieć się chwycić czegoś innego od ETY czy Miyoty.

Tylko ten problem raczej nie występuje przy chińskich klonach ETY, dlatego to pominąłem.

 

Ale każdy wół roboczy od Miyoty będzie zdecydowanie lepszy od najtańszych chińskich werków, mingzhou czy guangzhou etc.

Bo tutaj na swoim własnym przykładzie mogę podać, że majster nie chciał się zabrać za takiego chinola,

 

Także uwaga nie była skierowana do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z seagullami czy anitasami nie ma ostatnio problemu, to przepraszam. Kiedyś ponoć ciężko było znaleźć chętnych. Ja w Seagullu nigdy nie miałem awarii, na szczęście. Poza śmiercią jednego najtańszego Shanghaia, to w sumie z mechanicznej chińszczyzny niedawno poleciała mi data w jednym wartym naprawy zegareczku i właśnie leży u zegarmistrza. Podjął się, ale zobaczymy, co wykombinuje. I to jakiś tańszy werk jest, ten znany z podrób Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie na kogo się trafi - mało kto potrafi coś więcej zrobić niż wymienić bateryjkę. Lepiej jak rozłoży jakiegoś prostego ruska i poskłada wyczyszczonego. 2209 może już stanowić problem, a co dopiero jakieś automaty :)

 

Daj znać czy wszystko z Twoim będzie ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gościa testuję, do tej pory robił mi jeden zegarek (vintage) i było ok. Zobaczymy, jak tutaj wypadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych wypowiedzi wynika, że: Miyota > Sea Gull.....długo, długo nic...jakieś inne tanie mechanizmy. Z tego, co pisze Chińczyk na stronie, Debert pakuje w swoje zegarki Miyotę a Parnis raczej seagulla.  Ciekawe czy jak zadam pytanie sprzedawcy na Alli, to odpowiedź będzie rzetelna. Jest jakiś komplementarny poradnik odnośnie mechanizmów, czy ogólnie zegarków ?  O wydaniu książkowym nawet nie marzę, chyba, że po angielsku ?! Zaczynam się niebezpiecznie w to "wkręcać". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zakupu z kraju ryżu to przede wszystkim jest loteria. Równie dobrze możesz dostać ryżowy zamiennik miyoty w postaci guangzhou.

 

Kila zegarków jakie miałem powinny mieć w środku sea-gulle a pakowane były tam mingzhou (gdybym nie otworzył zegarka, to bym nie wiedział). Tak samo było dla przykładu z klonem ety 2824, który miał być w środku a dostałem Miyotę. Na WR też nie patrz, może to być 3ATM a może być 20ATM. Jak kupiłem divera 200WR to pływanie wytrzymał, ale większych testów nie robiłem, ponieważ nie jestem przekonany, a koszt badania przewyższa wartość zegarka.

 

Dlatego jak ktoś jest niezdecydowany to lepiej jest dodać nieco więcej i kupić Seiko czy Orienta. Ewentualnie zawsze można znaleźć coś w forumowym dziale sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w stylistyce tych zegarków, które mi się podobają, to do Seiko/Orienta musiałbym dołożyć więcej niż "nieco więcej". Pomijam kwestię "inspiracji" itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, coś za coś. Za te pieniądze, które zapłacisz za ciekawego - choć nie zawsze pewnego - chinola, dostaniesz najnudniejsze Seiko, które przeszło kontrolę jakości, na pewno jest nasmarowane i ma gwarancję ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, za QC się płaci. Powstaje dylemat auto seiko/orienta czy też Citizena nabyć i kolejny raz pytać (tym razem w innym temacie...). Zły hrabia, zły... :P  Chciałem budżetowego "woła roboczego" w ciekawej stylistyce a faktycznie, w sklepach typu skywatches i podobnych, ceny nie są wyśrubowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mechanizm ST25, tak jest wart zakupu. Jest szeroko stosowany w chińskich zegarkach za ok 100$. Jest też  używany przez mikrobrandy np. Gerlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikację mechanizmu i kilka słów co to jest warte:

 

1804e04f1e5c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest napisane na wahniku - NH15A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.