Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaeres

Jaki diver Orienta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chcę divera Orienta.

Najbardziej podoba mi się Mako II Pepsi jednak jest dość mały jak na moje upodobania.

Bardziej by mi się podobał Mako II XL ale nie wiem czy istnieje wersja PEPSI.

 

Ogólny zarys mojego problemu znacie powyżej ale postaram się z nim poradzić.

Proszę Was tylko o jakiś porządny link do porządnego uporządkowanego spisu wszystkich diverów Orienta bo nawet wersji PEPSI widziałem minimum 2 lub 3.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym sklepie są Mako XL Pepsi ? (bo tego masz na myśli ?).

Jest gdzieś spis wszystkich diverów Orienta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Stronkę już przejrzałem ale nie wiem czy uważnie.

Tam chyba nie ma sporej części nurków Orienta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to nie ma Big Mako w wersji pepsi, chyba że custom.

Najlepiej poszukaj Saturation, zjada Mako, Mako XL i jeszcze kilka innych bez popitki. To, imo, jeden z najlepszych diverow na rynku (przynajmniej wśród tych w rozsądnej cenie).

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jeśli mnie pamięć nie myli to nie ma Big Mako w wersji pepsi, chyba że custom.

Najlepiej poszukaj Saturation, zjada Mako, Mako XL i jeszcze kilka innych bez popitki. To, imo, jeden z najlepszych diverow na rynku (przynajmniej wśród tych w rozsądnej cenie).

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

A jaka to jest rozsądna cena? Bo ja taniej niż 5k nie znalazłem. Być może słabo szukam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się udać znaleźć w okolicach 3k.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek musi się podobać. W Saturation mnie osobiście się nie podoba usytuowanie wskazówki rezerwy chodu :/

 

Jeżeli faktycznie nie można łatwo znaleźć spis diverów Orienta to zawężę pole poszukiwań do Mako.

Ray`a też odrzucam bo za bardzo mi przypomina Seiko, a chcę aby się wyróżniał swoim Orientowskim klimatem.

 

Z Mako i Mako II widzę różne wersje i jest tego trochę.

Na co zwracać uwagę ?

Dla mnie ideałem zegarka byłby Mako II Pepsi w kopercie 43-45mm ale nie potrafię znaleźć konkretnego modelu czy sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie trafiłeś? Ja się czaiłem jak był na DFI za fajne pieniądze.

Tanio już było :D

Ja kupiłem na ebay, ceny na duty są dobre na modele których nie ma aktualnie na stocku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja patrzyłem był dostępny w fajnej cenie. Mogłem się skusić a tak zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, decyzję czas podjąć.

Konkretnie chcę bezel Pepsi.

Gubię się jedynie w oznaczeniach.

1. http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=39 - z dodatkowym przyciskiem (on służy do ustawiania daty ? ). Ten model chyba nie posiada sekundy STOP ?

2. http://novotime.pl/product-pol-593-ZEGAREK-MESKI-ORIENT-FEM65006DV.html - 44mm SUPER. Na pewno ma 44mm ??

3. http://zegarkiipasja.pl/artykul/2039-orient-mako-ii-pepsi-oraz-ray-ii - Ile on ma faktycznie średnicy koperty ? Bo w różnych źródłach jest różnie (40, 41,5 i 42mm) ten sam model FAA02009D ew. widuję też FAA02009D3

 

Skłaniam się ku temu z pkt 3 bo jest nowszy i sekunda stop i posiada nowszy werk. Ale najbardziej mi się podoba pkt 2 bo ma większą kopertę i w sumie ustawianie daty osobno też jest fajne.

Czy ten model posiada sekundę STOP ?

Gdzie można je dobrze kupić ? (pewne źródło i najtaniej) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, decyzję czas podjąć.

Konkretnie chcę bezel Pepsi.

Gubię się jedynie w oznaczeniach.

1. http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=39 - z dodatkowym przyciskiem (on służy do ustawiania daty ? ). Ten model chyba nie posiada sekundy STOP ?

2. http://novotime.pl/product-pol-593-ZEGAREK-MESKI-ORIENT-FEM65006DV.html - 44mm SUPER. Na pewno ma 44mm ??

3. http://zegarkiipasja.pl/artykul/2039-orient-mako-ii-pepsi-oraz-ray-ii - Ile on ma faktycznie średnicy koperty ? Bo w różnych źródłach jest różnie (40, 41,5 i 42mm) ten sam model FAA02009D ew. widuję też FAA02009D3

 

Skłaniam się ku temu z pkt 3 bo jest nowszy i sekunda stop i posiada nowszy werk. Ale najbardziej mi się podoba pkt 2 bo ma większą kopertę i w sumie ustawianie daty osobno też jest fajne.

Czy ten model posiada sekundę STOP ?

Gdzie można je dobrze kupić ? (pewne źródło i najtaniej) ?

 

Jako że się nie znam to się wypowiem  :)

1. Tak ten przycisk służy do zmiany daty a dokładnie - dnia tygodnia ten zegarek to Ray I nie ma stop sekundy ani dokręcania i choć mam ten zegarek, tyle że w wersji niebieskiej, od 2012 roku dotąd nie znalazłem żadnego powodu który by przemawiał za tym aby ten zegarek potrzebował stop sekundę albo dokręcanie - nie bardzo widzę też w nim podobieństwo do Seiko, ale może nie dowidzę...  :)

2. ten zegarek to Mako I i ma 41,5mm dokładnie tyle ile Ray I, Ray II i Mako II

3. Oba zegarki mają 41,5mm średnicy.

 

Szukasz wersję "Pepsi" widziałeś na żywo jakiś zegarek z taką kolorystyką bezela? Mnie kiedyś też się wydawało że bezel "pepsi" to świetny pomysł i sprawiłem sobie Steinharta O1 GMT pepsi - bo moim zdaniem jedyny sens dwukolorowego bezela to właśnie GMT i byłem "cały w skowronkach" póki zegarek do mnie nie trafił, po jego rozpakowaniu i założeniu na łapę grzecznie go zapakowałem i wysłałem z powrotem ze zleceniem wymiany wkładki bezela na ceramiczną... ;)

 

Druga sprawa - skoro wolisz większy zegarek to może szukaj Big Mako - najlepiej w wersji niebieskiej (świetny zegarek - wiem bo mam), kupisz zwykłe Mako a potem będziesz żałował i kombinował żeby wymienić.  ;)

 

To tyle...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. link działa tak, ze można tylko grupę pokazać. Poniżej są całe linie zegarków i w pierwszej/górnej są Ray`e, a dolnej Mako i ostatni po prawej jest właśnie PEPSI z gumowym paskiem. I tylko tym paskiem różni się od przykładu Ad 2.

Co do BIG Mako...moim skromnym zdaniem jest "ciężki. Nie chodzi mi o masę i o wielkość.  Uszy powodują, że wygląda mocno przyciężkawo. Do tego nie podoba mi się wybitnie podwójny indeks 12 godziny.

 

Zastanowię się czy nie zrezygnować z wersji PEPSI, która mi się marzy od kilku lat.

 

PS. z całym szacunkiem dla użytkowników/posiadaczy Steinharta O1 GMT pepsi - nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odczuć estetycznych nie wypowiadam się bo to indywidualna sprawa, ale:

 

 

Co do BIG Mako...moim skromnym zdaniem jest "ciężki. Nie chodzi mi o masę i o wielkość.  Uszy powodują, że wygląda mocno przyciężkawo.

 

Widziałeś na żywo czy opinię wyrabiasz na podstawie zdjęć?

 

PS. z całym szacunkiem dla użytkowników/posiadaczy Steinharta O1 GMT pepsi - nie moja bajka.

 

O Stenku O1 nie pisałem żeby Cię do niego zachęcać, bo to nie tylko inna bajka ale i budżet nie ten, tylko żeby moje doświadczenia z "pepsi" zobrazować, moim zdaniem taki beel trzeba zobaczyć -  Mako jest o tyle gorzej że wymiana bezela na inny kolor jest bardziej skomplikowana niż sprzedanie zegarka i kupno innego.   ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi Daito. Kup Big Mako w wersji niebieskiej. Miałem podobny dylemat - Mako bardzo mi się podobał, ale niestety nie mogłem się przekonać do jego rozmiaru (nadgarstek 19-19,5cm) i kupiłem dużego niebieskiego Mako. Rozmiar idealny, świetnie leży na łapsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jednak wybierzesz mniejszy Mako to podstawowa przewaga Ray'a nad Mako wygląda tak:

 

DSC01777.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiecie mi, że każdy posiadacz Mako II Pepsi żałuje, że nie wybrał Big Mako czy Mako XL ?

Faktycznie wybieram tylko po zdjęciach i filmach yt bo u mnie na wiosce to co najwyżej kwarcowego Casio można pooglądać.

Co mi się nie podoba w Ray`u ?

Indeksy.

Dlatego np. nie zwracam uwagi na Seiko, które mają wg. mnie ładniejszy bezel.

Daliście mi do myślenia tym dużym Mako (Big Mako czy Mako XL - jak to jest ?).

Nie podobają mi się z wyglądu indeksy i uszy.

O Pepsi zawsze marzyłem odkąd go pierwszy raz widziałem.

Oprócz rozmiaru to jest w nim absolutnie wszystko co mi się w diverach podoba.

 

PS. robiliście zakupy w tym sklepie ?

https://watchplanet.pl/k/2/zegarki-meskie/name_asc/1/m_0-24?price_min=0&price_max=0#filters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Was jeszcze prosić o różnice między Orient FAA0200 a CEM/FEM6500 ?

Oczywistą różnicą jest dodatkowa koronka do nastawiania dnia tygodnia ale mnie chodzi bardziej o różnice w niezawodności werka, dokładności chodu, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koń jaki jest każdy widzi. :) O werku 46943 (Mako i Ray) napisano już b. wiele na tym forum również. Nowsza wersja nie będzie gorsza. Orient słynnie ze staranności z jaką regulują zegarki w fabryce.  Wybór pomiędzy jednym a drugim modelem to wg. mnie tylko i wyłącznie kwestia estetyki.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Od ponad miesiąca nosi się Mako II Pepsi.

Oryginalna bransoleta to chyba najwygodniejsza bransoleta jaką miałem do tej pory.

Dokupiłem mu NATO w kolorach pepsi oraz ręcznie wykonany skórzany pasek.

 

Fajna sztuka, cieszę się że wybrałem PEPSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.