Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bobert

Enicar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zamierzam kupić swój pierwszy zegarek vintage. Najchętniej z komplikacją dolnej sekundy lub chronografem. Chrono to chyba skok na zbyt głęboką wodę przy moim obecnym poziomie wiedzy, także szukam z dolną sekundą. Rozmiar najlepiej 37mm lub nieco więcej. Przechodząc do sedna, znalazłem takiego Enicara: http://allegro.pl/enicar-ultrasonic-lata-50-oryginal-17-kamieni-i6944772415.html?utm_source=notification&utm_medium=PLfavouriteQueriesV2&utm_campaign=obserwowane_wyszukiwania&utm_content=ENICAR%20ULTRASONIC%20lata%2050%20orygina%C5%82%2017%20kamieni#thumb/1

Prośba o Waszą opinię. Niby zegarek za grosze, ale wolałbym wiedzieć, czy warto Waszym zdaniem?

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena dość niska ale to zależy co chcesz z nim zrobić

jeśli chcesz go przywrócić do dawnego blasku to jest to raczej niemożliwe albo wydasz trzy razy tyle co za niego zapłaciłeś

poszukaj czegoś stalowego w dobrym stanie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

cena dość niska ale to zależy co chcesz z nim zrobić

jeśli chcesz go przywrócić do dawnego blasku to jest to raczej niemożliwe albo wydasz trzy razy tyle co za niego zapłaciłeś

poszukaj czegoś stalowego w dobrym stanie

W takich "przywróconych do pełnego blasku" zegarach wyspecjalizował się sprzedawca lim3 z Allegro. I rzeczywiście jego ceny oscylują wokół podanej wysokości

http://allegro.pl/vip-delbana-17jewels-lata-50-atlantic-diament-i6941298877.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A możecie mi podpowiedzieć, gdzie najlepiej szukać sprawdzonych starych zegarków? Na allegro mam wrażenie, że jest kupa złomu i niewiele fajnych, wartościowych sztuk.

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, opisy tego Pana z odnowioną Delbaną porażają po prostu :D A co do wątku - czasem warto poszukać na olx, bo trafiają się naprawdę fajne sikory. Może akurat coś w okolicy się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupa przemieszana jest z wartościowym towarem ale trzeba znać osobę która w tej kupie będzie grzebała

polecam dział sprzedam na forum


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj trochę i można kupić fajne vintage w dobrej cenie, jeśli chodzi o Enicary w Polsce modele Ultrasonic można kupić w dobrej cenie. Tylko trzeba dobrze obserwować.

 

Popatrz na moje egzemplarze:

 

Np ten http://zegarkiclub.pl/forum/topic/143008-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-enicar/page-3?do=findComment&comment=2076236

 

Mechanizm in-house z klasą chronometru.

 

EDIT: Modele vintage z chrono kosztują obecnie fortunę i trzeba również uważać co się kupuje. Enicary chrono to koszt od 8k PLN w górę (i to są ceny transakcji).


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dodam, że jeśli chodzi o ten konkretny Enicar z aukcji to ma rzadszy mechanizm AR 1012 z wyżej umieszczoną subsekundą. Odnowienie tarczy można zrobić, wszystko tylko zależy ile ma się środków.

 

Tutaj masz taki również po odnowie

 

post-62679-0-01890300-1504255431_thumb.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupa przemieszana jest z wartościowym towarem ale trzeba znać osobę która w tej kupie będzie grzebała

polecam dział sprzedam na forum

 

Z działem sprzedam jestem na bieżąco, ale tam niestety bardzo niewiele vintage się pojawia.

 

Poczekaj trochę i można kupić fajne vintage w dobrej cenie, jeśli chodzi o Enicary w Polsce modele Ultrasonic można kupić w dobrej cenie. Tylko trzeba dobrze obserwować.

 

Popatrz na moje egzemplarze:

 

Np ten http://zegarkiclub.pl/forum/topic/143008-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-enicar/page-3?do=findComment&comment=2076236

 

Mechanizm in-house z klasą chronometru.

 

EDIT: Modele vintage z chrono kosztują obecnie fortunę i trzeba również uważać co się kupuje. Enicary chrono to koszt od 8k PLN w górę (i to są ceny transakcji).

 

To nie musi być Enicar :). Marka ma w sobie coś fajnego, ale właśnie chrono są w kosmicznych cenach.

 

Generalnie zastanawiam się jaką strategię przyjąć przy poszukiwaniach. Chodzi mi o to, że wśród starych zegarków są jakieś ogromne ilości marek, które obecnie już nie istnieją i ciężko znaleźć jakiekolwiek o nich informacje. Może warto by było zrobić jakąś shortlistę marek, które są interesujące i na nich się skupić? Jak uważacie?

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

O matko, opisy tego Pana z odnowioną Delbaną porażają po prostu :D A co do wątku - czasem warto poszukać na olx, bo trafiają się naprawdę fajne sikory. Może akurat coś w okolicy się trafi.

Nie namawiam Ciebie na transakcję, tylko pokazuję poziom cen. BTW kiedyś lim3 sprzedawał zegarki vintage w stanie naturalnym bez zabiegów upiększających i zanabyłem u niego Omegę de Ville. Do dzisiaj jestem z niej bardzo zadowolony, chociaż raczej jej nie noszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobert- zacznij od czytania forum, pooglądaj zdjęcia i za jakiś czas sam będziesz wiedział co chcesz kupić

tak na szybko to można wyrzucić kasę przez okno


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sporo czasu tu spędziłem i się naczytałem, ale pewnie masz rację, że lepiej dalej poszerzać wiedzę, niż wtopić. 

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj ogłoszenie w dziale poszukuję- wcześniej czy później ktoś się odezwie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich "przywróconych do pełnego blasku" zegarach wyspecjalizował się sprzedawca lim3 z Allegro. I rzeczywiście jego ceny oscylują wokół podanej wysokości

http://allegro.pl/vip-delbana-17jewels-lata-50-atlantic-diament-i6941298877.html

 

Facet odlatuje.

Skąd on te ceny bierze? Z sufitu i mnoży przez trzy?

Zresztą, pal diabli ceny. Skąd bierze jeleni? - to jest pytanie!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy malowany, czy nie, ale 1000 zł za taki zegarek to jakiś odjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupujesz zegarek-patrz  z czego zrobiona jest koperta.Tutaj tylko tylni dekiel jest ze stali nierdzewnej.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym tarcza niby nie malowana ale logo wygląda na naniesione później

koronka raczej nieoryginalna

ciekawe co w środku


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupujesz zegarek-patrz  z czego zrobiona jest koperta.Tutaj tylko tylni dekiel jest ze stali nierdzewnej.

Faktycznie, za taką kasę, to raczej koperta też powinna być stalowa.

 

Poproś o zdjęcia mechanizmu.

Po zwróceniu uwagi na powyższe, już nawet nie będę pytał. 

Szkoda, bo ładny jest :)

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym tarcza niby nie malowana ale logo wygląda na naniesione później

koronka raczej nieoryginalna

ciekawe co w środku

 

Jeśli tam jest 21 kamieni i subsekunda, to ja bym obstawiał 1696


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam że mi też ten Enicar wpadł w oko. I nawet bym się zamienił w jelenia i wydał tego tysiaka gdyby to na 100% był oryginał. Może kiedyś na bazarku wyląduje podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.