Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wesola2424

Rolex oryginał czy marna podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Proszę uprzejmie o pomoc w naprowadzeniu czy dany zegarek jest oryginalny czy podrobiony? Mój tata był z nim u zegarmistrza (niestety takiego zwykłego, "lokalnego"). Zegarmistrz niestety stwierdził, że nie posiada klucza, żeby otworzyć zegarek i jednoznacznie stwierdzić. W w. kruk wiem, że za ekspertyzę płaci się ok. 500 zł dlatego chcę się najpierw zorientować czy warto wydać tyle pieniędzy. Za wszelkie uwagi dziękuje.  :rolleyes:

post-99712-0-83828200-1504435072_thumb.jpg

post-99712-0-02617700-1504435098_thumb.jpg

post-99712-0-78389800-1504435111_thumb.jpg

post-99712-0-05574900-1504435127_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to ne genuine "bubbleback"... nie wiem co koledzy na to.

 

Jeśli to by się potwierdziło to masz niezłe cacko...

 

Poguglaj "Rolex Bubbleback" zobaczysz mnóstwo zdjęć tego modelu.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze nigdzie takeigo z sama "12" a i minutowa wskazowka za krotka


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny ale też mi się wydaje że wskazówki trochę inne i  ta 12 się wyróżnia...

ale fakt, że wygląda właśnie jak z tego modelu, tylko czy oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki to lata 40, a wydaje się, że tarcza jest późniejsza. Warto go otworzyć ale przez dobrego zegarmistrza, który nie zrobi tego suwmiarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko problem mam taki, że ciężko o dobrego zegarmistrza u mnie w regionie. Przynajmniej nie znamy takiego, a tata boi się zostawić u pierwszego lepszego zegarmistrza zegarka... Z drugiej strony 500 zł w w. kruk to trochę dużo jeżeli się okaże, że to zwykła podróba. Słyszałam również, że jeżeli zegarek okaże się podróbą to nie oddają go już, a tu ze względów sentymentalnych nawet jeśli nie okaże się oryginałem chcielibyśmy aby został w rodzinie nawet od tak w szkatułce. Czy ktoś jeszcze swoim okiem eksperta może stwierdzić, że warto zaryzykować? Wiem, że ciężko jest jednoznacznie stwierdzić bez otworzenia i sprawdzenia mechanizmu. Myślałam, że to będzie jedna z tych spraw gdzie wszyscy stwierdzą że to chamska podróba i temat będzie zamknięty  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zadzwonic do kilku zakładów i podpytać o mozliwosc otwarcia, to niewiele kosztuje, zrobic zdjecia mechanizmu i je zaprezentować na forum.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie jest podróbą, co najwyżej może mieć części dobrane w czasie serwisu z tego co tam było pod ręką. Zwłaszcza jeśli wskazywał czas PRL. Z jakiego regionu jesteś? Forumowicze być może znają kogoś godnego polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem kupic bilet na pociag, poswiecic jeden dzien na wizyte u dobrego zegarmisttza w najblizszym miescie?

Nawet z obiadem w restauracji koszt nie przekroczy 200zl.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachodniopomorskie, okolice koszalina. Tata nie chce jechać w ciemno do zegarmistrza bo sie boi, że go oszukają. Dobrze jakby ktoś polecił zaufanego będę wdzięczna. Pytaliśmy znajomych, ale ich wizyty u zegarmistrzów kończyły się zazwyczaj na zwykłej wymianie baterii- więc u takich tata był u 2 lub 3  i nie mieli tego specjalnego klucza. Jeden próbował i porysował tylko zegarek z tyłu więc tata się wkurzył i go zabrał. Niestety dla kogoś kto kompletnie nie zna się na zegarkach znalezienie fachowca jest dużym wyzwaniem. Dziękuje za wszystkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznań Bilicki ul. Sienkiewicza. Ten, który porysował ten zegarek ma do zapłacenia tacie spore pieniądze jako odszkodowanie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbliżej masz chyba do Gdyni do Szycy

nie oszuka cię i ma klucze więc wsiadaj w pociąg i za 2h jesteś na mijscu

otwarcie zegarka i oględziny zajmą jakieś 20min po czym zjecie obiad u Senwickich i po południu jesteście w domu


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Koszalinie też jest majster, nie bateryjkarz. Ktos z forum mi polecał, bo mieszkam niedaleko Koszalina, a potrzebowałem fachowca. Kurde nie mam już w skrzynce z wiadomościami tej rozmowy i nie podam adresu niestety. Jest fachowiec w Koszalinie na pewno.


Ten dekiel można spróbować piłeczką gumową odkręcić, nie uszkodzisz a może pójdzie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po takim czasie leżakowania uszczelka pewnie zamieniła się w klej


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podjarany tematem, czekam na wieści :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Ten dekiel można spróbować piłeczką gumową odkręcić, nie uszkodzisz a może pójdzie.

 

 

Któryś z Kolegów pisał że jeszcze lepsza jest kulka z taśmy klejącej (pewnie tej srebrnej?). Pisał że nawet odkręci Rolexa, nomen omen B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za podpowiedzi i za zaangażowanie. Sama wole nie kombinować nic żeby nie pogorszyć. Sama jestem ciekawa co powie zegarmistrz. Odwiedzę tego z Koszalina bo mam najbliżej a jak nic z tego nie wyjdzie to będziemy kombinować dalej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie ten gosciu z Tetmajera to bateryjkarz.Zaniosłem mu kiedyś stare rado w którym odkręciła się śrubka od wachnika. Zajrzał i jedyne co usłyszałem to marudzenie. Żę śrubka a jaki to rozmiar a gdzie zamówić itp itd. W szczecinie facet wziął i zrobiłto w 5 seknud. Więc ja go nie polecam.

Dla mnie ten gosciu z Tetmajera to bateryjkarz.Zaniosłem mu kiedyś stare rado w którym odkręciła się śrubka od wachnika. Zajrzał i jedyne co usłyszałem to marudzenie. Żę śrubka a jaki to rozmiar a gdzie zamówić itp itd. W szczecinie facet wziął i zrobiłto w 5 seknud. Więc ja go nie polecam.

 

To już bezpieczniej moim zdaniem podjechać na śniadeckich i tam z tył w pawilonach jest zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zgoła inne doświadczenie z tym zegarmistrzem, wyremontował mi unitasa na cacy, bez jęczenia :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co sie okazalo wkoncu?


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







    • Przez cryuff
      Witam, szukam Rolex'a Datejust 36 Two Tone. Najlepiej Fluted Bezel + Jubilee + Pełny set.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.