Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość vitriol

Monta Oceanking - ile powinien kosztować ?

Monta Oceanking  

7 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Witajcie,

Proponuję trochę niestandardowe pytanie, bo zegarek jest tylko jeden, a głównym bochaterem będzie jego wartość.

 

Monta, marka Justin Kraudela zapewne szerzej kojarzonego z marką produkującą aftermarketowe paski do Rolexów - Everest.

Monta jako marka zegarków sama w sobie nie ma chyba jeszcze roku. Ich pierwszy model - Oceanking - wyszedł na przełomie 2016/2017.

Tu jest więcej detali, zdjęć i dobre video:

https://monochrome-watches.com/monta-oceanking-dive-watch-eterna-calibre-price/

https://oceanictime.blogspot.com/2016/12/monta-oceanking-review.html

 

http://www.youtube.com/watch?v=kGBvSbjHi5M

 

Jak na microbrand przystało nie mogą się bronić rozpoznawalnością marki a muszą walczyć jakością produktu. Oryginalnie poszli bardzo ambitnie i cena retail była $3.5k. Zegarek zebrał dobre opinie wśród recenzentów, na WUS widziałem kilka nadgarstkowych, ale głównie był hejt na bardzo wysoką cene.

Sprzedaż najwyraźniej nie szła imponująco, bo od niedawna OK jest w nowej cenie $2.3k.

Na angielskojęzycznych forach nie widziałem jeszcze żadnej oferty odsprzedaży, więc wartość na rynku wtórnym jest niewiadomą.

 

To pierwszy znany mi przypadek, gdzie microbrand od razu mierzył tak wysoko. Cośtam sprzedali, ale oczywiste jest, że jednak było to za wysoko.

 

Ciekawy jestem Waszego zdania, jaka cena retail byłaby odpowiednia za ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy z nas by ktoś dał  za ten zegarek nawet $2,3k. Aczkolwiek nie mówię ze nikt.W tej cenie to już można zaszaleć a jak dołożysz parę dolców to dopiero :) Zegarek już tu był poruszany na forum  i ponoć zły nie jest ale tak sobie myślę że jadą na plecach Roleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mieć chociaż tryt lub coś ciekawego. Cena bardzo wysoka za przeciętny zegarek, z brandu, który nie ma renomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mieć chociaż tryt lub coś ciekawego. Cena bardzo wysoka za przeciętny zegarek, z brandu, który nie ma renomy.

No właśnie . Czymś by mógł zabłysnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Cena może wysoka ale jeżeli jego wykonanie jak i mechanizm w nim użyty są tej samej klasy co w zegarkach jeszcze droższych to twórca mógł sądzić że taka cena jest odpowiednia. Ale się przeliczył bo zapomniał że w dzisiejszym świecie liczy się znak towarowy. A tego mu brak. A wystarczyłby jeden naprawdę znany celebryta (sportowiec, aktor) który pokazałby się w nim , a zegar by schodził jak ciepłe bułeczki. I to w pierwotnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus:

Wykonanie i wygląd

Na minus :

Za coś co dopiero toruje sobie drogę do klientów imo cena powala !

Za tyle można mieć Tudora ....

Kształt boczny koperty wzorowany na na Rolexie serii Day


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Mnie sam zegarek też się podoba, a wiem, że wtedy nie myśli się trzeźwo, poniekąd dlatego założyłem wątek żeby poznać zdanie innych kolegów.

 

Sama firma też coraz bardziej mi się podoba. Obcięcie ceny o 33% to uderzenie, które mogłoby wskazywać na odzyskiwanie kosztów i zwijanie interesu. A oni właśnie zaprezentowali drugi model, w 2018 mają zaprezentować trzeci - GMT.

 

Mało się znam na Eternie, pytanie do tych co znają sie lepiej - na Wus było coś jakoby 3909A miał wadę konstrukcyjną. Rzekomo data czasem przeskakuje w połowie. Prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie poszli z pierwszym modelem przesadnie, ale drugi jest już spokojniej wyceniony na 1,2-1,4 k$ i musze przyznać że z zieloną szlifowaną tarczą robi na mnie świetne wrażenie, porównując z innymi microbrandami to dalej dużo, przy czym sw300 jest jednak argumentem na na wyższą cenę, chodź chyba nie aż tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.