Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Przywrócenie blasku zegarkowi Bostok Gold 583

bostok vostok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cementiri

Cementiri
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 14:31

Cześć!

W dzieciństwie dostałem zegarek bostok gold 583. Jak to dzieciak nie zwracałem na niego zbyt dużej uwagi w związku z czym się nieco zniszczył.

Mam do niego duży sentyment więc chciałbym go naprawić i nadal nosić. Poniżej wymienię problemy jakie trzeba rozwiązać licząc na waszą pomoc.

1. Koronka

Jako dziecko musiałem gdzieś zawadzić rękawem lub coś zahaczyć/przekręcić i straciłem koronkę. Przed zgubieniem koronki zegarek był w 100% sprawny. Wygląda na to że wałek naciągu jest cały, a na miejscu koronki wystaje jakby zakończenie śruby. Czy to jest kwestia dokupienia samej takiej koronki? Czy istnieje możliwość kupienia dokładnie takiej samej jak oryginalna? A może trzeba wymienić coś więcej?

2. Szkiełko

Niestety jest porysowane co najbardziej widać w słońcu. Czy aby doprowadzić je do świetności można je jakoś wypolerować czy konieczna będzie wymiana? Jeśli konieczna będzie wymiana to czy istnieje możliwość wstawienia dokładnie takiego samego oryginalnego szkiełka?

3. Pasek

Obecnie zegarek ma tani skórzany pasek w dziecinnym rozmiarze. Chcę go wymienić na jakiś ciekawy nato pasek w kolorze "black&rose gold". Jeśli możecie polecić coś sprawdzonego to chętnie zerknę. Paski typu nato są dla mnie bardzo wygodne.

Jeśli ktoś ma informacje na temat tego zegarka np. rok pochodzenia, informacje odnośnie mechanizmu itd. to też bym chętnie poczytał.

Poniżej załączam najlepsze zdjęcia jakie byłem w stanie zrobić. Starałem się uchwycić utraconą koronkę, zarysowany wyświetlacz oraz oznaczenia:

http://imgur.com/a/84JCM

Załączone miniatury

• zegarek0_1.jpg
  • zegarek1_1.jpg
  • zegarek2_1.jpg
  • zegarek3_1.jpg
  • zegarek4_1.jpg
  • zegarek5_1.jpg
  • zegarek6_1.jpg

• 0

#2 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10319 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 14:48

Koronkę trzeba dobrać zastępczą - zegarmistrz na pewno coś dobierze.
Szkło spokojnie można polerować o ile nie ma pęknięcia.
Pasek - nie jestem pewny czy złoty zegarek i NATO to dobry zestaw. Ja bym do tego zegarka jakaś jasnobrązowa skórkę wybrał. Struś lub jakaś jaszczurki byłaby ciekawa.
  • 0

#3 Zdzisiek

Zdzisiek
  • Użytkownik
  • 1057 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 14:53

E tam ,zastępczą.... zegarmistrzowie ( i nie tylko ) mają i oryginały , ale są "drogie" bo są złote. :D

DSCF5808.JPG

Użytkownik Zdzisiek edytował ten post 09 wrzesień 2017 - 14:54

• 0

#4 Cementiri

Cementiri
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 15:00

A gdzie mogę dostać taką oryginalną "koronkę"? Ile powinienem za nią zapłacić? Ja wiem może da się od ruskich na ebayu kupić ;)?

Odnośnie polerowania: Jak się do tego przygotować/jaką metodą? Ewentualnie czy u zegarmistrzów są takie usługi? Ile to powinno kosztować?

Co do paska myślałem o czymś w tym stylu:

c3f4c5888d7c3ca327c57f057a3a99e1--dubai-

DINOVE-Wysokiej-jako%C5%9Bci-18-MM-20-MM

Użytkownik Cementiri edytował ten post 09 wrzesień 2017 - 15:02

• 0

#5 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 9364 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 15:03

Nato do złotego zegarka pasuje jak kwiatek do kożucha. Tylko skórzany pasek najlepiej coś jak pisał rk7000.

• 0

#6 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10319 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 15:16

O koronkę pytaj kolegę Zdzisiek który pokazał że ma oryginalną :)
Nie wiem czy będzie chciał sprzedać ale próbuj.

Polerowanie szkła to prosta sprawa. Papier wodny 1500, później 2000 a na koniec jakaś pasta do lamp samochodowych i miękka szmatką.
10 minut roboty i szkło jak nowe.
  • 0

#7 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9937 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 15:17

E tam ,zastępczą.... zegarmistrzowie ( i nie tylko ) mają i oryginały , ale są "drogie" bo są złote. :D

attachicon.gifDSCF5808.JPG

Mają tylko złotą nakładkę (czapeczkę) 0.2gr to max 

Oczywiście to posiadacz takowej wycenia ją w zależności od zapotrzebowania  ;)

• 0

#8 Gość_Yakovlev_*

Gość_Yakovlev_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 15:36

Pasek NATO (pomijając to, że pasuje jak świni siodło), będzie wycierał złotą kopertę i zostawi swój "niepowtarzalny" wzorek na deklu ;)

Widziałem już takie kwiatki nawet na stalowych deklach. Nie polecam

• 0

#9 cofer

cofer
  • Użytkownik
  • 2108 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 08:52

@Cementiri pasek NATO jest OK, ale zlituj się!!! nie do tego zegarka... przy okazji renowacji tego wostoczka, dokup sobie amfibię (wostoka) do tego paska i będziesz zadawał szyku na salonach i w terenie :)
  • 0

#10 Cementiri

Cementiri
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 16:47

@Cementiri pasek NATO jest OK, ale zlituj się!!! nie do tego zegarka... przy okazji renowacji tego wostoczka, dokup sobie amfibię (wostoka) do tego paska i będziesz zadawał szyku na salonach i w terenie :)

Mam już takiego Komandirskiego na pasku zulu ;-)

Co do postępów renowacji to koronka która przyszła z forum okazuje się być od innego modelu, czekam na rozwój wydarzeń ;-)

• 0

#11 Gość_Wojciech1500_*

Gość_Wojciech1500_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:05

To był jeszcze inny złoty wostok?
  • 0

#12 cofer

cofer
  • Użytkownik
  • 2108 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 09:27

wostoczków ci u nas dostatek!
...но золотой - только один :)

zapewne doszło do drobnej pomyłki i do @Cementiri dotarła koronka od innego złotego
  • 0

#13 Cementiri

Cementiri
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 19:50

Specjalistą odnośnie wostoków nie jestem (stąd i ten temat) ale z całą pewnością jest więcej koronek ze złota które pasują do tego zegarka.

A ta która przyszła mimo iż była przy takim samym rozbitym zegarku to pochodzi ewidentnie z zupełnie innego modelu. Zapewne ktoś podobnie jak ja zgubił koronkę i gdzieś sobie dokupił inną mieszczącą się złotą. Potem rozbity zegarek trafił do kolegi z forum, aż wreszcie ja napisałem temat i tak trafiła do mnie ;-)

Użytkownik Cementiri edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 19:51

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bostok, vostok

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych