Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Butik

Dziwne zachowanie wskazówki sekundowej ETA A07.171 + głośny wahnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem niedawno nowy zegarek Longines Conquest GMT, w którym okazało się, że wskazówka sekundowa wykonuje dziwne przeskoki, pracuje bardzo nieregularnie. Jednakże przy tej nieregularnej pracy zegarek wciąż zachowuje bardzo dobrą dokładność rzędu +3-4 sekundy na dobę. Poniżej wideo pokazujące jedną minutę pracy tego zegarka:

 

 

Zwróćcie szczególną uwagę na przedział między godziną 1 a 5.

 

Zegarek co prawda zareklamowałem i jest w trakcie wymiany na nowy ale...

 

Kupiłem też sprzęt HAMILTON X-WIND z mechanizmem Valjoux 7750 i po włączeniu chronometru zauważyłem, że wskazówka miewa (dużo rzadziej) podobne przeskoki.

 

Ponadto w przypadku obu zegarków dość wyraźnie słychać szum podczas obracania się wahnika, a jeśli nie słychać (bo jest głośno) zdarza się wyraźnie wyczuć obracanie wahnika podczas noszenia zegarka na nadgarstku.

 

Pytanie do fachowców -> z czego może wynikać tak dziwna praca wskazówki sekundowej.

                                      -> czy wyczuwanie wahnika (zarówno uchem jak i nadgarstkiem) jest czymś normalnym w zegarkach, powiedzmy szczerze klasy średniej z plusem

 

Last but not least -> Hamilton był kupiony nowy, ale w dość skomplikowany sposób -> w USA z dostawą do kolegi, który mi go przywiózł i szczerze to ciężko będzie mi go zareklamować u sprzedawcy. Czy gdzieś w Warszawie możecie polecić dobrego zegarmistrza, który mi rzuci okiem czy z tym zegarkiem jest wszystko w porządku? Oczywiście odpłatnie...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca wahnika w obu tych modelach jest normalna, ponieważ mechanizmy z jednostronnym naciągiem takie jak Valjoux czy na bazie Valgranges - A0.x na wolnych obrotach smigaja jak szalone, a wahnik czuć i słychać.

 

Co do sekundy to dziwnie pracuje, do sprawdzenia.

 

Btw wskazówka chronografu nie chronometru

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację i dziękuję za poprawkę. Uczę się i z pewnością zapamiętam :)

 

Prosiłbym jeszcze Szanownych Kolegów o podpowiedź gdzie w Warszawie znajdę zaufanego zegarmistrza, który uczciwie i dobrze sprawdzi mi Hamiltona.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak zakończyła się przygoda z sekundnikiem?

Myślę nad tym mechanizmem i tak chciałem wiedzieć czy będą z tym problemy....

 

Co ogólnie sądzisz o tym zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.