Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Wątpliwość dot. mechanizmu Zeppelin Flatline (autom.)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 donutello

donutello
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 10:52

Witam. Jestem laikiem, niedawno nabyłem swój pierwszy automat - Zeppelin z serii Flatline, z darownikiem, czasem 24h i wskazówką rezerwy chodu.
Pytanie do fachowców, właściwie dwa:
- zegarek (regularnie noszony) przyspiesza średnio minutę na kilka dni, przykładowo ostatnio godzinę (po wyczerpaniu rezerwy chodu) nastawiałem ok 1,5 tyg temu, a aktualnie zegarek śpieszy się już o 3 minuty (w stosunku do zegarka w telefonie, z którym ustawiałem Zeppelina) - czy to jest normalne zachowanie automatu, czy wada mechanizmu?
- czy wszystkie automaty należy nastawiać (godzinę) w ten sposób, żeby wskazówki obracały się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tak jak gdzieś kiedyś przeczytałem? Pytam bo z angielsko-języcznej instrukcji, którą otrzymałem wraz z zegarkiem wynika, że koronkę powinienem kręcić "clockwise", co skutkuje tym, że wskazówki obracają się w stronę przeciwną. Przy nastawianiu daty instrukcja brzmi natomiast, że koronkę należy przekręcać "counter-clockwise" i to się zgadza - data zmienia się wówczas na późniejszą.
Będę wdzięczny za pomoc.
  • 0

#2 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4308 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 11:27

wskazówki zawsze ustawiaj do przodu

co do dokładności musisz wiedzieć jaki masz mechanizm i w internecie sprawdzisz jakie są widełki dokładności na dobę

nie ma co sprawdzać dokładności na tydzień bądź trzy dni- tak można w kwarcach które posiadają dokładność do kilku s na miesiąc

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych