Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kukizek1983

Citizen AT9030-55l dziwne zachowanie sekundnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem w lombardzie  Citizena AT9030-55l i zauważyłem dziwne zachowanie sekundnika, mianowicie.

 

Wykonałem ręczne wymuszenie złapania sygnału, sygnał złapał, zegarek chodził i po jakimś czasie, sekundnik zatrzymał się bodajże na 21/22 sekundzie, wskazówka od minutnika poruszała się, czyli zegarek liczył czas, po wciśnięciu kilku przycisków zegarek ruszył ale sekundnik tak jakby był wysterowany, czyli gdy chciałem sprawdzić czy się zsynchronizował, sekundik pojechał w inne miejsce  niż OK,rx,no, gdy chciałem wyłączyc alarm, to również nie poleciał na on/of. wszystko było przesunięte powiedzmy o 11 sekund, później wysterowałem wskaźniki i owszem sekundnik był o te 11 sekund do tyłu.

 

Gdy zrobiłem ponownie wymuszenie synchronizacji znowu to samo, ale sekundnik przesunął się o inna ilość.

 

Dodam że bateria jest  w pełni naładowana,

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wykonałem  manualne pozycje zerowe i wskazówka sekundnika była przesunięta o 11 sekund, doprowadziłem ją do zera czyli na 12.

 

Później znowu wywołałem synchronizacje i znowu się wskazówka przestawiła, ale zauważyłem że po jakimś czasie, wskazówka chodzi prawidłowo, czyli po synchronizacji to się dzieję przez powiedzmy godzinę że jest przesunięcie i później wraca na prawidłowy stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę.

Kupiłem ten model AT9030-55l (2004r) 11 sierpnia 2017 i po zauważeniu zjawiska o którym piszesz oddałem od serwisu poprzez sprzedawcę. Dodam, że wykonywałem resetowanie i zerowanie i nic nie pomagało.

Całej historii nie będę opowiadał, ale serwis stwierdził zasadność zgłoszenia - czyli usterka zegarka.

Na koniec wywalczyłem nowy zegarek i otrzymałem z nowej produkcji tj. 2017 rok. Używam tydzień i tego objawu nie ma.

Proponuję oddać do zegarmistrza, chyba że taki stan Ci odpowiada. Mnie wk.....

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze. Czy oprócz zerowania wykonywałeś resetowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, już nie robiłem resetowania. Po Twoim komentarzu stwierdziłem że te modele mogą mieć takie usterki i dam sobie spokój i nie będę się denerwował:)


A  zegarek odesłany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Daj znać o efektach i finale sprawy. Pozdrawiam i bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finał taki, że kasa zwrócona.

Zegarek pomimo opisania tej usterki, ponownie wystawiony na najpopularniejszym portalu aukcyjnym przez loombard.


Oczywiście w opisie aukcji że sprawny w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.