Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mechanik

Kwadransowy Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem w zasadzie odbudowę zegara kominkowego Beckera z pięknym mechanizmem kwadransowym.Zegar jak na kominkowca wielki i ciężki ,upadł komuś i rozsypał się w kawałki ;) został niestarannie poklejony jakimś klejem pieniącym sie ,co spowodowało powstanie szpar i różnych uskoków.Został "rozklejony"oczyszczone powierzchnie klejenia z nadmiaru kleju,i ponownie złożony oraz uzupełniłem kawałki forniru dębowego w miejscach pęknięć.Skrzynia następnie umyta ,przeszlifowana i wyrównałem kolory bejcą dębową. Politura jasna,ale nie całkiem na połysk,zresztą przy dębie to chyba nie pasuje .Mechanizm umyty ,nie wymagał żadnej ingerencji ,chodzi i bije pięknie kwadranse i godziny,pudło rezonansowe daje świetny dzwięk :) na szczęście jest na tarczy wyłącznik bicia więc łatwo na noc wyłączyć dzwonienie,choć mi nie przeszkadza :D.Tarcza srebrzona,z trawionymi indeksami ,po oczyszczeniu ma ślady swoich lat ,ale pozostawiłem ją w oryginalnym stanieprz%20skosl.JPGprzskoap.JPGgora.JPGty%C5%82mech.JPGty%C5%82bec.JPGwy%C5%82dzwonka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda :)

No , to się nieźle napracowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama przyjemność pracy przy takim zegarze,lubię takie "do roboty"gotowe do postawienia czy powieszenia to nie taka atrakcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar ładny, ale stół na którym stoi zegar jest jeszcze ładniejszy. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam gdzie je przenieść z tego stołu,jednak go czasami potrzebuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, tylko pewnie wódki się na nim nie da pić, bo politurę źre ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba przy nim zaczynać, gdy jeszcze gościom się ręce mało trzęsą i wypijają sumiennie, by kropli nie uronić. Później po fotelach poukładani, już bardziej rozlewnie nadużywają, ale tylko dywan cierpi  :D.

A zegar bardzo fajnie ogarnięty. Zawsze żałuję, gdy stanu "przed" nie widać, ale mam tak samo, robota w trakcie, wszystko lśni i wtedy myśl: dlaczego nie zrobiłem fotki dokumentującej zakup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację Fibo ,ale zawsze zaczynam od oglądania co trzeba zrobić i ......poszłoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.