Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Nurek w granicach [1000] zł, dylematy

nurek 1000 deep blue orient seiko jaki zegarek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vissan

Vissan
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 17:41

Czołem!

Zakończyła żywot moja kwarcowa Certina, użytkowana z powodzeniem od ponad 8 lat; urwałem w niej koronkę i serwis w Poznaniu zawołał za naprawę ponad 500 złotych plus 200 za gwarancję szczelności. Biorąc pod uwagę, że zegarek kosztował ok 800 złotych (obecnie ten sam model w granicach 1000-1300) to zdecydowałem nie zlecać naprawy i poszukać nowego czasomierza.

Kryteria:

- Wodoszczelność z racji sezonowej pracy przy wodzie najlepiej od 20ATM i lepiej.

- Najchętniej szafirowe szkło - w Certinie mimo bezlitosnego ciorania zegarka sprawdziło się doskonale

- Cena do 1000 zł, może być tańszy :)

- Fajnie, żeby był to zegarek w miarę solidny, chociaż zdaję sobie sprawę z wrażliwości zegarków mechanicznych

Zegarek traktuję w dużej mierze użytkowo, choć jestem świadom konieczności konserwacji automatu raz na pewien czas, to dobrze byłoby wybrać taki, w którym eksploatacja jest możliwie bezproblemowa.

Chciałbym także, żeby w miarę możliwości był to zegarek mechaniczny, chociaż nadal analizuję wszystkie za i przeciw. Ostatnio w Certinie wymieniałem baterię najrzadziej co półtora roku co kosztowało każdorazowo z testem szczelności 70zł  a koszty ewentualnego przeglądu i czyszczenia też byłyby spore.

Póki co biorę pod uwagę:

Divery firmy Deep Blue, podoba mi się Pro Sea Diver, z czarną lub niebieską tarczą, mam pewne obawy co do jego rozmiarów (szczupłe przedramiona)

http://www.atomictim...products_id=537

http://www.atomictim...products_id=536

Nurek Orienta, choć w tym przypadku brak szafirowego szkła

http://novotime.pl/p...FEM65002DW.html

Jestem w stanie rozważyć także zegarek z mechanizmem Seiko Solar, chociaż po przejrzeniu forum mam pewne obawy

http://novotime.pl/p...R-SNE373P1.html

Chciałbym też zapytać o zakupy zegarów Orient na tej stronie:

https://www.schoeneu...02001b/a-18458/

ceny bardzo przystępne - jak z gwarancją etc?

Co jeszcze polecicie w tej cenie?

• 0

#2 Gość_Capri_*

Gość_Capri_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2017 - 17:57

Polecam z tego wszystkiego orienta. Dlaczego?  Otóż po pierwsze są dość dokładne, a po drugie jest duża szansa, że będzie chodził z 10 lat, do pierwszego przeglądu. W tej cenie zmienisz sobie szkło na szafir, bo jest wypukłe w ray i mako co powoduje silne narażenie na rysowanie.

Słono sobie serwis policzył, ja bym na twoim miejscu poszukał taniego zegarmistrza, test szczelności to około 40zł  <_<

Użytkownik Capri edytował ten post 18 wrzesień 2017 - 17:59

• 0

#3 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4220 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:20

za ok. 1200zł możesz mieć Orient M-force. automatyczny, z szafirowym szkłem i 200m.
  • 0

#4 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16076 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 19:55

W tej kwocie naturalnym wyborem jest ORIENT, przy czym z nowym to na pewno Ray/Mako. Oczywiście także Seiko. Sam wczoraj, za 1000 zł stałem się właścicielem w zasadzie nowego srp773.
  • 0

#5 koszmara

koszmara
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 20:06

Deep Blue Sea Quest 1500m mam od ponad roku i mogę polecić. Dodam ze pracuje na budowie wiec jego żywot jest raczej ciezki Ciężki i wytrzymały zwłaszcza na bransolecie. Obecnie nosze na gumie od hirsha i sprawdza się doskonale!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#6 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 9752 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 20:15

Co to znaczy, że urwałeś koronkę? Gwint zerwałeś, czy wałek wyszedł?

A koszt szczelności do 100m to 10-20 zł.
  • 0

#7 Vissan

Vissan
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 21:34

Dziękuję za wszystkie porady, waham się jeszcze pomiędzy Orientami a Deep Blue, przy czym satysfakcjonującego Orienta mógłbym dostać z bazarkowych ofert nawet poniżej 700 zł,  z schonenheuren.de własciwie też w okolicach 750 zł, nówka.

Co to znaczy, że urwałeś koronkę? Gwint zerwałeś, czy wałek wyszedł?

A koszt szczelności do 100m to 10-20 zł.

Jako laik odpowiem w ten sposób: zamoczyłem w mocno zamulonej wodzie i miałem problem z przestawieniem na pozycję do regulacji godziny, niestety użyłem dźwigni i za dużo siły i urwałem/ułamałem samą "gałkę", wałek został w środku.

Zegarmistrz to odradzany na forum pan S. z ul. 28 czerwca, w tym tygodniu zabieram zegarek i na wszelki wypadek pójdę jeszcze do innych polecanych zakładów w Poznaniu.

• 0

#8 Vissan

Vissan
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 21:03

Dzisiaj zabrałem zegarek od p. Skąpskiego i zaniosłem do zakładu p. Komasy. Diametralnie inne podejście do klienta - nie trzeba było zostawiać zegarka, Zegarmistrz na poczekaniu dokonał oględzin. Odradził naprawę koronki i wałka którą wycenił na ok. 200 zł jako nie opłacalną, konserwację uznał za zbędną i przy okazji poinformował mnie, że w tym mechanizmie raczej żadna bateria nie wytrzyma dłużej niż półtora roku. Poddał również w wątpliwość sensowność testu szczelności przy każdorazowej wymianie baterii :)

Zdecydował się na zakup mechanicznego nurka, także przeglądam bazarek.

• 0

#9 Gość_Mc Gyver_*

Gość_Mc Gyver_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2017 - 16:45

Jak masz spory nadgarstek polecam Orient Mako XL. Ja mam takiego z niebieską tarczą. Jest piękny i bardzo punktualny - przy codziennym noszeniu max odchyłka w moim to 1s/dobę. Nie posiada szafiru i stopsekundy ale można z tym żyć. Moim zdaniem to najładniejszy cywilny nurek w tym budżecie.

http://i265.photobuc...TZO/BigMako.jpg

Użytkownik Mc Gyver edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 16:52

• 0

#10 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16076 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 16:58

Orient Mako XL to rzeczywiście klasa, biorąc w szczególności pod uwagę kwotę, jaką trzeba za niego zapłacić i stosunek "value for money". Tyle tylko, że na mniejszym nadgarstku może być troszkę zabawnie  :D

• 0

#11 Vissan

Vissan
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 06:59

Dzięki za porady, zdecydowałem się ostatecznie na Raya II - chociaż od początku zakładałem czarną tarczę, to urzekła mnie wersja niebieska. Jutro powinien do mnie trafić to wrzucę fotki na nadgarstku, choć i tak boję się czy koperta nie będzie mi się wydawała za duża.

Raya zakupiłem lekko używanego za małe pieniądze więc zostanie jeszcze na naprawę koronki w certinie - do wody z nią już raczej nie wejdę (a muszę przyznać że pływała także w słonej wodzie i nie robiło to na niej wrażenia), ale będzie na rower i do ciorania.

Z racji szczupłych przedramion i dłoni wszelkie zegarki XL musiałem niestety skreślić.

Użytkownik Vissan edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 07:00

• 0

#12 tomek.wzr

tomek.wzr
  • Użytkownik
  • 434 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 08:17

Bardzo dobry wybór.

• 0

#13 Gość_Capri_*

Gość_Capri_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2017 - 17:48

Piękny zegarek i bardzo dobry wybór w tej kwocie  :)

• 0

#14 Gość_Mc Gyver_*

Gość_Mc Gyver_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:12

Tak jak koledzy napisali - będziesz zadowolony.

• 0

#15 rafal7933

rafal7933
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:12

Orient jest ok,ale tak jak pisałes zastanów sie nad Deep Blue.Fajne zegarki

• 0

#16 Vissan

Vissan
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 15:21

Dotarł, jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na niebieską tarczę, wygląda obłędnie. Używka w stanie prawie magazynowym, nawet bezel niewyklikany, mam nadzieję, że z chodem nie będzie problemu. Aż szkoda go teraz nosić, biorąc pod uwagę jak katowałem widoczną na fotkach certinę (mam mocno użytkowe podejście do czasomierzy).

Nadal troszkę choruję na deep blue, ale biorąc pod uwagę rozmiary (orient jest chyba już na granicy śmieszności przy moich szczupłych rękach) raczej nie będzie mi dany. Póki co przyzwyczajam się do skoku wielkości koperty w porównaniu z moją certiną, poniżej fotki samego Raya i z Certina (a'la zdobywcy Berlina). No i do faktu, że będę musiał pamiętać o zmianie zegarka w razie wyjścia na rower :)

IMG_20170922_160150.jpg IMG_20170922_160203.jpg IMG_20170922_160207.jpg

• 0

#17 greenmag

greenmag
  • Użytkownik
  • 307 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 16:36

Gratuluje!
Bardzo fajny zegar - zwłaszcza z niebieską tarcza :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nurek, 1000, deep blue, orient, seiko, jaki zegarek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych