Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Rotować, czy nie?

rotomat zegarek automatyczny automat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#81 akism

akism
  • Użytkownik
  • 3567 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 20:21

Rotomat nie służy do przechowywania zegarków których się nie ma zamiaru używać tylko te które zdejmuje się np na weekend by założyć inny.Zegarki,których nie używam zimą leżą w pudełku,po co eksploatować bez sensu werk?
  • 0

#82 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6072 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:25

Rotomat nie służy do przechowywania zegarków których się nie ma zamiaru używać tylko te które zdejmuje się np na weekend by założyć inny.Zegarki,których nie używam zimą leżą w pudełku,po co eksploatować bez sensu werk?

Jakich zegarków nie używasz zimą? Słonecznych ? ;-)
  • 0

#83 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2931 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 23:51

Grubych, które trudno przecisnąć przez rękaw kurtki.
  • 0

#84 Win Lockwood

Win Lockwood
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 05 luty 2019 - 10:24

Osobiście słyszałem różne opinie, najrozsadniejsze moim zdaniem są te, które sugerują, że rotomat to podtrzymanie zegarka na krótki okres nienoszenia jak napisał kolega wyżej, typy zmiana na inny zegarek itd lub symulacja noszenia raz na kilka tygodni nie do ciągłego utrzymywania go w ruchu - po co eksploatowac mechanizm.
  • 0

#85 roback1

roback1
  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 10 luty 2019 - 16:41

Mam 3 automaty, wszystkie to divery. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad rotomatem, bo denerwuje mnie ciągłe odkręcanie i zakręcanie koronki. Tutaj pytanie czy takie częste odkręcanie i zakręcanie nie jest szkodliwe dla koronki? Zauważyłem w dwóch częściej używanych zegarkach, że koronka, a raczej logo na koronce jest już w innym położeniu niż jak było nowe. Oznacza to, że koronka przekręciła się bardziej w prawo, a zakręcam na tzw. maksa bo często zanurzam zegarki. Czy to normalne i czy szkodliwe i czy lepiej postawić na rotomat?

• 0

#86 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6072 postów

Napisano 10 luty 2019 - 17:13

Istnieje ryzyko że na skutek częstego lub niedokładnego odkręcania i dokręcania koronki dojdzie do mirko- rozszczelnienia całego układu. W tym wypadku rotomat jest jakimś rozwiązaniem choć równie dobrze mogą być dwa zegarki z długą rezerwą zamieniane w jej granicach ( najlepiej z wskaźnikiem rezerwy ) a ten trzeci bez moczenia ;-) . Tak czy siak zegarki do pływania wymagałyby raz na rok testu szczelności dla własnego spokoju.
  • 0

#87 roback1

roback1
  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 10 luty 2019 - 18:46

Zatem postawię na rotomat, bo zegarki nie mają wskazania rezerwy chodu, bo odkręcanie i dokręcanie może rozszczelnić, bo nie ma opcji zmieniania zegarków w granicach rezerwy chodu. Pytanie jaki, na pewno 2 zegarkowy, ale jaki? 

• 0

#88 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 5911 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 10 luty 2019 - 18:56

Jak dokręcasz na maksa, to normalne, bo dociskasz uszczelkę coraz bardziej.

Zadaj sobie pytanie jak dokładne masz te zegarki i jak często będziesz musiał korygować ich chód.

Może się okazać, że rotomat niewiele pomoże.

Warto też zastanowić się na przyszłość nad zakręcaniem koronki "z czuciem", chyba, że schodzisz z nimi faktycznie na 100 m.

• 0

#89 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6072 postów

Napisano 10 luty 2019 - 19:18

Jak dokręcasz na maksa, to normalne, bo dociskasz uszczelkę coraz bardziej.
Zadaj sobie pytanie jak dokładne masz te zegarki i jak często będziesz musiał korygować ich chód.
Może się okazać, że rotomat niewiele pomoże.
Warto też zastanowić się na przyszłość nad zakręcaniem koronki "z czuciem", chyba, że schodzisz z nimi faktycznie na 100 m.

To nie kwestia korekty wskazań ale uruchomienia i ustawienia zegarka de novo po każdym kilkudniowym leżeniu w szufladzie.
  • 0

#90 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 5911 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 10 luty 2019 - 19:31

Tutaj pytanie czy takie częste odkręcanie i zakręcanie nie jest szkodliwe dla koronki?

To nie kwestia korekty wskazań ale uruchomienia i ustawienia zegarka de novo po każdym kilkudniowym leżeniu w szufladzie.

Załóżmy, że kolega ma zegarek, który robi +20 sekund na dzień, co wcale nie jest rzadkością i mieści się w granicach tolerancji wielu producentów.

Po tygodniu w rotomacie zegarek będzie wskazywał ponad 2 minuty do przodu.

Masz jakiś pomysł jak skorygować wskazania bez odkręcania koronki?

• 0

#91 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 21237 postów

Napisano 10 luty 2019 - 19:43

I to jest problem z zegarkami z zakręcaną koronką, czesto odkręcana traci szczelność, moze ulec uszkodzeniu gwint...itd.
Nie pomoze rotomat, trzeba nosić i liczyć na dobry chód.
  • 0

#92 roback1

roback1
  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 10 luty 2019 - 21:18

Macie rację, jeden robi mi - 20 s, więc nic mu to nie da, a pozostałe idą całkiem dobrze bo w granicach +/-2, więc tu pomyślę o rotomacie. Ktoś zna Beco?

• 0

#93 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6072 postów

Napisano 10 luty 2019 - 22:32

Załóżmy, że kolega ma zegarek, który robi +20 sekund na dzień, co wcale nie jest rzadkością i mieści się w granicach tolerancji wielu producentów.
Po tygodniu w rotomacie zegarek będzie wskazywał ponad 2 minuty do przodu.
Masz jakiś pomysł jak skorygować wskazania bez odkręcania koronki?

Zawsze można co drugi dzień kombinować odkładaniem żeby się bilansował.
  • 0

#94 Marek JP IV

Marek JP IV
  • Użytkownik
  • 1031 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 00:15

Zawsze można co drugi dzień kombinować odkładaniem żeby się bilansował.

To tak do końca nie działa, zauważyłem że inne są odchyłki przy dłuższym noszeniu a inne kiedy zegarek kręci się w rotomacie. Na odchyłki ma wpływ nie tylko sam obrót ale także położenie mechanizmu względem ruchu tzn. inny jest ruch ręki bo w różnych pozycjach co za tym idzie częsci też inaczej współpracują ze sobą a inny w rotomacie -tam zegarek jest w jednej pozycji i tylko w tej się obraca a z nim elementy mechanizmu. Zauważyłem że po dłuższym czasie pracy w rotomacie takiego zegarka odchyłka dobowa jest większa niż jakbym go nosił przez dłuższy czas

• 0

#95 mario1971

mario1971

Mariusz

• Użytkownik
  • 3003 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 20:18

Zauważyłem że po dłuższym czasie pracy w rotomacie takiego zegarka odchyłka dobowa jest większa niż jakbym go nosił przez dłuższy czas

Mam to samo. Noszony na ręku praktycznie na +/- 0s a w rotomacie przyspiesza ok. 0,8s na dobę.

• 0

#96 Marek JP IV

Marek JP IV
  • Użytkownik
  • 1031 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 23:02

Mam to samo. Noszony na ręku praktycznie na +/- 0s a w rotomacie przyspiesza ok. 0,8s na dobę.

Trzeba rotomat stosować z umiarem nie trzymać nieskończenie długo w nim zegarka bo to nie dobrze wpływa na mechanizm

• 0

#97 mario1971

mario1971

Mariusz

• Użytkownik
  • 3003 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 23:07

Trzeba rotomat stosować z umiarem nie trzymać nieskończenie długo w nim zegarka bo to nie dobrze wpływa na mechanizm

Moje dane po pierwszym dniu używania rotomatu ;)

Wcześniej nie było takiej potrzeby... 

• 0

#98 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 984 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 22:53

Czyli rotować rotowanie w rotomacie ;-)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rotomat, zegarek automatyczny, automat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych