Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Precyzja chodu, certyfikaty i inne .....

Rekomendowane odpowiedzi

A tak już bardziej w temacie to zauważyłem że moja Omega Moonphase jest strasznie precyzyjna. Po 4 tygodniach noszenia i kręcenia w rotomacie rob cały czasi +/- 2 s.

A ja kontroluję GS od dnia zakupu, zobaczymy po roku jak w praktyce z ta precyzja :)

Synchronizacja z tą stroną :

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.zegaratomowy.com.pl/&ved=0ahUKEwiC2dHE-LjWAhVBEpoKHdtsASkQFggkMAA&usg=AFQjCNH7gCU6AA50k7fEek1Kc2xERpD0Fw

I zabawa z androidową aplikacją :)

post-48316-0-54652900-1506088543_thumb.png


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledze temat bo wkoncu cos o zegarmistrzostwie a nie bizuteri :D 

jak mozecie zaproponujcie dokladne calibry ktorymi warto sie zainteresowac

ciekawe jak z nowa propozycja zenitha czy bedzie taki dokladny?


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o nowe, czy vintage?

A nowość Zenitha robi wrazenie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj własnie zainstalowalem ta apke watchcheck, calkiem fajna. Tylko tutaj jest jeszcze miejsce na bład ludzki bo zawsze ucieka 0.2 0.3 sek zanim sie wcisnie przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale dla zabawy....

Ponizej moj cytat z innego tematu dotyczący synchronizacji, wskazań prawidłowego czasu:

attachicon.gifpost-48316-0-55648100-1472685352_thumb.jpg

Wiem ze sporo kolegów synchronizuje swoje zegarki w oparciu o wskazania zegarow atomowych dostepnych drogą internetową, np o tą- https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://zegarki.uhrzeit.org/zegar-atomowy.php&ved=0ahUKEwiTlOfjmMnTAhUiAZoKHUYuCPAQFggnMAE&usg=AFQjCNH3IjfPMM48K2eUXDMWTGBAC6L1pg

Wskazania mogą wprowadzać w błąd, uwarunkowane jest to szybkoscią przekazywania sygnału przez operatora sieci.

Na zdjęciu wskazania, łacze stałe, komputer i karta 'Play' w tablecie, dodam ze telefon którym było wykonane zdjecie (T-Mobile) wskazywał jeszcze inny czas.

A więc wskazania czasu w różnych komputerach jak pisze kolega @Tactic z tego samego serwera czasu niestetety nie będzie taka sama.

post-48316-0-93850400-1506091794.jpg

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ogólnie

Ale chodzi o takie realne a nie w cene mieszkania :)


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godnych polecenia mechanizmów jest bez liku... Musisz zawęzić pytanie do typu mechanizmu, producenta, okresu produkcji, czy mają to byc wlasne mechanizmy... Itd.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

sledze temat bo wkoncu cos o zegarmistrzostwie a nie bizuteri :D

jak mozecie zaproponujcie dokladne calibry ktorymi warto sie zainteresowac

Jeżeli niedokładności chodu mają być niskie, a cena znośna, to moim zdaniem warto zainteresować się kalibrem Roleksa - 3255. Na wyższych poziomach cenowych i bardziej finezyjnym wykończeniu niż u Roleksa, polecam mechanizm Vacheron Constantin - 2460 SCC. Taniej? Na bazie własnych doświadczeń za godne polecenia uważam modyfikacje kalibru ETA 2892-A2, które jakiś czas temu stosowała firma IWC, Ulysse Nardin, a które osiągały dobowe niedokładności chodu na poziomie 1-2 sekund. Pozostając jeszcze na chwilę przy powiązaniach z ETA, wartym uwagi jest również Ulysse Nardin 118 oraz Omega 8500. Dobrą opinię mają też werki JLC (in-house), ale na bazie własnej styczności z kalibrem 899 uważam, że w kontekście precyzji pomiaru nie wyróżnia się niczym szczególnym. Bazując na własnym doświadczeniu zdecydowanie nie polecam wczesnych wersji kalibrów IWC pochodzących z rodziny 5000. Wbrew opowieściom internetowym polecam mechanizm Audemars Piguet 3120, ale tylko pod warunkiem, że znajdziesz kompetentnego zegarmistrza, który będzie potrafił porządnie wyregulować werk. Ja takich mistrzów znalazłem we Francji i tylko tam serwisuję swój zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i super dzieki


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.