Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotrek22

Pytanie o zegarek Elgin.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto i czy dałoby się doprowadzić do stanu używalności zegarek widoczny na załączonych zdjęciach. Widać, że brakuje niektórych części, ale ponieważ nie znam się na zegarkach, więc nie wiem, czy koszt naprawy byłby duży. Na mechanizmie jest wybity numer - 28084225. Inne widoczne napisy: 15 Jewels, a na obudowie od wewnętrznej strony znajduje się numer 922121 oraz napisy: Tahys lub Taliys, Bristol, Gold filled 14K. Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.

post-100089-0-14943000-1506154193_thumb.jpg

post-100089-0-56574400-1506154198.jpg

post-100089-0-17349600-1506154206_thumb.jpg

post-100089-0-87494300-1506202899.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią determinacji - najłatwiej będzie chyba znaleźć podobny mechanizm z dobrym balansem - o koszt naprawy pytaj zegarmistrzów, bo ceny są bardzo różne - w takim jednak stanie to spory koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez pytlak17
      Witam, mam w sumie takie głupie pytanie. Mianowicie niedawno zakupiłem stary zegarek marki Elgin z datownikiem dnia tygodnia oraz dnia miesiąca. Nie jest to mój pierwszy stary zegarek, ale pierwszy, który posiada komplikację dnia tygodnia. Wiem, że w nowych zegarkach (po 2000 r.) koronka ma 2 pozycje (do zmiany daty i do zmiany godziny). Tutaj raczej nie ma czegoś takiego. Stąd właśnie wynika pytanie jak tą datę zmienić? Wiem, że było już kilka pytań o sposoby zmiany daty, ale żadne nie dotyczyło tego zegarka. 
      A nabytek prezentuje się tak:
      https://imgur.com/a/Nxr2Cbl
    • Przez greg_lobinski
      Cześć,
       
      macie oświadczenia z renowacją zegarków w Lublinie? Mam kilka do renowacji, czy są zegarmistrze z nutką jubilerstwa?
       
      Pozdrawiam,
      Grzesiek


    • Przez WiliamTell
      Witam,
      Miramar Geneve 17 Rubis Incabloc-czy ktoś może więcej mi powiedzieć na temat tej firmy, a najlepiej na temat tego konkretnego modelu?Zegarek jest w 18 karatowym złocie.W sieci nic nie mogę nic znaleźć na temat firmy Miramar. Liczę na waszą pomoc.
       
       

    • Przez Vaillant
      Cześć, otrzymałem taki oto zegarek, ktory przechodził z babki na babkę i chcialbym określić jego wartość. Niestety nie potrafię określić co to za marka. Dodam, że nie mam zamiaru go sprzedawać.

    • Przez Jaga92
      Proszę o pomoc w identyfikacji zegarka, który znalazłam na jednej aukcji. Cena jest śmiesznie niska, ale boję się, że może być problem z częściami do staruszka. Sprzedawca nie wie, jaki to zegarek, więc do dyspozycji mam tylko zdjęcia (marnej jakości).
      Brak sekundnika, tarcza wytarta, udało mi się tylko odczytać "17 jewels" i "super". Jest jeszcze litera "n", być może od "incabloc". Werk bez napisów, może ktoś również "wyczyścił", podobnie jak tarczę.
      Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu gagatka.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.