Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kochamzegarki421

Jaka marka, żeby nie było wstydu się pokazać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Seiko np

Mam trochę inne spostrzeżenia. Mam obecnie trzy modele, SNK803, SSA347 - dziś się pojawił oraz żółwia srp773. Miałem jeszcze, nie tak dawno, SNKM97, z serii Recraft. Na podstawie tych czterech wymienionych modeli mogę napisać, że jeśli chodzi o jakość wykonania, to z SNKM803 oraz z SSA347 wszystko jest ok. Ale SNKM97 to dramat - na formach zagranicznych sporo informacji dotyczących słabej jakości wykonania tarczy, w aspekcie nierówności związanych z nałożeniem indeksów godzinowych i ich przesunięciem. W moim przypadku to się potwierdziło, więc zegarek poszedł do ludzi. Co dotyczy żółwia, to tu również da się zauważyć pewne niedoróbki, związane z indeksami. Zapomniałem jeszcze o SUN023P1 - ten był SUPER wykonany, do tego z szafirem, ale zdecydowanie za duży. Myślę więc - to tylko zdanie poparte osobistym przykładem, że nie ma co mitologizować jakości Seiko, przy najmniej do pewnego poziomu cenowego. Co zaś tyczy Tissota, to miałem Le Locla - oddałem ojcu i Visodate 1957 i nie mogłem narzekać na jakość wykonania. Pewne jednak sporo zależy od tego, jaki egzemplarz się trafi, bo miałem okazję oglądać inne SNKM97, z którym wszystko było ok. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pytający jest nowicjuszem to nie pakowałbym się w coś co się znudzi za chwilę zanim gust się wyrobi.

I żeby zbytnio nie umoczyć poszedłbym w prąd - ale nie bakteryjkę ale w światełko.

o, np takie:

81sF6VlMW1L._UY445_.jpg

A jeszcze lepiej takie kultowe:

679b8ea013f25eece702c86c.jpg

0a3ee31e59cac560f8676fd1139ba690.jpg

 

Bransoletę mozna zdjąć i założyć pasek.

Używki w granicach 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS-1. W miarę "prestiż" i wygląd

 

Tapatalka z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kultowe modele, które kupują zarówno bogaci, jak i biedni. Levi501, G-Shock, Mini, Nike, Coca-Cola, Seiko Diver's. W związku z tym proponuję kultowego nurasa Seiko SKX007 lub SRP777.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajna puenta ;-) Szacun!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kultowe modele, które kupują zarówno bogaci, jak i biedni. Levi501, G-Shock, Mini, Nike, Coca-Cola, Seiko Diver's. W związku z tym proponuję kultowego nurasa Seiko SKX007 lub SRP777.

Levi501 i Mini kupują biedni chyba w Emiratach i Brunei.  :P  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem zegarka z białą tarczą w automacie i przede wszystkim by był niepowtarzalny - najlepiej trudny w zakupie. Najpierw kręciły mnie szwajcary a skończyło się na Orient Senator - to był strzał w dziesiątkę. Mam go od ponad roku i codziennie z jego wyglądu oraz dokładności jestem dumny.

Pozdrawiam

p.s. brałem pod uwagę Tissot Visodate, Certina DS1 oraz Frederique Constant

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Petru23
      Mam nowego Elements ale ma jedną istotną wadę. Ze względu na kształt koperty (spodu) i rozmiar koronki potrafi się ona (koronka) wysunąć podczas noszenia. Zahaczy o ubranie, mankiet czy cokolwiek. Problem dotyczy m.in. Beringa o podobnym kształcie koperty.
       
      Pytanie, czy jest możliwość jej wymiany i czy zegarmajster to powinien zrobić. Jaki może być koszt? Oddać raczej go nie oddam (skróciłem bransoletę).
       
       
       

    • Przez red_fork
      Witam wszystkich serdecznie,
       Jestem właśnie w trakcie zakupu zegarka Roamer Competence skeleton III. W  trakcie, ponieważ miałem trochę przejść jakościowych i zegarek był wymieniany. Zauważyłem, że różne egzemplarze miały różne mechanizmy. Jeden to na pewno STP6-15, drugi zakładam, że Soprod P024 (wkładany obecnie do nowszej serii Skeleton IV). Na początku tego modelu był jeszcze SwissTech, ale pomińmy to… Z tego, co się dowiedziałem oba mechanizmy to klony ETA, zapewne „entry level”. Specyfikacje mają podobne z dokładnością do rezerwy chodu (38h soprod i 44 stp) i jednego kamienia więcej w STP. Prośba o forumowiczów o poradę, czy któryś z tych mechanizmów jest wyraźnie lepszy jakościowo? Mam obecnie 2 egzemplarze z oboma mechanizmami i waham się który odesłać….
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.