Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kriwas

Seiko Midsize Diver SKX013 bezel

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie takiego dziadeczka vintage SKX013. Wszystko w porządku, z tym że bezel chodził delikatnie ciężko. Pewnego dnia postanowił po prostu odpaść. Pod spodem była sprężynka której niestety nie mam. Czy któryś z tutejszych specjalistów jest w stanie doradzić co ewentualnie można zrobić żeby odzyskać dawną funkcjonalność bezela i przede wszystkim to żeby nie dał się on zdjąć tak łatwo? Zwiedziłem już pięć zakładów zegarmistrzowskich na terenie miasta stołecznego i każdy ze specjalistów rozkłada ręce, stąd moje pytanie tutaj. Wydaje mi się że jedyną częścią jakiej brakuje jest ten rzeczony drucik, jakiejkolwiek funkcji by on nie spełniał.fjvQwEf.jpgeZM6Kck.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Trochę to dziwne, że bezel trzymał się na drucianej sprężynce. Seiko stosuje (i.) o-ring z wypustkami do uzyskania "kliku" i (ii.) gumową uszczelkę, która tarciem trzyma bezel na kopercie.

Ze zdjęcia widać, że o-ring masz na miejscu, moim zdaniem wszystko czego potrzebujesz to trochę siły w rękach i ta uszczelka http://www.ebay.com/itm/RUBBER-BEZEL-GASKET-FOR-SEIKO-7S26-0030-SKX013-P-N-OG305BA13-/112516220267?hash=item1a327d456b:g:hywAAOSw-0xYRG7M

 

Byłeś z tym w 'Seiko Service' Krzysztof Wołczek (Warszawa ul. Belgradzka 4) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał kolega Vitriol, wszystko jest na swoim miejscu jedynie brakuje Ci gumowej uszczelki która powinna być w bezelu. To wlaśnoe z powodu jej braku bezel chodzi luźno. Sam bezel aby nie odpadal trzeba wcisnąć używając do tego sporo siły. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że bezel trzymał się na drucianej sprężynce. Seiko stosuje (i.) o-ring z wypustkami do uzyskania "kliku" i (ii.) gumową uszczelkę, która tarciem trzyma bezel na kopercie.

Ze zdjęcia widać, że o-ring masz na miejscu, moim zdaniem wszystko czego potrzebujesz to trochę siły w rękach i ta uszczelka http://www.ebay.com/itm/RUBBER-BEZEL-GASKET-FOR-SEIKO-7S26-0030-SKX013-P-N-OG305BA13-/112516220267?hash=item1a327d456b:g:hywAAOSw-0xYRG7M

 

Byłeś z tym w 'Seiko Service' Krzysztof Wołczek (Warszawa ul. Belgradzka 4) ?

Będę jutro w takim razie i spróbuję. Byłem między innymi w Time Trend u pana który też na stronie figuruje jako oficjalny partrner seiko, oraz niedaleko galerii mokotów u pana zegarmistrza szeroko polecanego i jakiegoś mniej polecanego obok, tak samo dwójka na saskiej.

 

Dziękuję Panowie za odpowiedzi bo już naprawdę trochę ręce mi opadały. To jest staruszek więc myślałem że są takie problemy z powodu wieku. Jutro zobaczę cóż się dzieje w seiko service i będę w razie potrzeby nadal pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam swój temat - byłem w seiko service, obecny tam Pan stwierdził że będzie potrzebna wymiana koperty jak i całego ringa. Trochę mi witki opadły. Jest ktoś w stanie pomóc, spojrzeć na to okiem? Byłem też na puławskiej 11, Pan w tym punkcie coś postukał coś popukał i bezel się trzyma, z tym że poinformował mnie też ze nie jest to rozwiązanie permanentne problemu. Ma ktoś jakieś rady dodatkowe czy powinem sobie dać spokój i przykleić go na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety smutna prawda jest taka że zakupiłes zapewne wyszykowanego na allegro szrota, tarcza to podróbka Seiko, natomiast przyklejanie na stałe bezela to już lekkie przegięcie. Myślę że na zagranicznych forach typu thewatchsite bez problemu znajdziesz rozwiązanie dot. bezela.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety smutna prawda jest taka że zakupiłes zapewne wyszykowanego na allegro szrota, tarcza to podróbka Seiko, natomiast przyklejanie na stałe bezela to już lekkie przegięcie. Myślę że na zagranicznych forach typu thewatchsite bez problemu znajdziesz rozwiązanie dot. bezela.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Podróbka bo wewnętrzny ring jest idealnie względem indeksów. To się nie zdarza :D

Taki żarcik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety smutna prawda jest taka że zakupiłes zapewne wyszykowanego na allegro szrota, tarcza to podróbka Seiko, natomiast przyklejanie na stałe bezela to już lekkie przegięcie. Myślę że na zagranicznych forach typu thewatchsite bez problemu znajdziesz rozwiązanie dot. bezela.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Chodzi Ci o watchuseek na przykład? Dziwi mnie ta sprawa, zakupiłem go na ebaju, wiem że to był refurbish, aktualnie prowadzę też dysputę z sprzedawcą ale mówiąc szczerze siedzi mi on bardzo tylko ten bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisałem dokładnie o nazwie forum dot. Seiko.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.