Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Przenośny odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości / Hi Res audio player

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czego jest sens na tym słuchać - CD zgrane do formatu FLAC czy podobnego, Tidal w wersji HiFi, są jakieś inne serwisy streamingowe dające najwyższą jakość ( tylko pewnie trzeba w zasięgu WiFi wtedy? ) albo sprzedające muzykę w najwyższej jakości, bo chyba zwykłe mp3 to bez sensu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

iBasso robi furorę. Nie myślałeś o wyższym modelu?

Myślałem i nadal myśle o dx-220 ale kupiłem dx-120 bo przekonała mnie recka kolegi Spawna z forum audio, który napisał ze w iBasso się chyba pomylili z numeracja i 120 powinna być 180. Dźwiękowo według opisu i recenzji tez ten model był mi bliższy niż np dx-150 a 220 na razie za droga wiec przygodę z ibasso postanowiłem zacząć właśnie od tego modelu. Póki co trochę słucham i dużo wygrzewam dołączonym kablem. Zobaczymy co będzie po tych 100h. Na razie jest bardzo dobrze no ale w końcu w środku flagowa kość AK z zeszłego roku jak dobrze pamietam.

I koniec końców nie chciałem grajka na androidzie z milionem dupereli sklepem play itd bo idąc tym tropem lepiej by było kupić LG v40 na przykład.

DX-120 ma tylko funkcje dapa i usb dac. Jak się sprawdzi odkupię 220 i zadecyduje po czasie co zostawię.

 

 

Powiedzcie mi czego jest sens na tym słuchać - CD zgrane do formatu FLAC czy podobnego, Tidal w wersji HiFi, są jakieś inne serwisy streamingowe dające najwyższą jakość ( tylko pewnie trzeba w zasięgu WiFi wtedy? ) albo sprzedające muzykę w najwyższej jakości, bo chyba zwykłe mp3 to bez sensu?

Mój model nie ma bt wifi androida itp zatem nie ma tidala i innych dodatków tego rodzaju i jak wyżej pisałem, świadomie tego nie chciałem.

Ja ripuje tylko płyty do flaków i słucham.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czego jest sens na tym słuchać - CD zgrane do formatu FLAC czy podobnego, Tidal w wersji HiFi, są jakieś inne serwisy streamingowe dające najwyższą jakość ( tylko pewnie trzeba w zasięgu WiFi wtedy? ) albo sprzedające muzykę w najwyższej jakości, bo chyba zwykłe mp3 to bez sensu? 

 

Ja, podobnie jak Jash słucham tylko muzyki z pamięci odtwarzacza. Raczej formaty bezstratne o wyższej rozdzielczości, aczkolwiek z umiarem, 24 bit/96 kHz moim zdaniem wystarcza. Więcej nie słyszę, no i popadamy w obłęd, gdzie jeden utwór ma objętość większą niż cała płyta w podstawowej rozdzielczości 16 bit/44,1 kHz.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenie z słuchawkami bezprzewodowymi? Czy może lepiej zostać na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Długo bez DAPa nie wytrzymałem czekam....

 

ff53e0aa09ff586295718fd0bb772108.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogaśny, ale jak dobra jakość dźwięku i jest brzmienie, które Ci odpowiada, to mimo wagi, wymiarów i ceny pewnie warto. Wygląda trochę jak powiększony Iphone 4 w obudowie Vapor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wedle opisu dźwięk powinien być taki jak lubię, czyli analityczny ze zwartym, szybkim basem, szeroką sceną i bardzo dobrą separacją. Znam te kości jeszcze z LG V10, tyle że w iBasso jest wyższy model i wersja PRO. Sygnatura to oczywiście jedno, a sam dźwięk już ponoć blisko poziomu stacjonarnego sprzętu hifi. Ile w tym prawdy nie wiem, bo nic dobrego i stacjonarnego nie mam. Zaletą tego DAPa są wymienne moduły, tak, że za kolejną dopłatą można osiągać zupełnie inne brzmienie.

 

PS

 

Co do ceny - nie kupiłem go za katalogowe 4800zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Serio, serio. Aż tak chory nie jestem. Chyba.

 

 

PS

 

Zaraz przyjdzie Kwiatek i napisze, że jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ty chory popaprańcu!! B):D

Jak można wydać tyle pieniędzy za odtwarzacz MP3??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

O wypraszam sobie, żadnego empeczy tam nie będę odtwarzał :D tylko hi res audio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw na ile to jest faktycznie słyszalna przez użytkowników różnica, a na ile dobre samopoczucie :)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wielu na "ślepym" teście poległo. To fakt. Czasem nie wychwycisz różnicy, czasem słychać bardzo dobrze. Kwestia też tego jak nagrany jest album. Dla przykładu ostatnią płytę Slayera kupiłem online w wersji 24 bitowej. Z ciekawości zassałem ją kiedyś jako pliki mp3 i powiem szczerze, że na prawdę trzeba być głuchym, żeby tego nie słyszeć. I tu nie chodzi nawet o jakość. Szerokość sceny, separacja i oddech są zupełnie inne. Coś jakbyś słuchał DAPa opartego na jednej kości i na dwóch. Też jest różnica. U mnie to jest też trochę tak, że kiedyś całą dyskografię z CD zripowałem do plików .flac i to tych najgęstszych, bo taki proces był szybszy od konwertowania na mp3.

Mam tego tyle, że jakbym miał to wszystko teraz przerobić z flac na mp3 to mogłoby mi życia nie starczyć :) Koniec końców samopoczucie. Tak. Nie po to kupuję DAPa za ciężkie pieniądze, żeby wrzucać tam plebejskie empetrójki ;)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ustrojstwo tak dobrze robi, że aż tyle kosztuje?

 

Pytam ja, stary dziad <_<

 

Tylko proszę o prostą w odbiorze odpowiedź :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

To taki Walkman tylko nie na kasety ;)

Po prostu wydaje z siebie dźwięk dobrej jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Do tego również trzeba podłączyć słuchawki. Najlepiej równie drogie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, już wiem coś więcej. Czyli za taki dobry zestaw trzeba zapłacić circa 5k (dobre ustrojstwo + jeszcze lepszej jakości słuchawki) :( 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle opisu dźwięk powinien być taki jak lubię, czyli analityczny ze zwartym, szybkim basem, szeroką sceną i bardzo dobrą separacją. Znam te kości jeszcze z LG V10, tyle że w iBasso jest wyższy model i wersja PRO. Sygnatura to oczywiście jedno, a sam dźwięk już ponoć blisko poziomu stacjonarnego sprzętu hifi. Ile w tym prawdy nie wiem, bo nic dobrego i stacjonarnego nie mam. Zaletą tego DAPa są wymienne moduły, tak, że za kolejną dopłatą można osiągać zupełnie inne brzmienie.

 

PS

 

Co do ceny - nie kupiłem go za katalogowe 4800zł ;)

 

Ale dx 200 zamówiłeś?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mario, między słuchawkami a źródłem tez musi być synergia. Możesz kupić najdroższego DAPa i najdroższe na rynku słuchawki i w duecie wyjdzie gówniany dźwięk.

A co do zestawu.

Dobrego DAPa kupisz już spokojnie za 1200zl plus słuchawki poniżej tej kwoty. Myśle ze łącznie za 2kpln można mieć już bardzo fajne przenośne audio.

U mnie cały zestaw wyszedł trochę ponad 4kpln ale słuchawki maja już dwa lata i pewnie lada miesiąc będę czegoś szukał

 

 

 

Ale dx 200 zamówiłeś?

Tak

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchawki jakie masz teraz? Dalej ATH MSR7?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k za walkmana nowej generacji? Spytam syna, czy gra jest funta warta :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Anansi. Tak, nadal te same.

 

 

 

4k za walkmana nowej generacji? Spytam syna, czy gra jest funta warta :)

4K za zestaw DAP plus słuchawki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tym DX200? Warto było przesiadać się ze 120?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nawet nie ma porównania. Tak jak iBasso dx120 grało lepiej od poprzednika czyli TheBit Opus #1 tak dx200 w stosunku do dx120 to kolejny krok w przód

Jeszcze lepsza separacja, scena. I gra jeszcze bardziej analitycznie co bardzo mi się podoba.

W połączeniu z ATH MSR7 świetna dynamika.

Po wyjęciu z pudełka na starym sofcie trochę nie do końca pasowała mi góra bo przy większej głośności aż wbijało się w mózg ale po flashu z androida 6.1 do Oreo i wgraniu ostatniego softu nie ma tego.

Jak na razie jest prawie idealnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.