Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

K'mil

Tani chińczyk który nie jest kopią

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukam jakiegoś taniego prostego zegarka, bez chronografów itd, ewentualnie z datą.

Jako że jestem ciekaw ostatnio chinskich wyrobów to pomyślałem żeby spróbować coś znaleźć na Aliexpress. Czy mozecie mi coś polecić?

Ważne żeby nie była to kopia żadnej marki tylko chinska myśl projektowa i techniczna :) Najlepiej mechanik.

 

Znalazłem coś takiego, niestety logo wygląda jakby było inspirowane Aviatorem i zegarek też wydaje się być czyms mocno inspirowany ale nie mogę skojarzyc czym konkretnie.

 

 

https://www.aliexpress.com/item/T-WINNER-Brand-Watches-Mens-Automatic-Mechanical-PU-Leather-Strap-Luxury-Business-Watches-Men-Self-winding/32795470767.html?spm=2114.search0103.3.106.I1HACg&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10065_10151_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10304_10307_10301_10060_10155_10154_10056_10055_10054_10059_5370017_10534_10533_10532_100031_10099_10338_10339_10103_5580017_10102_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10171_10084_10083_10080_10082_10081_5590017_10110_10111_10112_10113_10114_143_10312_10314_10078_10079_10073,searchweb201603_2,ppcSwitch_2&btsid=b67fb98f-ad2b-44db-9a7c-7463d86a1be3&algo_expid=601034d8-f47a-4bb3-9b9a-62133b0da0c2-12&algo_pvid=601034d8-f47a-4bb3-9b9a-62133b0da0c2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo bardziej pod Rotary podchodzi. Zegarki jak zegarki, jeśli chodzi o styl. Nic konkretnego raczej nie udają, taki klasyczny styl ma wielu producentów. Natomiast za te pieniądze jakość będzie marna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotary to nie taka chińska badziewna i tania marka. Mam 2 zegarki tej firmy z mechanizmami Miyota i bardzo dobrze się spisują. Kiedyś Rotary było Swiss made, teraz już niestety nie...

 

Trochę nie rozumiem - po co kupować chińczyka za kilkanaście dolarów? Za miesiąc/pół roku/parę dni zepsuje się i będzie potrzebny nowy, bo ten nie będzie nadawał się do naprawy... Nie lepiej kupić np. prostego Citizena?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotary to nie taka chińska badziewna i tania marka. Mam 2 zegarki tej firmy z mechanizmami Miyota i bardzo dobrze się spisują. Kiedyś Rotary było Swiss made, teraz już niestety nie...

 

Trochę nie rozumiem - po co kupować chińczyka za kilkanaście dolarów? Za miesiąc/pół roku/parę dni zepsuje się i będzie potrzebny nowy, bo ten nie będzie nadawał się do naprawy... Nie lepiej kupić np. prostego Citizena?

No, chińczyki ich kupili, i poza serią droższą Swiss Made, są też tańsze chińczyki bez słismejda, za swój dałem 30 euro w promocji na amazonie, za nówkę sztukę, kwarca z fazami księżyca.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem - po co kupować chińczyka za kilkanaście dolarów? Za miesiąc/pół roku/parę dni zepsuje się i będzie potrzebny nowy, bo ten nie będzie nadawał się do naprawy... Nie lepiej kupić np. prostego Citizena?

 

Żeby zobaczyć co to warte, to nie ma być mój pierwszy zegarek zepsuje się to pójdzie do śmieci, kilkunastu dolarów aż tak nie szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sea gull i Parnis jest mi znany :) tylko średnio wpisuja się one w target cenowy, szczególnie ten pierwszy. W tej cenie jest kilka innych zegarków które kupiłbym wcześniej. Dlatego zastanawiam się czy warto w ogóle tracić czas i pieniądz na coś innego z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim subiektywnym zdaniem, za chińczyka trzeba dać co najmniej 50-60$, aby nadawał się do czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotary to nie taka chińska badziewna i tania marka. Mam 2 zegarki tej firmy z mechanizmami Miyota i bardzo dobrze się spisują. Kiedyś Rotary było Swiss made, teraz już niestety nie...

 

Trochę nie rozumiem - po co kupować chińczyka za kilkanaście dolarów? Za miesiąc/pół roku/parę dni zepsuje się i będzie potrzebny nowy, bo ten nie będzie nadawał się do naprawy... Nie lepiej kupić np. prostego Citizena?

Może źle zrobiłem, bo nie rozbiłem na akapity. Logo Winnera przypomina mi Rotary. Dalej odnosiłem się już do chinoli z linka.

 

@rado s

można i mniej, ale wtedy ryzyk większy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sea gull i Parnis jest mi znany :) tylko średnio wpisuja się one w target cenowy, szczególnie ten pierwszy. W tej cenie jest kilka innych zegarków które kupiłbym wcześniej. Dlatego zastanawiam się czy warto w ogóle tracić czas i pieniądz na coś innego z Chin.

Są jakieś granice cenowe, których nie sposób ominąć... 60-100 dolarów to cena za którą kupisz poprawnie wykonany zegarek ze sprawnym, wartościowym mechanizmem... kupowanie takiego czegoś za 15-20 baksów "żeby się przekonać co to warte" ma tyle sensu co kupowanie telefonu w Biedrze za 200 złotych... a potem słyszy się opnie, że tylko ajfony mają sens, bo android jest badziewny. :rolleyes:  No badziew to badziew, tego się nie przeskoczy.          


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując za mniej niż te 60-100$ dostawałem praktycznie zawsze chłam, który albo się psuł po chwili, albo jakościowo był od samego początku tragedią.

 

Za tę kasę już wolałbym kupić sprawnego sprawdzonego ruska.

 

Nie jestem fanem chińskich zegarków za 2$, ponieważ ich zakup nie ma najmniejszego sensu. Natomiast zegarki z mechanizmami japońskimi (choćby były produkowane w chinach - dają już pewien standard - I to jest półka od której można zacząć zakup.

 

Wyżej dostaniesz chińczyka z sercem sea-gulla, który jest naprawdę (moim zdaniem) warty dołożenia kilku $$ (oczywiście nie wszystkie modele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis to zespół producentów, którzy używają w zasadzie wszystkich dostępnych na tamtym rynku werków, w zależności od egzemplarza możesz tam znaleźć np. NH35 od Seiko, Miyotę od Citizena, rózne seagule, różne azjatyckie "ety", albo coś o czysto chińskim rodowodzie typu DG4816 lub pokrewne.

Jest bogaty wątek o Parnisie i chińczykach na forum, poczytaj


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie "chińczyka, który nie jest kopią."

 

Nie jestem wielkim znawcą zegarków, szczególnie luksusowych lub niszowych brandów. Dlatego mam problem z rozróżnieniem "źródła inspiracji" chińczyków (poza oczywistymi, np. Rolex Submariner) i czasami się nacinam - kupuję coś na Ali, bo wydaje się ładne, a potem znajduję zdjęcie "dawcy" :-).

 

Kiedy waszym zdaniem można jeszcze mówić o silnej inspiracji, a kiedy to ordynarna zrzynka? No bo wg wysokich standardów części dyskutantów na tym forum Stainhart Ocean to bardzo przyzwoity tani szwajcar, a to przecież chamska zrzynka z Submarinera. Ale już taki zegarek w wersji Parnisa jest niegodny salonów.....

 

Ostatnio znalazłem Deberta w kopercie 44mm, który na pierwszy rzut oka nie przypomina niczego znanego. Jednak po dłuższym googlaniu znalazłem dawcę - to Chopard Mille Migia Grand Turismo, porównanie poniżej. Czy to waszym zdaniem jeszcze inspiracja, czy już zrzynka. Moim zdaniem wstydu nie ma i pewnie go sobie zakupię.

 

 

gallery_97447_3329_22451.jpg

gallery_97447_3329_61962.jpg

 

gallery_97447_3329_44976.jpg


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź w rękę Steinharta i obejrzyj. Podobna tarcza, tak sobie podobna luneta i koperta Zupełnie inna. Kszałtem i wymiarami. Nie istnieje taka u Rolexa. To co pojazałeś jest niemal 1:1. Podobnie jak mariny militarne itp. To dlatego "niegodne" salonów. A i u Stainharta mimo oczywistych różnic dla wielu to nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacek17: 

W czym leży Twój problem? Podoba się i stać Cię, to kupuj i noś. Świat zegarków "inspiracją" stoi, grymasy forumowych magistrów Zakonu odłóż na bok, wiadomo że każda sroczka swój ogonek chwali, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. B)  Dopóki nie dochodzi do naruszenia prawa, dopóty moim zdaniem wszystko jest OK.

Zegarek ma pokazywać czas i wyrażać Twoje gusta, a że jakiś mądrala w internetach snobuje się na besserwisera to cóż... jego kłopot.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź w rękę Steinharta i obejrzyj. Podobna tarcza, tak sobie podobna luneta i koperta Zupełnie inna. Kszałtem i wymiarami. Nie istnieje taka u Rolexa. To co pojazałeś jest niemal 1:1. Podobnie jak mariny militarne itp. To dlatego "niegodne" salonów. A i u Stainharta mimo oczywistych różnic dla wielu to nie do zaakceptowania.

5ddcc9bab8536de26caca60d500937b1.jpg

Zrzynka i tyle, nie da się tego "obronić" inną kopertą, jeśli komuś zrzynki przeszkadzają.

 

Cały ten Debert też jest zrzynką, ale co z tego? Podoba się, to brać. Moim zdaniem wzór tarczy wyszedł Kitajcom subtelniej niż w oryginale, gdzie ten cyferblat jest strasznie przeładowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.