Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarki sterowane dcf, a nowa zmiana czasu w Polsce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Forsaken

Forsaken
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2017 - 09:10

Witam
To mój pierwszy post na tym forum.
Jestem posiadaczem 2 zegarków solarnych z odbiornikiem dcf i szafirowym szkiełkiem. Citizen oraz Casio. Wczoraj zamówiłem na Amazonie 3-ci Casio g-schock z dcf i solar. Tak sobie dzisiaj pomyślałem, jeśli faktycznie wprowadzą w Polsce tylko czas letni, nie będzie jak używać opcji automatycznego synchronizowania się czasomierza. Jeśli dobrze pamiętam instrukcję, nie ma takiej opcji synchronizacji tylko z czasem letnim (cały rok). Może tego nie uchwalą...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 wiking

wiking
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 12 październik 2017 - 19:57

Witam
To mój pierwszy post na tym forum.
Jestem posiadaczem 2 zegarków solarnych z odbiornikiem dcf i szafirowym szkiełkiem. Citizen oraz Casio. Wczoraj zamówiłem na Amazonie 3-ci Casio g-schock z dcf i solar. Tak sobie dzisiaj pomyślałem, jeśli faktycznie wprowadzą w Polsce tylko czas letni, nie będzie jak używać opcji automatycznego synchronizowania się czasomierza. Jeśli dobrze pamiętam instrukcję, nie ma takiej opcji synchronizacji tylko z czasem letnim (cały rok). Może tego nie uchwalą...

Witam. Posiadam dwa zegarki Casio z synchronizacją czasu i w ustawieniach jest możliwość wyboru czy ma następować automatyczna zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie, czy na stale ma pozostać czas zimowy lub letni. W naszym przypadku należy wybarc opcje "tylko czas letni" i zegarek nie będzie zmieniał czasu w monecie gdy odebrany sygnał DCF będzie mówił co innego.

• 0

#3 Forsaken

Forsaken
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2017 - 20:04

Dzięki za info. Myślałem, że trzeba wybrać tryb auto i wybrać stolicę z tym samym czasem co Warszawa.

• 0

#4 Koralfx

Koralfx
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 12 październik 2017 - 21:15

Problem będzie za to z zegarami ściennymi. W praktyce nie ma na rynku zegarów dcf z taką funkcjonalnością.

• 0

#5 tofiks_th

tofiks_th
  • Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 13 październik 2017 - 18:31

Troszkę tych ściennych zegarów się znajdzie, na szybko https://allegro.pl/l...cp-hou-1-4-1003

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych