Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
CIESLUT

NAJTAŃSZY NAMIOT BEZCIENIOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy kupować namiot bezcieniowy do robienia zdjęć czy budować własny.

Mam problem z miejscem na przechowywanie lepszego sprzętu typu namiot, odbłyśniki, lampy itp.

Chcę zacząć od najtańszej opcji ponieważ nie mam jeszcze obiektywu.

 

Macie jakieś pomysły?

 

Wstępnie zakupiłem kilka rzeczy tak aby nie przekroczyć 100zł i planuję budowę namiotu z plastikowego pudła z obi.

 

zdjęcie zegarka z tego oto pudła robione na szybko telefonem na próbę

post-29996-0-48071900-1507875365_thumb.jpg

post-29996-0-58877800-1507875378_thumb.jpg

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Czytałem o takim patencie jak powycinana bańka po płynie od spryskiwaczy. Wycinasz dno, robisz otwór pod obiektyw, stawiasz np. nad zegarkiem, oświetlasz z zewnątrz i klikasz. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja :), a na Aliexpress można kupić mały namiot bezcieniowy za ok 9$

post-76033-0-03988800-1507876664_thumb.jpg

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie do chranu - masz odblaski.

 

Ja kupiłem najtańszy składany z tlami

 

http://allegro.pl/namiot-bezcieniowy-szescian-80cm-4-tla-gratis-i6712002300.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjY5Mzk5NTAANDk5NjcA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f1a3b7c5-7a19-429f-a090-9015bfae5542

 

problemem jest światło.

Finalnie uzyłem 3 lamp biurkowych i od góry bardzo silną ponad 1000 lumenową latarkę


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o światło mi chodzi

 

nie mogę użyć tego miękkiego bo świetlówki które posiadam po prostu są za ciężkie a nie chcę robić uchwytów czy stelaża

najtańszy mały namiot z oświetleniem ledowym nie zajmujący całego stołu kosztuje około 300zł

ja szukam czegoś pomiędzy niską ceną, mobilnością a dobrym światłem (tak jak pisałem do 100zł)

 

w planie mam wytłumić odblaski np oklejenie pudła białym materiałem


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem go- są też na alledrogo

obawiam się że oświetlenie w nim jest do bani (jedna lub dwie cieniutkie listwy led)

zaleta taka że można go podłączyć do power banka

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pudełko co kupiłeś jest za bardzo przezroczyste. Potrzebujesz coś mleczno-białego. Coś jak ta tuba na zdjęciu Obika powyżej.

Kupujesz dwa pudła. Jedno wchodzi w drugie. Zewnętrzne większe całkiem białe. Wewnętrzne mleczno białe. Odstęp między ściankami minimum 5cm. Do tego kupujesz pasek led. Rolka 5mb ok 30 zł. Barwa jak najbardziej zbliżona do naturalnej dziennej Ra powyżej 840. Uważaj bo zimny biały często wchodzi w odcień niebieski. Ciepłobiały ma bliżej do żółtego. Najlepiej kupić tam gdzie można zobaczyć jak świeci.

 

I teraz taśmą led oklejasz wnętrze pudła zewnętrznego... :blink:

 

Światło od ledów ulega rozproszeniu na ściance pudła wewnętrznego (mleczno białe i fajnie jakby było matowe). Do tego świtało odbite od mlecznego odbija się ponownie od białego pudła zewnętrznego (musi być białe i gładkie) i doświetla dodatkowo pudło wewnętrzne.

 

Jeżeli nie używasz chowasz pudło w pudło+ kable do środka. Zmieści się jeszcze aparat i jakieś materiały do ekspozycji.

 

Ważny jest statyw lub coś co go zastąpi.

 

Koszt:

pudło duże 20

Pudło małe 10

taśma led 30

zasilacz 20

 

Jeżeli chcesz taniej zamiast pudła zewnętrznego użyj kartonu pomalowanego białą farbą połysk (kilka warstw). Wewnętrzne pudło możesz skleić z białego papieru rysunkowego (na tyle cienki, żeby przepuszczał światło).

 

Oczywiście musisz, na którymś z boków wyciąć okienko na aparat. :D


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki gotowy plastikowy box z taśmą LED z Chin i jest do bani. O ile sam box przyzwoity i zajmuje mało miejsca, o tyle światło jest umiejscowione na "suficie" i świeci prosto na zegarek. Przez to na każdy zdjęciu widać tą taśmę odbijającą się w szkle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Mam taki gotowy plastikowy box z taśmą LED z Chin i jest do bani. O ile sam box przyzwoity i zajmuje mało miejsca, o tyle światło jest umiejscowione na "suficie" i świeci prosto na zegarek. Przez to na każdy zdjęciu widać tą taśmę odbijającą się w szkle...

bo nie me elementu rozpraszającego światło. Jak na przykład wspomniana przeze mnie powyżej bańka po płynie do spryskiwaczy :unsure:

Są jeszcze takie rozwiązania jak stoliki bezcieniowe :huh:

https://www.cyfrowe.pl/fotografia-bezcieniowa-stoly-bezcieniowe,4,45,452.html

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowetrman pisze dobrze...bez względu na to co chcecie fotografować to światło robi zdjęcie a rozproszyć to można je byle czym , choćby kartkami papieru do ksero,  parawanikiem, tunelem lub namiotami zeń zrobionymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

@CIELSUT

razem z obiektywem kup od razu filltr polaryzacyjny kołowy, na pewno sie przyda, IMO to najważniejsze wyposażenie torby fotograficznej, zaraz po aparacie i obiektywach.

 

żarówki powinny być takie same (temperatura światła) by można było poprawnie ustawić sobie balans bieli, a najlepiej robić w RAW i potemm korygowac balans bieli przy wywoływaniu zdjęć w "cyfrowej ciemni"

 

statyw sie przydaje, pomaga przy dokładnym ustawieniu kadru, pozwala na dłuższe czasy naświetlania.

 

rozwiązan DIY odnośnie namiotów bezcieniowych jest w sieci całe mnóstwo (zapytaj googla : "diy white box")

ja mam kupiony, składany do takiej ala teczki, gdzięś leży na strychu czy w garażu, bardzo dawno nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

@CIELSUT

razem z obiektywem kup od razu filltr polaryzacyjny kołowy, .

Zadam przy okazji pytanie, czy filtry polaryzacyjne mają jakieś stopnie "mocy" w polaryzowaniu czy są nieoznaczone ? Pytam, bo w posiadanym Olympusie bardzo dobrze się sprawował. Kupiłem inny aparat, z inną średnicą obiektywu, co wymusiło zakup innego filtra. Ale ten jakiś taki słaby, prawie nie widać różnicy jak się kręci :unsure: Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

do cyfrówek kupuje się filtry polaryzayjne kołowe, są jeszcze liniowe ale nie nadają sie do aparatów.

taki filtr albo działa, albo nie działa,

 

albo nie widac jak działa - nie mozna go ustawić, IMO szczególnie trudne jest kożystanie z filtrów przy aparatach bez wizjerów optycznych, w typowej lustrzance patrzac w wizjer wystarczy pokręcić fitrem i od razu widać jego działanie, na ekranie LCD (w wizjerze LCD) nie zawsze jest to dobrze widoczne i dlatego bardzo trudno go ustawić i nie widac potem jego działania na zdjęciach.

 

Jedyna wada polara to taka, że "kradnie" jakieś 2EV światła, choć czasem to moż ebyć zaleta.

 

Może też tak  być, że tani produkt nie działa wcale. Poniżej pułapu hoya czy marumi bym nie schodził.

Przy kozystaniu z polara warto mieć tulipana (osłonę obiektywu) z okienkie pozwalajacym na bezproblemowe kręcei polarem - nic tak nie wkurza jak odbite paluchy na polarze, te dziadostwa ciężko się czyszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Może też tak być, że tani produkt nie działa wcale. Poniżej pułapu hoya czy marumi bym nie schodził.

Przy kozystaniu z polara warto mieć tulipana (osłonę obiektywu) z okienkie pozwalajacym na bezproblemowe kręcei polarem - nic tak nie wkurza jak odbite paluchy na polarze, te dziadostwa ciężko się czyszczą.

I tu mnie masz, Kolego. Zadawałem sobie pytanie, jak korzystać z filtra polaryzacyjnego przy założonej osłonie tulipanie. Mając trudności w kręceniu po prostu nie zakładałem osłony. A tu się okazuje że są wersje Z OKIENKAMI :P

Ps. Nie mam przy sobie akurat tego filtra, ale jest na pewno na poziomie Hoya czy Marumi. Może moje odczucia są subiektywne, albo może rozwydrzyłem się z filtrami Olympusa. Przy sprzyjających okolicznościach udawało mi się uzyskać prawie granatowy kolor nieba :rolleyes:

Co do czyszczenia, to na polara nakręcam filtr UV. Raz że go mniej szkoda, bo jest tańszy, dwa lepiej się czyści jak zauważyłeś :)

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym polarem do robienia zdjec zegarkow to sie chyba troche zapedziliscie :)

Odblaskow z zarowek filtr polaryzacyjny nie wyeliminuje, a zabierze sporo swiatla, ktorego i tak bedzie pewnie za malo.

 

@cieslut, w Gdyni na Poznanskiej, masz sklep AFE i taki namiot za 50 zlotych bez majsterkowania, a moze doradza Ci tam cos sensowniejszego, trzeba tylko uwazac bo mozna zostawic tam wiecej kasy niz sie planowalo :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afe znam dobrze- zaopatruje sie u nich w sprzet.

Ten sklep jest super i maja wszystko tylko za cel zalozylem sobie wykonanie namiotu z oswietleniem do 100zl.

 

W afe cbyba maja gotowca ale najtanszy to okolo 300zl


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama kostka 40x40x40 kosztuje chyba 35 zl w ich ofercie na allegro (jezeli dobrze spojrzalem) Mysle, ze jak zaczniesz kombinowac z samodzielna budowa tego elementu to pewnie tez mniej nie zaplacisz. Do tego kompletujesz jakies swiatlo wg. wlasnego uznania. Ja kiedys kupilem u nich zarowki blyskowe i to daje rade, natomiast taki namiot z lampkami w zestawie wyrzucilem. U mnie sie to nie sprawdzilo.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

A co myślicie o czymś takim?

Wygląda na to że diody led są w środku i będą świeciły wprost na obiekt. Światło będzie więc nierozproszone. Nie mylę się?

Przy wielu źródłach światła, czyli diodach cienie będą zniwelowane. Mogą jedynie powstawać odblaski na fotografowanych powierzchniach. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten namiot to wielkie G....

będziesz miał odblaski Led- ów na zegarku

tam jest malutka tasiemka z kilkoma diodami (czego się spodziewać za 10$)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji różnych (przeważnie kiepskich) opinii nt. różnych tanich namiotów bezcieniowych dostępnych na różnego typu portalach i biorąć pod uwagę różne wskazówki zawarte w niniejszym temacie, na szybko zmontowałem coś we własnym zakresie. Wiem, że wygląda to trochę na "partyzantkę" i w rzeczywistości tak jest. Ale w miarę prób i czasu będę pewnie to ustrojstwo modyfikował.

Do wykonania poniższego patentu posłużyły mi:

- plastikowy box 38x28x21 cm (zabrany dzieciom po klockach :)  )

- taśma led barwa ciepła 5 m + zasilacz (ceny na półce w sklepie: led 8 zł/1 mb; zasilacz z wtyczką do taśmy 50 zł) = 90 zł, ale kolega w sklepie dał mi duuży rabat i kupiłem wszystko za 60 zł. To właściwie w moim przypadku jedyny koszt jaki poniosłem na wykonanie namiotu.

- wyściółka z miękkiego tworzywa do szuflad/szafek Ikea (wyrzucana przez żonę jako zużyta, choć ja tam zużycia nie widzę ;)  )

- 4 kartki papieru a4 do drukarki

- klej, zszywacz, jakakolwiek taśma.

 

Listwę led okręciłem zewnątrz dookoła boxu żarówki kierując do wewnątrz. taśma z racji silikonowej izolacji fajnie przylega do pudła. Początek i koniec taśmy przytwierdziłem do pudła taśmą. W środku boxu stała się jasność, stanowczo za mocna. Po za tym na włożonym do środka obiekcie odbijały się wyraźnie ledy. Postanowiłem więc rozproszyć światło. Na ściany podła poszły więc kartki papieru, które w kilku punktach przykleiłem do pudła klejem biurowym. Potem dociąłem jeszcze wspomnianą wyściółkę, którą przytwierdziłem do papieru łapiąc je na krawędziach zszywaczem biurowym. To wszystko.

 

Zestaw wygląda tak:

0ca685c564ad.jpg

da8349c8664b.jpg

cbea42809ad9.jpg

 

Pierwsze fotki

adea816b5fab.jpg

be42c9c95fc6.jpg

788e965aed77.jpg

 

Wydaje mi się, że w środku jest ciągle za jasno. Ale wydaje mi się że lepiej jest zainwestować w jasny led i przyciemniać dodatkowymi przysłonami niż miałoby od początku brakować światła

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za ciemno

I masz bol tla

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.