Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Richard Mille RM 70-10 Tourbillon Alain Prost [dostępność, cena]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ch24.pl

ch24.pl
  • Użytkownik
  • 2205 postów

Napisano 13 październik 2017 - 11:54

Richard Mille zdecydowanie nie znosi nudy i powielania zegarkowych kanonów. Jego nowy czasomierz, przygotowany dla legendarnego kierowcy wyścigowego, zadedykowano fanom jednośladów.

Wyświetl pełny artykuł
  • 0

#2 Edmund Exley

Edmund Exley
  • Użytkownik
  • 1108 postów

Napisano 13 październik 2017 - 12:03

Panowie, ale poniższe zdanie bym wyrzucił, bo nie ma sensu:

"Pewnie gdyby nie startował w tym samym czasie, co jego odwieczny rywal i legenda F1 Ayrton Senna, Prost byłby dzisiaj jedną z największych ikon wyścigowego sportu".

• 4

#3 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7592 postów

Napisano 13 październik 2017 - 13:22

Nie wiem ,ale z całym szacunkiem do osiągnięć technologicznych RM nie mogę się przekonać do tego,że ten koszmarek ma kosztować 3 mln, nawet z rowerem z kosmosu

• 0

#4 Bartosz 86

Bartosz 86
  • Użytkownik
  • 1833 postów

Napisano 13 październik 2017 - 15:13

"Pewnie gdyby nie startował w tym samym czasie, co jego odwieczny rywal i legenda F1 Ayrton Senna, Prost byłby dzisiaj jedną z największych ikon wyścigowego sportu".

W pełni popieram, do tego od merytorycznej strony śmiesznie to brzmi dla fanów F1 bo Prost bezdyskusyjnie jest ikoną tego sportu nawet na tle Ayrtona. 

Do tego jeśli mowa o F1 to nie motosport a motorsport.

Użytkownik Bartosz 86 edytował ten post 13 październik 2017 - 15:41

• 1

#5 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 692 postów

Napisano 13 październik 2017 - 15:20

"Pewnie gdyby nie startował w tym samym czasie, co jego odwieczny rywal i legenda F1 Ayrton Senna, Prost byłby dzisiaj jedną z największych ikon wyścigowego sportu".[/size]

Zdanie, którego faktycznie w ogóle nie powinno tam być. Pełna zgoda.
  • 1

#6 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5576 postów

Napisano 14 październik 2017 - 01:06

Rozumiem, że tego zdania nie powinno być, bo nie zgadzacie się moją oceną? Niestety z ocenami jest tak, że każdemu wolno mieć swoją - nawet, jeśli się z nią nie zgadzacie. Pozdrawiam fanów F1

• 0

#7 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3550 postów

Napisano 14 październik 2017 - 05:48

Nie wiem jaka jest geneza ksztaltow kopert zegarkow RM, ale ceny sa tak samo z kosmosu jak ich design :wacko:

• 0

#8 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4138 postów

Napisano 14 październik 2017 - 11:18

Wreszcie jakiś wyrazisty zegarek z konotacjami rowerowymi. Mnie się bardzo podoba!
  • 0

#9 Edmund Exley

Edmund Exley
  • Użytkownik
  • 1108 postów

Napisano 14 październik 2017 - 20:49

Rozumiem, że tego zdania nie powinno być, bo nie zgadzacie się moją oceną? Niestety z ocenami jest tak, że każdemu wolno mieć swoją - nawet, jeśli się z nią nie zgadzacie. Pozdrawiam fanów F1

Twoją oceną byłoby, gdybyś napisał np. "moim zdaniem Prost był dużo gorszym/mniej sympatycznym kierowcą niż Senna". Ale pojawia się w obiektywnym tekście o zegarku na zasadzie przypuszczenia wyraźnie sugerującego, że Prost nie jest "ikoną" swej dyscypliny, tymczasem jak mało kto jest właśnie ikoną, legendą, profesorem, mistrzem, czy jak go tam zwać. I do tego statusu w ogromnym stopniu przyczyniła się też jego wielka rywalizacja z Senną, jedno z najbardziej ekscytujących zjawisk w dziejach Formuły 1 (choć odbywało się ono nie zawsze w duchu fair play, a pewnych słów panowie chyba też później żałowali). Do tego 4 tytuły mistrzowskie, kilkadziesiąt wygranych wyścigów, rekordy torów, ileś tam pole position itp. Sam zresztą wspominasz o tym na początku tekstu, co powoduje tym większe zdziwienie kolejnym zdaniem, które najzwyczajniej do niczego nie pasuje i nie ma sensu, przecząc zarówno informacjom w samym tekście, jak i rzeczywistości. Zwróciłem na nie uwagę, bo lubię czytać teksty na naszych portalach zegarkowych i staram się dzielić swoimi spostrzeżeniami.

• 1

#10 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5576 postów

Napisano 14 październik 2017 - 21:32

Twoją oceną byłoby, gdybyś napisał np. "moim zdaniem Prost był dużo gorszym/mniej sympatycznym kierowcą niż Senna". 

Nie wiem, czy to może zbyt mało oczywiste, ale tekst napisany na naszym portalu, podpisany dodatkowo moim nazwiskiem jest z założenia moją opinią, zawsze - chyba, że wyraźnie zaznaczone inaczej. Pozdrawiam. 

• 0

#11 LMed

LMed
  • Użytkownik
  • 1887 postów

Napisano 15 październik 2017 - 07:05

No nie ma problemu generalnie . Takie tam zdanko w skompilowanej z materiałów reklamowych masie .

• 0

#12 Repsak

Repsak
  • Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 15 październik 2017 - 10:21

Panowie przecież jest napisane, że byłby jedną z największych ikon. Autor tekstu twierdzi zatem, że jest ikoną tego sportu ale nie jedną z największych. I w pełni się z tym zgadzam. Chcielibyście czytać bezbarwne, jałowe teksty? Ja nie. To nie TVP. Przepraszam jeżeli ktoś poczuł się urażony. Miłej niedzieli wszystkim.

• 1

#13 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5080 postów

Napisano wczoraj, 06:03

Dawniej, gdy F1 była bardzo widowiskowa, czyli za czasów Prosta jeszcze - miałem czas pasjonować se nią. Alain Prost to jeden z najwybitniejszych kierowców wszechczasów i oczywiste jest, że jest jedną z największych ikon tego sportu, ze względu na wspaniałą rywalizację na torze, także dzięki Sennie. Mimo, że byłem zdecydowanie fanem Ayrtona Senny - to Alain Prost bezdyskusyjnie może być wymieniany jednym tchem z Fangio, Senną, Stewartem czy Schumacherem. Można i trzeba mieć swoje zdanie w każdej dziedzinie jednak nie odrywając ich od faktów. Sympatie nie mają znaczenia. ;)

• 2

#14 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1380 postów

Napisano wczoraj, 09:56

Nie wiem, czy to może zbyt mało oczywiste, ale tekst napisany na naszym portalu, podpisany dodatkowo moim nazwiskiem jest z założenia moją opinią, zawsze - chyba, że wyraźnie zaznaczone inaczej. Pozdrawiam. 

Faktycznie niezbyt szczęśliwe zdanie - opinia opinią ale jej treść sprawia że w mojej z kolei opinii autor tej pierwszej nie za bardzo wie o czym pisze, na zasadzie że "jak ja nie znam Prosta to nikt nie zna". Prost jest ikoną F1, jedną z największych w historii, i fakt że jeździł razem z bardziej charyzmatycznym i emocjonalnym Senną tego nie umniejsza. Pojedynkami tych dwóch, zwłaszcza gdy jeździli w jednym zespole, żył cały ówczesny świat F1.

BTW, jest jeszcze jeden błąd - model roweru to Colnago C60, nie C6. Kosztuje jakieś 40tys PLN więc zegarek robi się okazyjnie tani ;) 

• 2

#15 Bartosz 86

Bartosz 86
  • Użytkownik
  • 1833 postów

Napisano wczoraj, 11:00

Możesz pisać swoje subiektywne przemyślenia, ale w momencie kiedy nijak mają się do faktów to twoja pozycja jako redaktora robi się mało wiarygodna. 
Jeśli ktoś zwrócił Ci na to uwagę to raczej tylko i wyłącznie w celu uczynienia Twojego tekstu lepszym (bo może np. nie jesteś dokładnie zorientowany w F1 a kilka szczegółów tekstu pozwala wysnuć takie przypuszczenie), ale skoro tak ma być... to już Twoja sprawa :)

pozdrawiam 

• 1

#16 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5576 postów

Napisano wczoraj, 18:01

Bardzo się cieszę, że wy wszyscy jesteście ekspertami :) Od F1, zegarków itd. itp.

Pozostanę jednakowoż przy swojej ocenie Prosta i jego "ikoniczności". Pozdrawiam 

• 0

#17 Bartosz 86

Bartosz 86
  • Użytkownik
  • 1833 postów

Napisano dziś, 01:32

Oj, Łukaszu... tak źle znosisz krytykę, nawet tą życzliwą...

pozdrawiam :)

PS: popraw chociaż ten 'motosport' (jak nie wierzysz to sprawdź np. na stronie FIA, albo gdziekolwiek...) 

Użytkownik Bartosz 86 edytował ten post dziś, 01:33

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych