Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

heuer autavia

pytanie o autentycznosc heuer autavia heuer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 naka

naka
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 październik 2017 - 20:38

Witam, wujek posiada zegarek "heuer autavia" jak się okazało, jest on niby cenny (ocena innego znajomego) chciałbym się dowiedzieć czy to faktycznie prawda, zegarek nie jest w stanie idealnym ale ma juz swoje lata, zresztą co będę opowiadał sami możecie ocenić po zdjęciach które zrobiłem dzisiaj, z góry dziękuje za odpowiedź

• 0

#2 Gość_Spatz_*

Gość_Spatz_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2017 - 20:42

To prawda.
  • 0

#3 nupel

nupel
  • Użytkownik
  • 508 postów

Napisano 14 październik 2017 - 21:16

doprowadzenie do jako takiego stanu tez nie bedzie niska

• 0

#4 Gość_Spatz_*

Gość_Spatz_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2017 - 21:31

Kopertę można łatwo doprowadzić do świetnego stanu.

• 0

#5 naka

naka
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 październik 2017 - 21:37

Czyli mam rozumieć że to jest orginal? cieszę się z tego, zdaję sobie sprawę że renowacja jest kosztowna, ale pytanie czy warto go naprawiać czy sprzedać w takim stanie jakim jest?, na ten moment wiem że jest on coś wart a jak mogę się dowiedzieć jaki jest jego faktyczna wartość?, rozumiem że regulamin forum zabrnia podwania wycen w temacie ale czy można podesłac taką wiadomość na pw? dziękuje za szybkie odpowiedzi

• 0

#6 Gość_Spatz_*

Gość_Spatz_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2017 - 21:51

Tylko nie wierz w PW, bo jestem przekonany, że gotowy ktoś cię orżnąć. Popatrz sam, zacznij się orientować. Być może tak zacznie się Twoja przygoda z zegarkami i wyprowadzisz ten zegarek na prostą czego Ci życzę. Jeżeli myślisz o szybkim spieniężeniu to szkoda. Aha, nie wal w kiche z wujkiem :D

• 0

#7 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4808 postów

Napisano 14 październik 2017 - 22:00

Juz widze zasypana skrzynke pw ofertami "dam czekolade z okienkiem" :)

Jesli nie nosisz zegarkow to sprzedaj na allegro od 1zl- z pewnoscia sprzeda sie za mniej wiecej jego wartosc w tym stanie.
Jesli nosisz zegarki czy wujek nosi to warto zainwestowac w niego pieniadze i nosic lub zostawic jako inwestycja bo raczej taniec on nie bedzie.

Użytkownik CIESLUT edytował ten post 14 październik 2017 - 22:02

• 0

#8 naka

naka
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 październik 2017 - 22:00

No już ktoś dostałem pewien oddzew, w tym momemcnie jestem na etapie zbierania informacji co to jest za model, i jaka jest jego wartość, w tym momencie wiem ze to heuer autavia rok 1961-1963 ref 3646 tylko potrzebuje dobrego potwierdzenia, (w lombardzie podobno chcieli go za 10tys, (wujek info)) , ze sprzedażą się nie spieszy lepiej go poznać lepiej a póżniej się dobrze zastanowić nic na hura  :D z wujkiem dobrze żyje dlatego to ja mu szukam  :P

• 0

#9 Gość_Spatz_*

Gość_Spatz_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2017 - 22:02

I teksty "i tak nikt Ci więcej nie da. Dobra, dorzucę 100 i ZARA BENDE.

• 0

#10 naka

naka
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 październik 2017 - 22:15

Jesli nie nosisz zegarkow to sprzedaj na allegro od 1zl- z pewnoscia sprzeda sie za mniej wiecej jego wartosc w tym stanie.
Jesli nosisz zegarki czy wujek nosi to warto zainwestowac w niego pieniadze i nosic lub zostawic jako inwestycja bo raczej taniec on nie bedzie.

Właśnie nikt się nie określa co dostane  :D właśnie tutaj nie chodzi o wystawienie na allegro i szybkie pieniądze tylko o znalezenie jego faktycznej wartości czy jest orginalny i czy jest wart swojej renowacji, a jak tak to ile taka może kosztować, a wujek już go nie nosi w kieszeni tylko leży schowany  :P

• 0

#11 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4808 postów

Napisano 14 październik 2017 - 22:27

Co do renowacji to koszta zaleza od tego co chcesz z nim zrobic i z jakim rozmachem.
Najwazniejsze jest znalezenie zakladu ktory zrobi to z glowa.
Na poczatek przeczytaj sobie przygody forumowicza hiob i losy jego autavii.
  • 0

#12 szwed

szwed
  • Użytkownik
  • 3012 postów

Napisano 14 październik 2017 - 22:40

Tak wiec tak temat jest prosty! ;) :D
Jeśli chcesz go sprzedać to nie warto nic z nim robic! Prawdziwy kolekcjoner bedzie chciał zrobic to po swojemu! Twoje podejście jako początkujący albo wogule nie znający tematu Vintage bedzie takie zeby wyglądał jak nowy a ten zegarek nie jest taki i to go tylko skrzywdzi!
Wartość takich Zegarkow polega na tym ze są jak najbardziej w Oryginalnym stanie!!!
Temu troche brakuje i skompletowanie takiego egzemplarza nie jest tanie a i czasami dla zwykłego zjadacza czhleba prawie nie możliwa ;) w niskiej cenie.
Zegarek i tak ma dość duża wartość cieżko osiągalna na polskim rynku!
Wiec jeśli masz na mysli go sprzedać to zostaw tak jak jest naprawde przyszły kolekcjoner bedzie zadowolony a i ty nie stracisz na tym! :)

Użytkownik szwed edytował ten post 14 październik 2017 - 22:48

• 0

#13 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6073 postów

Napisano 14 październik 2017 - 23:24

Kolega ma rację, Twoje naprawienie tylko pogorszy sytuację, aby zrobić to należycie potrzeba doświadczenia i wiedzy której nie masz. Zegatmrek będzie dużo wart tylko wtedy gdy będzie w pełni oryginalny a to czasem trwa latami, znalezienie części i doprowadzenie do oryginalnego stanu.
  • 0

#14 nupel

nupel
  • Użytkownik
  • 508 postów

Napisano 15 październik 2017 - 09:32

http://www.ebay.co.u...QAAOSwZ1BXddlP 

tu masz same knefle (podaje pogladowo bo nie wiem czy do tego modelu)

ale w tym przypadku lepiej by bylo poszukac uzywne i zostawc w takim stanie jak jest ew szybke wymienic by byl bardziej czytelny ( stara zostawic )

• 0

#15 naka

naka
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 październik 2017 - 12:03

Dziękuje za taki oddzew, będę się trzymał tego co mi doradzacie czyli nie będę nic przy nim robił tylko zostawię to nowemu nabywcy o ile zostanie sprzedany  :D skupię się na wycenie jego wartości w takim stanie jaki mam go na dzień dzisiejszy, również będę próbwał znaleźć jakieś osoby które pomogą mi w wycenie  B)

Użytkownik naka edytował ten post 15 październik 2017 - 12:04

• 0

#16 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9597 postów

Napisano 15 październik 2017 - 12:38

Dziękuje za taki oddzew, będę się trzymał tego co mi doradzacie czyli nie będę nic przy nim robił tylko zostawię to nowemu nabywcy o ile zostanie sprzedany  :D skupię się na wycenie jego wartości w takim stanie jaki mam go na dzień dzisiejszy, również będę próbwał znaleźć jakieś osoby które pomogą mi w wycenie  B)

Łebski gość - nic nie mówiąc powiedział wszystko  :)  lubię inteligentnych ludzi  ;)

• 0

#17 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1079 postów

Napisano 15 październik 2017 - 15:22

No już ktoś dostałem pewien oddzew, w tym momemcnie jestem na etapie zbierania informacji co to jest za model, i jaka jest jego wartość, w tym momencie wiem ze to heuer autavia rok 1961-1963 ref 3646 tylko potrzebuje dobrego potwierdzenia, (w lombardzie podobno chcieli go za 10tys, (wujek info)) , ze sprzedażą się nie spieszy lepiej go poznać lepiej a póżniej się dobrze zastanowić nic na hura :D z wujkiem dobrze żyje dlatego to ja mu szukam :P

Pewnie w tym stanie i mając na uwadze koszty renowacji to dobra cena, z tym ze pewnie tak mówili na zachętę gdyby przyszło do finalizacji napewno chcieliby dać dużo mniej

Użytkownik rafio77 edytował ten post 15 październik 2017 - 15:24

• 0

#18 Wasyl

Wasyl
  • Stowarzyszenie
  • 2116 postów

Napisano 15 październik 2017 - 20:05

Taki zegarek warto albo zrobić w Tag Heuer monitorując proces, żeby oryginalne części nie zginęły lub zrobic serwis i poszukac na sieci odpowiednich przycisków. A potem, jeśli ma iść na sprzedaż - wystawić go w kilku dobrych miejscach lub przez kolekcjonerów puścić info, że zegarek jest. I wtedy można mówić o realnych kwotach :)

Pozdrawiam,

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: heuer autavia, heuer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych